Potřebujete být neustále na příjmu, ale signál nikde? Popřípadě vás trápí slabá či nestabilní Wi-Fi? Níže vám prozradíme několik užitečných tipů a triků, jak zlepšit signál vašeho mobilu, i dosah vaší Wi-Fi.
O čem se dočtete:
Všichni to určitě znáte! Netrpělivě čekáte na hovor od šéfa, případně naopak on očekává váš email s měsíčními výkazy, když tu náhle „jak na potvoru“ signál nikde a Wi-Fi neustále „padá“. Co s tím? Máme pro vás pár rad a doporučení, jak zesílit signál vašeho mobilu.
8 tipů, jak zesílit signál mobilního telefonu
1. Aktualizujte
Zní to možná jako banalita, ale pravidelné aktualizace zvyšují potenciál vašeho smartphonu na maximum tím, že optimalizují využívání paměti, čímž v konečném důsledku zvyšují jeho výkon.
2. Zavírejte nepoužívané aplikace
Výkon jakéhokoli telefonu výrazně ovlivňuje počet běžících aplikací, byť jen na pozadí. Budete-li poctivě zavírat vše nepotřebné, zvýšíte tím jeho celkový výkon, s čímž souvisí také kvalita příjmu mobilního i Wi-Fi signálu.
3. Udělejte pár kroků
Zní to možná trochu zvláštně, ale v některých budovách může být horší signál. Zkuste jít k oknu, do vyššího patra, případně vyjděte ven. Ve volném terénu se doporučuje vystoupat z údolí, nebo odejít z hustého lesa.
4. Pozor na bloky signálu v okolí
Možná o tom ani nevíte, ale některé věci ve vaší blízkosti mohou blokovat signál. V kanceláři či domácnosti může jít např. o kovové skříně, lednice, ale i velké interiérové dekorace. Venku se pak jedná o stromy, keře a obecně hustou zeleň. Dostaňte se od nich dále a signál obvykle zesílí.
5. Změňte nastavení sítí
Je jasné, že všichni chceme fungovat na 4G LTE síti, nicméně v některých místech může být 2G síť tou nejlepší volbou s nejsilnějším signálem. S rychlými daty sice nepočítejte, ale kvalita hovoru bude stále na té nejvyšší úrovni a v případě potřeby můžete kdykoli přepnout zpět na 4G LTE.
6. Aktivujte režim letadlo
Pokud předchozí kroky selhaly, nebo náhle nemáte signál v místech, kde to bylo dříve běžné, přepněte telefon do režimu letadlo. Jde o osvědčený způsob, který přeruší jak mobilní signál, tak i přenos mobilních dat. U iPhonů jej najdete pod označením Letový režim v sekci nastavení, u telefonů s Androidem v ovládacím centru pod kolonkou letadla. Stačí jej zapnout, nechat jej aktivní alespoň na 30 sekund a pak vypnout. Následně by se mělo vrátit vše do normálu.
7. Někdy pomůže i restart
V případě, že potíže stále přetrvávají, zkuste telefon restartovat. Chytré telefony jsou v podstatě malé počítače a stejně jako u nich někdy k vyřešení problému stačí pouhý restart.
8. Nejde-li o chybu operátora, resetujte síťová nastavení
Jestliže předchozí kroky nepomohly, zkontrolujte, zda nejde o chybu na straně vašeho operátora, může jít např. o poruchu nejbližšího vysílače. Jinak nezbývá, než resetovat síťová nastavení. Tento postup je vhodný pro pokročilejší uživatele, ale jde o nejúčinnější nástroj, jak zesílit signál v mobilu.
Zkuste Dual Sim telefon
Ne všude je stoprocentní pokrytí signálem a ne vždy je možné změnit operátora. Za nejlepší řešení lze v této situaci považovat pořízení mobilu na dvě SIM karty neboli Dual Sim telefonu. Zatímco ve většině případů budete využívat svou hlavní SIM, v místech bez signálu si hovory necháte přesměrovat na druhou SIM od jiného operátora.
Vsaďte na volání přes internet
Potřebujete si nutně zavolat, ale signál stále nikde? Máte-li v dosahu kvalitní Wi-Fi, pak máte vyhráno. Služba volání přes Wi-Fi vám umožní prostřednictvím Wi-Fi nejen volat, ale i posílat SMS i MMS.
No a co když je špatná i Wi-Fi?
Kdo by v dnešní době chtěl plýtvat svými daty, když se můžete stále na více místech připojit k internetu bezplatně prostřednictvím Wi-Fi. Občas se ale může stát, že váš mobil nemůže zachytit dobrý signál. Jaké jsou možné příčiny a dá se proti tomu nějak bojovat? Určitě dá, níže uvádíme pár doporučení, jak na kvalitní a spolehlivou Wi-Fi.
