Samsung přivedl na svět další smartphone oblíbené střední třídy. Uživatelům slibuje vylepšený design, kvalitní výkon, exkluzivní výdrž baterie a mnoho dalšího. Jakožto člověk, pohybující se téměř výhradně v této třídě mobilních telefonů, jsem se nemohla dočkat, až zařízení dostanu do rukou a dva týdny jej budu moct podrobit svým záludným zatěžkávacím zkouškám. Jak si vedl, zjistíte v této recenzi.
Telefon k vám doputuje v úsporné bílé krabičce. Samsung se netají svou starostlivostí o životní prostředí, za což mu náleží palec nahoru. Kromě samotného zařízení v balení naleznete nabíjecí USB-C/USB-C kabel a příručky k použití. Trochu mě zamrzela absence adaptéru, protože pro spoustu lidí bude představovat další investici.
Podívejte se na náš unboxing telefonu Samsung Galaxy A33 5G.
Samsung Galaxy A33 5G je na první pohled sympatické zařízení. Velikostně působí, že je spíš větší než menší a patrný je jeho zaoblený, snad až buclatý tvar. Na tloušťce zařízení se to naštěstí nepodepisuje, činí standardních 8,1 mm. Můžete si vybrat ze 4 barevných provedení – nebesky modré, oranžové, černé a bílé. Zadní strana disponuje matnou povrchovou úpravou.
Tlačítko pro zapínání/vypínání a tlačítka pro ovládání zvuku jsou pohromadě na pravé straně. Nebojte, dosáhnete na ně pohodlně, ale možná to pro některé bude zpočátku nezvyk, stejně jako pro mě. Slot na SIM kartu je umístěný shora, což pro mě též bylo docela překvapení, nikoli však komplikace. Co ovšem musím pochválit? Pěkně zpracovaný fotomodul, který opticky téměř nevyčnívá ze zad.
Dalším lákadlem pro uživatele bude i zvýšená odolnost IP67. V praxi to znamená, že se telefonu nic nestane, ani když ho ponoříte na půl hodiny do metrové hloubky nebo s ním budete v prašném prostředí (přiznám se, že jsem se neodvážila ponořit ho do vody, ač to bylo velmi lákavé). Dovolím si ale i drobnou výtku – Samsung bohužel nezakomponoval do zařízení 3,5mm jack na sluchátka.
Mobil se pohodlně drží v ruce, neklouže, snadno se ovládá i jednou rukou a také vysoko hodnotím jeho celkové decentní vzezření. Není na něm žádný do očí bijící prvek, čili bych Samsung Galaxy A33 5G z estetického pohledu zhodnotila jako univerzální a vkusné řešení pro širokou skupinu uživatelů.
Dostanete jeden z nejlepších displejů střední třídy, a to 6,4palcový Super AMOLED panel s rozlišením Full HD+ 2 400 px x 1 080 px a obnovovací frekvencí 90 Hz. Mně displej dělal velikou radost. Ani přímé slunce ho nerozházelo a byl dobře čitelný. Uspokojující byla i hodnota maximálního jasu 800 nitů. Naopak při nakouknutí na telefon v noci mě nijak neoslňoval. Automatická regulace jasu fungovala na jedničku. Sice chyběl režim Always-on, ale řekla bych, že se nejedná o esenciální prvek mobilních zařízení.
Na samotný displej výrobce umístil sklo Gorilla Glass 5. Zaručuje do jisté míry ochranu před škrábanci a pády z výšky. Já jsem úmyslný test na škrábance neprováděla, ale za 2 týdny běžného používání (rozumějte nošení ve studentském batohu, v kapse i kabelce plné pokladů) zůstala obrazovka v dokonale hladkém a celistvém stavu.
V displeji je zabudovaná optická čtečka otisků prstů, jejíž funkčnost byla bezchybná. Do telefonu se dostanete i pomocí rozpoznání obličeje, ale já prostě preferuji otisky. Nepatrným zklamáním byla selfie kamerka s 13 Mpx, která neměla formu průstřelu, nýbrž tvaru písmene U. Zde musel výrobce trochu nešťastně přistoupit ke kompromisu.
