Psaní blogu má tu výhodu, že se k některým novinkám dostanete dřív. Víte, jak je ale někdy těžké se nezačít chlubit předčasně? Jaké je mít připravené fotky, ale nemoci je použít? Informační embargo dneškem končí, takže se i vy můžete nabažit fotek a screenshotů smartphone Samsung Galaxy S8 a S8+.
S8 a S8+ jsme porovnávali s mobily, které kdo vytáhnul z kapsy. Blackberry Passport, LG G3, Samsung Galaxy S, OnePlus 3T… Poznáte další?
A toto jsou oni. S8+ je jen o málo větší, než klasická S8. Překvapivě se mi v ruce držela líp, než menší bratříček.
Ergonomie protažením těla nijak netrpí, na tlačítka dosáhnete oběma rukama. Zahnuté hrany displeje detekují stisk, jen když mají, dotyky dlaní je nerozhází. Čtečka na zadní straně už byla probíraná dost, vedle fotoaparátu se jí moc nelíbí.
Detail na fotoaparát: čtečka otisků je v jedné rovině s objektivem, zapatlání se pravděpodobně nevyhnete. Přisvětlovací dioda je jen jedna – možná proto, aby se pod ni vešel snímač tepové frekvence.
K nabíjení budete využívat primárně port USB-C, ale S8 disponuje i bezdrátovým nabíjením. Ani na sluchátkový 3,5mm jack se (k naší velké úlevě) nezapomnělo. iPhone, nechceš se z toho poučit?
Vyzkoušet jsme si mohli dvě barvy, Orchid Gray u menší S8 a Midnight Black u větší S8+. Škoda, že na černé jsou dost vidět otisky prstů.
Srovnání displejů mezi S8 a OnePlus. Jestli vám Samsung přijde „málo bílý“, je to kvůli odstínění modré barvy nočním režimem. Moc se mi líbilo, že si můžete nastavit, jak moc bude mít nádech do červené.
Displej si nastavíte dle svých preferencí. Několik barevných profilů můžete doladit zastoupením červené, zelené a modré. Hodně se psalo i o změně rozlišení kvůli úspoře baterie.
Samsung Galaxy S8 používá Android ve verzi 7.0 Nougat doplněný o nástavbu Samsung Experience. Vypadá to, že neduhy Touchwizu jsou zapomenuty, nová grafika běhá svižně a plynule.
„Edge“ jde použít mnoha způsoby: na spouštění aplikací, na vyvolání kontaktů, na upozornění…
Galaxy S8 v běžném provozu: všimněte si, jak se Samsung popasoval s multitaskingem. Některé aplikace podporují plovoucí režim, můžete ale i rozdělit obrazovku na poloviny.
Do Nastavení přibyl jednoduchý správce systému. Můžete v něm nastavit třeba výkonnostní režimy, vyčistit místo v paměti nebo zjistit, co spotřebovává baterii nejvíc.
V mobilu se dá najít spousta osobních dat, je proto důležité je chránit. K dispozici je pin, heslo, otisk prstu, fotka tváře, ale i sken oční sítnice. Bohužel nosím kontaktní čočky, tak jsem ho nemohl vyzkoušet. Samsung ale zatočí i s obtěžujícími notifikacemi.
O virtuálním asistentovi Bixby jsme už psali. Vyhledávání v českých reáliích mu zatím moc nejde. To blbinky s fotoaparátem jsou zábavnější.
Rozloučíme se dvěma fotkami z interiéru jako malou ochutnávkou na připravovanou recenzi…