0 Kč
×

Recenze: Fitness náramek Xiaomi Mi Smart Band 7 je spolehlivý tréninkový parťák

21.08.2022

V minulosti jsme nosili na zápěstí nejen Xiaomi Mi Band 6, ale dokonce ještě Mi Band 3. Proto jsme ani na vteřinu neváhali, když k nám do redakce přišla nabídka otestovat si už sedmou generaci tohoto stále oblíbenějšího fitness náramku. Pro své potencionální majitele si připravila větší displej, funkci Always-On nebo opravdu početnou nabídku sportovních režimů.

XIAOMI MI SMART BAND 7

Technické specifikace:

Displej: 1,62" AMOLED
Ovládání displeje: dotykové
Operační systém: vlastní OS
Kompatibilní operační systémy: iOS, Android
Menu v češtině: ano
Rozměry: 4,7 × 1,9 × 1,3 cm
Vodotěsnost: vodotěsný do 50 m (5 ATM)
Baterie: 180 mAh

O čem se dočtete:

Podívejte se také na naši videorecenzi fitness náramku Xiaomi Mi Band 7.

Elegantně zabalená 7. generace Mi Band

Svůj nový fitness náramek Xiaomi Mi Band 7 si domů přinesete v sympaticky malé černé krabičce. Uvnitř najdete kromě samotného náramku už pouze nabíjecí kabel s magnetickým konektorem na jedné straně a USB-A konektorem na straně druhé. Bohužel chybí adaptér, případně náhradní řemínek. Ten se ale dá snadno dokoupit, navíc si můžete vybrat z mnoha barev a sladit tak řemínek třeba se svým oblečením.

Podívejte se na náš unboxing fitness náramku Xiaomi Mi Band 7.

Ještě větší displej s novou funkcí

Xiaomi vybavilo sedmičkovou generaci Mi Band náramku o 25 % větším displejem. Nově se tak s radostí budete dívat na dotykový 1,62palcový AMOLED displej s rozlišením 192 × 490 px a maximálním jasem 500 nitů. Při testování jsme ho vzali i na přímé sluníčko a příjemně nás překvapilo, jak je bez problémů čitelný.

Trošku nám však chyběla funkce automatického jasu – ten se nastavuje stále ručně buď prostřednictvím aplikace Zepp Life v záložce Nastavení náramku – Nastavení displeje, nebo přímo v Nastavení náramku pod záložkou Displej a jas – Seřízení jasu. Jak je vidno, není to zrovna po ruce. Na druhou stranu, když si rovnou na začátku nastavíte jas zhruba tak na 50 %, jako jsme při testování měli my, vystačíte s tím v pohodě po celý den.

 Xiaomi Mi Smart Band 7

Velkou novinkou je funkce Always-On, kterou se Mi Band 7 může chlubit jako vůbec první fitness náramek od Xiaomi. Prakticky kdykoli tak můžete zkontrolovat, kolik je hodin bez nutnosti náramek aktivovat dotykem nebo pohybem rukou. Příjemným bonusem je existence jedinečného Always-On vzhledu pro každý ciferník.

Jak už jste možná pochopili, ovládání náramku probíhá výhradně skrze dotykovou obrazovku. Nenajdete tu tudíž žádné domovské tlačítko, ani postranní tlačítka. To ale ničemu nevadí, dotykové ovládání je intuitivní a spolehlivé. Určitě vás potěší fakt, že Mi Band 7 už rovnou ze startu umí česky. I když je to občas taková kostrbatá verze, kdy se třeba u ukazatele PAI zobrazují „vydělané body“ místo přirozenějšího překladu „získané body“. Počítejte s tím, že anglické názvy dnů zůstaly na úvodním ciferníku. Na srozumitelnosti to však neubírá a koupi náramku tak mohou zvažovat i uživatelé, kteří se například v angličtině necítí příliš silní v kramflecích.

Dalším plusem fitness náramku Xiaomi Mi Band 7 je bohatá nabídka ciferníků, čítající přes 100 různých motivů. Najdete tu všemožné styly od klasických analogových hodin přes sportovní ciferníky až po různé přírodní či animované motivy. My jsme při testování nakonec zůstali u jednoho z výchozích motivů.

 Xiaomi Mi Smart Band 7 j

Pestrá paleta sportovních režimů

Nebojíme se říct, že nabídka sportovních režimů překoná vaše očekávání. Xiaomi totiž myslelo snad opravdu na všechny a pod nabídku Cvičení v menu náramku připravilo přes 110 sportovních (pro někoho i možná méně sportovních) režimů. Samozřejmostí je třeba Venkovní běh, Chůze (uvnitř i venku), Jízda na kole, Tanec, Posilovna, Jóga nebo Pilates. Nás však mnohem víc zaujaly režimy typu Šachy, Dáma, Pouštění draka, Rybaření, Deskové hry, Stolní fotbal či Esports.

