paměťová karta • kapacita: 8 GB • rychlost čtení: 20 MB/s. • rychlost zápisu: 17 MB/s • kompatibilní se standardem SD 3.0 • SDHC Class 10
Transcend MicroSDHC 8GB Class10 + adapter (TS8GUSDHC10)
Vlastníte digitální fotoaparát nebo outdoorovou kameru a stojíte před rozhodnutím, jaký typ paměťové karty bude pro tato zařízení nejlepší? Správný výběr nemusí být nijak složitý, pokud víte, co bude centrem vaší pozornosti. Budou to především statické objekty a přírodní scenérie? Nebo spíše nejrůznější události, lidé a spontánně vzniknuvší události? Bohatá paleta paměťových karet je schopna uspokojit požadavky i nejnáročnějších uživatelů.
Paměťová karta pro začátečníky i pro profesionály.
Rychlost zápisu pro akční sekvence
K čemu slouží rychlost zápisu a rychlost čtení? Především k bezchybnému zachycení konkrétní události. Pakliže chceme nepřetržitě snímat mimořádně dynamickou sekvenci, je vhodnější zvolit rychlost vyšší. Obecně platí, že pro běžné „každodenní situace“, jako jsou rodinné oslavy, není třeba rychlost zápisu řešit. Avšak pro zachycení osob při běhu, akčních záběrů (jízda na horské dráze), profesionálních sportovních výkonů (skok na lyžích) nebo sekvenčnímu snímání fotografií se doporučuje sáhnout po paměťových kartách s rychlostí zápisu 48 až 280 MB/s.
Vynikající rozlišení není samozřejmost
Frekvence snímání a rychlost zápisu na paměťovou kartu je klíčová také pro tvorbu audiovizuálních snímků, které byste si později rádi přehráli na obrazovce velkoplošného televizoru. Pro poslech hudby, běžné fotografování mobilem či kompaktním fotoaparátem jsou vhodné všechny typy paměťových karet. Pro přehrávání videa ve Full HD (1920×1080 bodů) je vhodné použít paměťové karty standardu UHS-I U1 s rychlostí čtení vyšší než 40 MB/s a pro nahrávání videa v rozlišení Ultra HD (3840×2160 bodů) nebo sekvenční snímání fotografování ve vysokém rozlišení na zrcadlovkách je ideální používat karty standardu UHS-I U3 s rychlostí zápisu i čtení přes 80 MB/s.
Od 2 GB do kapacity pevného disku
Je pro vás složité zorientovat se mezi jednotlivými typy karet? Setkat se lze nejčastěji s tzv. kartami Secure Digital, do nichž spadá několik modelů, z nichž většina je nám dobře známa: SDHC, SDXC, microSDHC a microSDXC. Čím se mezi sebou liší? Především svým formátem a kapacitou, podle které je rozdělujeme do několika skupin. Zatímco do skupiny karet SDHC patří všechny karty s maximální kapacitou do 32 GB, mezi SDXC kartami najdete všechny, které mají kapacitu vyšší než 64 GB. Paměťové karty formátu SD využívají zejména profesionální fotoaparáty. MicroSD, microSDHC a microSDXC karty pořizujeme jako nezbytný doplněk mobilních telefonů, tabletů, přehrávačů a outdoorových kamer. Také zde je široká nabídka kapacit, opět v závislosti na tom, na co všechno chceme své elektronické zařízení využívat. Konečně fotíme-li s digitálními zrcadlovkami, staršími ultrazoomy nebo kompakty můžeme se ještě setkat s paměťovými kartami formátu Compact Flash, MemoryStick či MemoryStickDuo.
Která je pro mne ta pravá?
Požadavky na kapacitu paměťové karty ani rychlost čtení a zápisu nebude hrát významnější roli, pokud se orientujete na snímání a archivaci statických objektů nebo osob bez výraznějších pohybů. Nároky se začnou zvyšovat v souladu s množstvím fotografií, které chcete pořizovat před jejich přesunutím do externího zařízení, a zda chcete nahrávat videa či se věnovat záznamu rychlých scén pomocí sekvenčního snímání. Pro snazší rozhodování uvádíme příklad paměťové karty o velikosti 16 GB, na kterou uložíte cca 4.500 písniček v oblíbeném formátu MP3, nebo přes 3.000 fotografií, nebo 2 hodiny videa. Na paměťovou kartu lze samozřejmě ukládat různé formáty dat - dokumenty z PC/notebooku, fotky, hudbu, video, atd.
Obrázky produktů jsou pouze informativního charakteru.