Pár rad, jak zesílit signál Wi-Fi v mobilu
Zkontrolujte váš router
Slabý signál Wi-Fi často způsobuje nevhodné umístění vašeho routeru. Více se o tom dozvíte v další části článku. Častou příčinou bývá i přetížení sítě, kdy více členů vaší domácnosti současně hraje hry, nebo streamuje filmy či hudbu.
Dostatečně nabijte svůj telefon
Aby bylo síťové připojení opravdu kvalitní a spolehlivé, je rovněž vyžadováno dostatečné nabití baterie. Pokud svůj mobil využíváte na maximum, není se co divit, že s přibývajícím časem kvalita Wi-Fi slábne. Zpomalit vybíjení akumulátoru můžete tím, že budete poctivě zavírat všechny aplikace a aktualizovat software, jak bylo zmíněno v předchozí části. Snižte také jas obrazovky a chraňte svůj telefon před přímým sluncem či vysokými teplotami.
Wi-Fi signál může blokovat i kryt vašeho telefonu
Některé obaly na telefon, zejména ty extra odolné, mohou zamezovat prostupnosti Wi-Fi signálu. Zkuste svůj telefon na chvíli vyndat z obalu či pouzdra a chvíli počkat. Jestli se kvalita signálu zlepší, pořiďte si raději nové pouzdro. Berte však v potaz i recenze ostatních uživatelů, kteří mohou právě na tento nedostatek upozornit.
Jak zesílit Wi-Fi signál v domě
Máte u vás doma či v kanceláři potíže s pokrytím bezdrátovou sítí? Naštěstí existuje řada možností, jak Wi-Fi signál zesílit, aby pokrýval celý dům či byt. Možná se ptáte, proč vlastně tyto potíže vznikají? Wi-Fi signál, podobně jako každé jiné záření, prochází některými překážkami bez problémů, jiné jej však odrazí, popř. nepropustí dál. Jeho intenzita navíc klesá s rostoucí vzdáleností od routeru a může být také rušen okolními sítěmi.
Pozor na umístění routeru
Stále dumáte nad tím, jak zesílit signál Wi-Fi routeru? Někdy postačí i taková drobnost, jako změnit jeho umístění. V ideálním případě by měl být umístěn uprostřed prostoru, který má být pokrýván Wi-Fi signálem. Neumisťujte jej pod stůl, do skříně ani na zem, kde „číhá“ nejvíce překážek. Ideálním řešením je povrch skříně nebo strop, odkud se může signál dobře šířit. Router neumisťujte ani blízko další elektroniky, která je častým zdrojem rušení Wi-Fi signálu.
Pohrajte si s anténami
Pro nejlepší pokrytí prostoru signálem nikdy nenechávejte externí, ani zabudované antény mířit stejným směrem, protože se šíří kolmo k nim. Má-li dosahovat i do dalších pater, natočte jednu z antén vodorovně s podlahou.
Zkuste routerové triky pro mírně pokročilé
Namísto přednastaveného vysílacího kanálu routeru zvolte ten, v němž jsou okolní sítě nejslabší. Pro zařízení vyžadující nejrychlejší připojení lze selektivně zvýšit sílu signálu tak, že omezíte šířku pásma méně důležitým přístrojům.
Změňte heslo
To, že by měla být každá Wi-Fi síť zabezpečená ideálně co nejsilnějším heslem je naprostou samozřejmostí. Možná ale nevíte, že je dobré čas od času heslo změnit, protože hackeři jsou stále vynalézavější a programy na prolamování hesel dokonalejší. Změnou hesla zvýšíte nejen bezpečnost své sítě, ale tím, že zamezíte přístup nezvaným návštěvníkům zvýšíte i její rychlost.
Možná už potřebujete nový router
Jestliže potíže s Wi-Fi signálem stále přetrvávají, je načase zvážit pořízení nového routeru. V dnešní době má každý svůj smartphone, notebook a další zařízení připojitelná k internetu. Chytré jsou již nejen televize, ale i celá řada domácích spotřebičů a ty také vyžadují připojení k Wi-Fi. Nejlepším řešením je proto pořízení vícepásmového routeru, se kterým vám již nehrozí přetížení sítě. Více se o nich dozvíte v našem článku Jak vybrat router.
Máte-li rozlehlý dům s více patry a hrubými zdmi, pak pro vás bude nejlepší volbou investice do zařízení, které dokáže signál vašeho Wi-Fi routeru zesílit. Ať už si pořídíte Wi-Fi extender rozšiřující signál na stejné frekvenci, nebo investujete do pokročilejšího Wi-Fi Mesh systému. Tyto produkty představují nejlepší způsoby, jak zesílit signál vašeho routeru.
****
U nás v DATARTu si vyberete nový router i mobil!