Ale zpět k Mi Band 7 – my jsme při jeho testování využili režimy Venkovní běh, Kruhový trénink, Silový trénink, Pilates a Plavání v bazénu. Zvlášť poslední jmenovaný režim dává tušit, že voda Xiaomi Mi Band 7 nevadí, ba právě naopak. Je vodotěsný až do 50 m, takže vás s přehledem doprovodí na každý plavecký trénink. Nastavení délky bazénu je samozřejmostí, stejně jako detekce 4 plaveckých stylů či automatické zamknutí displeje, aby přelévající voda nezrušila probíhající aktivitu. V souvislosti s tím je potřeba dodat, že náramek není vhodné nosit do horké sprchy, sauny nebo při potápění. Neměli byste ho ani vystavovat prudkému proudu vody.

 Xiaomi Mi Smart Band 7

Vyplývá z toho, že ať už ve svém volném čase děláte v podstatě cokoli, fitness náramek Xiaomi Mi Band 7 to umí zaznamenat. Jen pro srovnání, předchozí šestková generace fitness náramku nabízela 30 sportovních režimů.

Je trošku škoda, že ani sedmičková generace fitness náramku nedostala do vínku integrovanou GPS. Pokud byste po datech z GPS hodně toužili, stačí s sebou na běhání vzít kromě náramku také svůj chytrý telefon. Není třeba žádného složitého propojování, aktivujete vybraný sportovní režim a náramek už automaticky využije GPS z telefonu.

K monitorování maximální absorpce kyslíku (VO2 Max) se přidal ukazatel tzv. Zatížení při tréninku. Ten na základě nadměrné spotřeby kyslíku po cvičení (EPOC) vypočítává skóre cvičební zátěže. Vyšší skóre znamená delší dobu cvičení a vyšší intenzitu cvičení. Kdo si tak svoje tréninky rád analyzuje do posledního kroku, přijde si s Xiaomi Mi Band 7 na své.

Xiaomi Mi Band 7

Sportem to však nekončí

Fitness náramek Xiaomi Mi Band 7 toho umí změřit daleko víc. Díky němu si uděláte poměrně přesný přehled o tom, kolik denně nachodíte kroků, kolik spálíte kalorií, jak dobře, nebo špatně spíte, případně jestli jste ve stresu. Samozřejmostí je monitoring srdečního tepu, menstruačního cyklu či starý známý ukazatel PAI neboli Personal Activity Intelligence, který měří úroveň fyzické aktivity.

Všechna data najdete pohromadě v aplikaci Zepp Life. Mimochodem, tu doporučujeme nainstalovat ještě před tím, než Xiaomi Mi Band 7 poprvé nasadíte na zápěstí. Bez vzájemného spárování se totiž náramek vůbec nespustí. Nemusíte se ale obávat, není to nic složitého, aplikace se s náramkem propojí během několika minut. Příjemným bonusem je pak podpora češtiny a obou operačních systémů (iOS, Android).

Xiaomi Mi Band 7

Všechno po ruce, vlastně na zápěstí

Kromě sledování sportu a všemožných zdravotních funkcí slouží fitness náramek Xiaomi Mi Band 7 jako, s nadsázkou řečeno, prodloužená ruka telefonu. Budete-li chtít, zobrazí se vám na něm příchozí zprávy z Messengeru, SMS nebo příchozí hovory. Jen volat jeho prostřednictvím nejde, jediné, co vám umožní, je příchozí hovor odmítnout.

Naopak hudební přehrávač můžete s jeho pomocí ovládat velmi snadno. Bez problémů nám ukázal hudbu z Apple Music i podcasty z Apple Podcast. Pokud byste rádi s náramkem platili, budete muset ještě chvilku počkat. V Evropě je zatím k dispozici pouze verze bez podpory NFC, v Číně se však podle informací prodávají dvě varianty Mi Band 7, z nichž jedna NFC technologii podporuje. Je tak zřejmě jen otázkou času, než se Xiaomi Mi Band 7 s NFC objeví také na našem trhu.

Xiaomi Mi Band 7

Jak je to s výdrží Xiaomi Mi Band 7

To hodně záleží na tom, co všechno budete po náramku chtít. Na začátek se sluší říct, že kapacita baterie oproti šestkové verzi s 125 mAh vzrostla na 180 mAh. Samotné Xiaomi udává výdrž náramku na jedno nabití až 14 dní, respektive 9 při náročnějším používání. Jak už to tak bývá, praxe je ještě trochu jiná. A velkou roli v ní hraje již zmiňovaná nová funkce Always-On. Když ji totiž aktivujete a podpoříte ji stálým sledováním srdečního tepu, okysličení krve, míry stresu a častým spouštěním různých sportovních režimů, dostanete se v průměru jen na 3denní výdrž. Pokud funkci Always-On deaktivujete, výdrž baterie se klidně až zdvojnásobí.

