Bez dobré hudby v uších nevycházíte z domu? V tom případě jsou sluchátka AirPods nebo AirPods Pro přesně pro vás. Provedeme vás prvními kroky základních nastavení, abyste mohli co nejdřív využít vše, co nabízejí.
První spárování je skutečně jednoduché a rychlé. Odemkněte svůj iPhone a otevřete pouzdro svých nových AirPods. Na displeji se za chviličku objeví grafika s tlačítkem „Připojit“. Stiskněte tlačítko Připojit a postupujte podle dalších pokynů.
AirPods Max vyndejte z pouzdra a 60 s je podržte u zařízení, dokud se neobjeví animace nastavení nebo použijte pro připojení zvukový kabel s Lightning konektorem a 3,5mm jackem.
Pokud máte v Nastavení povolenou funkci „Hey Siri“, odteď ji můžete začít používat. Jste-li přihlášeni do iCloudu, sluchátka se automaticky spárují s každým vaším zařízením.
Nejprve klepněte na tlačítko AirPlay v Ovládacím centru, pak na Sdílet zvuk. Když se druhá sluchátka objeví na displeji, klikněte na Sdílet zvuk. Sdílení ukončíte vyškrtnutím sluchátek, ťuknutím na tlačítko AirPlay v Ovládacím centru.
Kouzelný zvuk sluchátek si můžete naplno vychutnat i s operačním systémem Android. Zapněte si v zařízení Bluetooth, otevřete víko nabíjecího pouzdra se sluchátky uvnitř a podržte na 5 s tlačítko nastavení (u AirPods Max tlačítko hlukového filtru) na zadní straně pouzdra, dokud se kontrolka nerozbliká bíle. Když se AirPods objeví v seznamu, stiskněte Připojit. V závislosti na tom, k jakému Bluetooth zařízení AirPods připojíte, mohou být jejich funkce omezené.
Jakmile dáte sluchátka AirPods do uší, začnou automaticky přehrávat zvuk ze zařízení, ke kterému jsou momentálně připojená. Pokud z ucha jedno sluchátko vyndáte, přehrávání se pozastaví. Když je vyndáte obě, přehrávání se zastaví úplně. U AirPods máte možnost používat jen jedno sluchátko.
Základem připojení je mít nainstalovaný správný macOS systém.
Samotné párování spustíte na Macu pomocí Bluetooth, které najdete v Nastavení systému. Vložte AirPods do nabíjecího pouzdra a otevřete víko pouzdra. Podržte tlačítko Nastavení na zadní straně nabíjecího pouzdra, dokud nezačne blikat stavová dioda. Pak v seznamu zařízení vyberte AirPods a klikněte na Připojit.
Pokud už jste AirPods v minulosti spárovali se svým iPhonem a používáte službu iCloud, sluchátka se automaticky připojí i k Macu.
Ztratili jste svoje AirPods? S aktivovanou funkcí Najít na Apple zařízení je jistě najdete.
Služba vám na mapě ukáže místo, kde se vaše AirPods právě nacházejí, pokud jsou nablízku a nejsou v pouzdře. V tomto případě vám výborně poslouží i možnost přehrát na nich zvuk, jsou-li k zařízení připojené přes Bluetooth.
Pokud si vzpomínáte, že jsou ztracené AirPods v pouzdře vybité a mimo dosah, z mapy se alespoň dozvíte, kde a kdy byli připojené naposledy. Službu můžete využít i na Macu nebo PC po přihlášení do svého účtu na www.icloud.com.
Máte chuť na malou změnu nastavení v AirPods? Klikněte na Nastavení > Bluetooth a v seznamu připojených zařízení na symbol „i“ vedla AirPods. Následně si můžete nastavit tyto funkce:
Na AirPods Pro si můžete nastavit i to, do jaké míry chcete slyšet zvuky okolí. Speciální režimy si můžete pohodlně přepínat i ve svém Apple zařízení.
Pomocí dvojitého kliknutí na AirPods 2. generace (lze nastavit pro každé sluchátko zvlášť) můžete:
AirPods 3. generace ovládáte pomocí tlakového snímače na obou sluchátkách.
Jedním stisknutím spustíte pozastavení přehrávání či přijmete hovor. Dvojitým přejdete na další skladbu a při třech stisknutích na předcházející. Siri aktivujete stlačením a podržením snímače a vyslovením požadavku nebo příkazu.
K ovládání sluchátek slouží korunka Digital Crown a tlačítko hlukového filtru umístěného na pravém sluchátku.
Pravost AirPods a číslo modelu si můžete jednoduše ověřit podle sériového čísla. Najdete ho na iPhonu v Nastaveních v informacích pod ikonkou „i“ nebo na vnitřní straně samotných sluchátek (pouzdra), u AirPods Max pod levým náušníkem. Stejně tak najdete obě čísla i na původním obalu zařízení.
Máte dvě možnosti, buď ho zjistíte podle barvy diody na pouzdře AirPods, nebo na spárovaných Apple zařízeních. Na iPhonu či iPadu můžete stav nabití sledovat ve widgetu Baterie. Vložte sluchátka do nabíjecího pouzdra, otevřete víko a pár sekund je podržte u iPhonu, dokud se nezobrazí animace. Na Macu najdete stav nabití baterie v řádku nabídky pod ikonou Bluetooth.
Stavová dioda se nachází na přední straně pouzdra, tedy kromě Lightning pouzdra na AirPods 1. a 2. generace (kde ji najdete uvnitř). Pokud jsou sluchátka v pouzdře a víko je otevřené, kontrolka ukazuje stav nabití AirPods. Když sluchátka nejsou v pouzdře, kontrolka signalizuje stav nabití pouzdra. Zelená indikuje úplné nabití a oranžová znamená, že zbývá míň než jedno úplné nabití sluchátek.
V případě AirPods Max vás na blížící se vybití baterie i zvukový signál upozorní, jinak stav baterie signalizuje kontrolka na pravém sluchátku. Stav si můžete ověřit i na spárovaných Apple zařízeních.
Jakékoliv AirPods můžete nabíjet průběžně/souvisle vložením do nabíjecího pouzdra. V závislosti na tom, jaký model sluchátek máte, se můžete setkat s pouzdry MagSafe a SmartCase (pro AirPods Max).
Tajemství je ve způsobu nabíjení. Na oboje můžete použít klasický Lightning kabel, ale MagSafe pouzdro nabijete i pomocí bezdrátové nabíječky MagSafe s certifikací Qi, například i nabíječkou od Apple Watch.