V samotném srdci Samsung Galaxy A33 5G se nachází čiperný procesor Exynos 1280. Spolu s 6GB RAM a nejnovějším Android 12 zajišťují bezproblémový chod telefonu. Poradí si i s náročnějšími hrami, ale že by šlo přímo o herní mobil, to se říct nedá. Interní úložiště poskytuje štědrých 128 GB, ovšem pokud by vám to bylo málo, jistě oceníte možnost jej rozšířit až 1TB paměťovou kartou.
Při běžném provozu vše šlapalo, jak mělo. Ať už šlo o záležitosti do školy, e-maily, telefonování, nebo trávení času projížděním sociálních sítí a sledováním filmů. Telefon byl zcela plynulý a byla jsem s jeho fungováním maximálně spokojená.
Zařízení bylo obdařeno dvěma reproduktory. Jeden najdete nahoře nad displejem a druhý se ukrývá na spodní hraně zařízení. Sice vrchní reproduktor není právě nejvýkonnější, ale i tak hraje telefon dostatečně nahlas a na kvalitu zvuku si stěžovat nemůžu.
Ústřední roli ve fotovýbavě zaujímá 48Mpx hlavní objektiv, jenž nabízí optickou stabilizaci obrazu. Snímky jím pořízené působí kvalitně, ostře a oplývají překrásnými živými barvami. Ty se mohou zdát trochu výraznější než v reálu, ale určitě nejde o žádný extrém a fotky jsou jedna radost. Trochu komplikovanější situace ale nastává při snaze pořídit snímky za zhoršených světelných podmínek, tam už to tak veselé není.
Součástí výbavy je rovněž ultraširokoúhlý objektiv se standardním 8Mpx rozlišením. Snímky z něj bych nazvala jako nanejvýš průměrné, a to i za dobrého světla.
Sestava pokračuje slušným 5Mpx makro objektivem a uzavírá ji 2Mpx portrétní fotoaparát.
Videa Samsung Galaxy A33 5G natáčí v kvalitě až 4K při 30 FPS. Můžete vyzkoušet i aktivaci režimu Super stabilní, ale je dobré vědět, že v takovém případě bude natáčet „jen“ ve Full HD při 30 FPS. Celkově bych kvalitu fotovýbavy označila za slušnou a úměrnou střední třídě, kam zařízení spadá.
Kapacita baterie Samsung Galaxy A33 5G se mi zdála nadprůměrná. I při intenzivním využívání telefonu v průběhu celého dne se mi nestalo, abych musela dobíjet víckrát za den. Dokonce při uskromnění se v čase stráveném na mobilu jsem se dostala na 2 dny bez nabití, a jistě mi dáte za pravdu, že to je skvělý výkon. Výdrž baterie činí 5 000 mAh a dá se napájet 25W nabíječkou. Možnost bezdrátového nabíjení součástí není, ale u střední třídy se prostě vyskytuje zřídka.
V recenzi jsem vás seznámila se svými postřehy z testování telefonu Samsung Galaxy A33 5G. Tento sympatický telefon nepokulhává v žádné oblasti. Oslnivý displej, parádní výkon, podpora 5G a v neposlední řadě i líbivý elegantní vzhled. Na to vše může Galaxy A33 5G nalákat. Bodík dolů si vysloužil za absenci adaptéru, delší dobu nabíjení a také selfie kamerku ve výřezu místo ve tvaru průstřelu.
Celkový dojem hodnotím devíti z deseti bodů, a ještě přidávám půl bod navrch za to, že se Samsung Galaxy A33 5G pohybuje v relativně příznivé cenové hladině. Pokud jste tedy doteď s nákupem váhali, doufám, že vás má recenze zbavila všech pochybností a tento výkonný telefon se stane vaším novým každodenním asistentem, pomocníkem a kamarádem.
Klady (+) | Zápory (-) |
+ výkonný Exynos 1280 | - absence nabíječky |
+ super AMOLED displej | - selfie kamerka řešená „staromódně“ |
+ možnost vložit paměťovou kartu | |
+ minimalistický vzhled | |
+ dlouhá výdrž baterie |