Avizovaných 14 dní, které zmiňuje výrobce, může Mi Band 7 vydržet, když ho budete využívat „jen“ na počítání kroků, zobrazování upozornění a sporadické měření tepu, stresu nebo sportovních výkonů. Nám při běžném provozu, zahrnujícím každodenní cvičení, počítání kroků, kalorií, občasné zapnutí funkce Always-On a nespočet příchozích notifikací, vydržel cca týden.

Xiaomi Mi Band 7

U nabíjení náramku žádnou změnu nehledejte, podobně jako u Mi Band 6 probíhá prostřednictvím magnetického konektoru, přičemž na druhé straně nabíjecího kabelu se nachází USB-A. Nabití Xiaomi Mi Band 7 do 100 % trvá přibližně hodinu a půl. Během nabíjení můžete na displeji náramku kontrolovat stav nabití a aktuální čas.

Vyplatí se upgradovat?

I když jste vlastníky předchozí generace fitness náramku Xiaomi Mi Band 6, pár důvodů ke změně by se našlo. Mi Band 7 vám navíc nabídne větší displej, bohatější nabídku sportovních režimů, nepřetržité sledování okysličení krve a funkci Always-On. Mnohem zajímavější pak může být přechod z pětkové, čtyřkové či dokonce trojkové generace fitness náramku, která má ještě černobílý displej. V těchto případech koupí Mi Band 7 rozhodně neprohloupíte.

Xiaomi Mi Band 7

Závěr

Hledáte-li parťáka, který vás spolehlivě a bez řečí doprovodí na každý trénink, je Xiaomi Mi Smart Band 7 rozhodně dobrou volbou. Z opravdu velké nabídky sportovních režimů si vybere snad každý a každého také potěší rozsáhlý monitoring zdravotních aktivit od kroků, přes měření srdečního tepu nebo okysličení krve až po analýzu spánku či stresu. Za příznivou cenu si vás náramek každý den pořádně změří, ukáže vám, kdo volá nebo píše, případně vám umožní hravě ovládat hudební přehrávač. A to se více než vyplatí.

Klady (+) Zápory (-)
+ přítomnost funkce Always-On - absence funkce automatického jasu
+ velká nabídka sportovních režimů - prozatímní absence podpory NFC
+ podpora češtiny  - chybí integrovaná GPS
+ až 100 motivů ciferníků k výběru  
+ přehledná aplikace Zepp Life v češtině  

 

Chci Xiaomi Mi Band 7

Další aktuality

5 důvodů, proč chtít americkou lednici LG

5 důvodů, proč chtít americkou lednici LG

Když kapacita stávající lednice nestačí, je čas poohlédnout se po prostornějším spotřebiči. Může jím být moderní americká lednice od LG, která nabízí nejen elegantní design, ale i mnoho užitečných fun...... Celý článek
Nejlepší mobily pro seniory

Nejlepší mobily pro seniory

Hledáte kvalitní a jednoduchý mobil pro babičku či dědečka? Ten pravý telefon pro seniory nepřekypuje množstvím funkcí, vše je podřízeno spíše jednoduchosti a snadnému ovládání. Nabídka seniorských te...... Celý článek
Recenze: Insta360 X4 - 360° radosti

Recenze: Insta360 X4 - 360° radosti

Výlety, skok padákem, projížďka autem nebo jen rodinná dovolená? To vše bychom si přáli zachytit v prvotřídní kvalitě a akční kamera Insta360 X4 nám hodlá toto přání splnit. Oproti předchozí řadě bodu...... Celý článek
Jak (vy)čistit indukční varnou desku?

Jak (vy)čistit indukční varnou desku?

Čištění indukční varné desky je mnohem jednodušší než čištění plynového sporáku. Na hladké ploše bez záhybů a vystouplých míst se však i tak objevují skvrny po mastnotě, zbytky potravin a čas od času ...... Celý článek
Chytré brýle Ray-Ban Meta: Druhá generace a její vylepšení

Chytré brýle Ray-Ban Meta: Druhá generace a její vylepšení

Nové chytré brýle Ray-Ban Meta zaujmou hned několika způsoby. Na rozdíl od brýlí na virtuální realitu jsou skvělým doplňkem při běžném nošení a v mnoha směrech zastoupí chytrý telefon. Pokud jste rádi...... Celý článek