0 Kč
×

Recenze Garmin Fenix6X PRO: Prvotřídní hodinky pro opravdové sportovce

08.06.2020
Značka Garmin je ve světě sportovních hodinek pojem a o jejich elitní řadě Fenix platí totéž. Sám se řadím mezi spokojené majitele sporttesteru Garmin Fenix5X, když se tedy objevila příležitost otestovat zbrusu nové Garmin Fenix6X PRO, ani na okamžik jsem nezaváhal. Jaké novinky přinášejí? Čím ohromí? A jsou opravdu tak dobré? Naše recenze vám to prozradí.

Garmin Fenix6X PRO

Srovnání modelů Garmin Fenix6

Stejně jako předchozí Fenixy přichází i řada 6 hned ve třech řadových označeních. Jsou to:

Každá ze zmíněných řad je navíc dostupná ve více variantách. Rozdíly mezi jednotlivými modely najdete v následující tabulce.

  základní Glass Sapphire Sapphire Titan Solar
Garmin Fenix6s   32GB úložiště, obsahují mapy, hudbu, Wi-Fi, krycí sklíčko Gorilla Glass3 Totéž jako Glass + safírové sklo Luneta je vyrobena z Titanu = hodinky jsou lehčí -
Garmin Fenix6   Obsahují mapy, hudbu,
Wi-Fi, k
rycí sklíčko Gorilla Glass3
Totéž jako Glass + safírové sklo Luneta je vyrobena z Titanu = hodinky jsou lehčí -
Garmin Fenix6X - Obsahují mapy, hudbu,
Wi-Fi, k
rycí sklíčko Gorilla Glass3
Totéž jako Glass + safírové sklo Luneta je vyrobena z Titanu = hodinky jsou lehčí Solární sklo, které prodlouží výdrž

Garmin6X PRO co je nového? První dojem

Sportovní hodinky Garmin Fenix 6X PRO se svým designem zásadně neliší od svých předchůdců. Na první pohled se netají sportovním zaměřením, zároveň se ale nemusíte bát vzít je ani do společnosti – ostudu vám rozhodně neudělají. Zvlášť když základní silikonový řemínek vyměníte za nějaký luxusnější. Zde se naplno projevuje výhoda popularity značky. Na trhu najdete nepřeberné množství nejrůznějších řemínků, jimiž můžete své Garminy vybavit.

Od silikonových v nejrozličnějších barevných provedeních, přes elegantní kovové až po stylové kožené. Samotná výměna řemínku je velice jednoduchá a nezabere vám víc než několik vteřin času. Garmin Fenix6X PRO tak mohou být hodinkami doslova pro každou příležitost. Novinkou oproti předchozím modelům je, že uchycení už není šroubovací, ale je na pružinku, jako to známe z běžných hodinek.

Ač to na první pohled není příliš znatelné, úchyty řemínků u šestkové řady Fenixů jsou zapuštěny více do těla hodinek, ty tak padnou na ruku ještě o chlup lépe než předchozí řady. Rozhodně chválíme. Celkově musím říct, že mi hodinky seděly na ruce opravdu výborně, v porovnání s Garmin Fenix5X cítím rozhodně posun k lepšímu (a to jsem si ani u svých pětek nikdy zvlášť nestěžoval).

Příjemné je, že se snížila i tloušťka lunety, v případě varianty 6X o rovných 15 %, což rozhodně není málo. Rozměr samotných hodinek je tak 51 x 51 x 14,9 mm, čímž mimo jiné naznačujeme, že průměr se oproti pětkové řadě nezměnil. Snížená tloušťka přispěla i k nepatrně nižší hmotnosti hodinek, která nyní činí 93 g (v titanové variantě 82 g). Z hmotnosti je patrné, že hodinky nejsou žádná muší váha, na ruce je tudíž ucítíte. Z osobní zkušenosti však mohu říct, že jsem si během pár dnů bez potíží zvykl.

Garmin Fenix6X PRO

Na spodní části hodinek je nejvýraznějším prvkem optický senzor pro měření tepové frekvence, který v sobě má integrovaný měřič okysličení krve. Výrobce slibuje, že senzor je výkonnější a přesnější než u předchozích modelů, nicméně o tom až později. Luneta i dno hodinek jsou kovové (vyjma titanové verze), do lunety je pak zapuštěn displej. Tak hurá na něj.

Garmin Fenix6X PRO

Na spodní straně hodinek zaujme především optický snímač tepové frekvence a také 4pinový nabíjecí konektor. 

Zvětšený displej stojí za to

Drobné konstrukční změny oproti předchozím verzím jsou rozhodně krokem k lepšímu, první opravdové wow u mě ale nastalo ve chvíli, kdy jsem rozsvítil displej. Tady je totiž pokrok opravdu viditelný. Při zachování průměru lunety totiž displej narostl o celých 36 % na 1,4“. A je to hodně znát. Pocit nevyužitého prostoru kolem lunety, který mě „trápil“ u mých 5X, byl nahrazen reakcí – páni, tohle se Garminu fakt povedlo.

Rozlišení obrazovky je 280 x 280 px. Nepochybuji o tom, že by hodinky snesly i vyšší rozlišení, na druhou stranu by to však nutně bylo na úkor výdrže. Stávající rozlišení mi tak subjektivně přijde dostatečné, výborně čitelný je i použitý font. Větší displej oceníte i při sportovní aktivitě. Tam, kde občas u svých Garmin Fenix5X obtížně mžourám na displej a snažím se v rychlosti (např. při jízdě na kole) odečíst měřené hodnoty, vidím u 6X vše naprosto zřetelně a bezproblémově. Zvlášť v případě, že již nemáte ostříží zrak, je větší a čitelnější displej k nezaplacení.

Garmin Fenix6X PRO

Naše testovaná varianta byla vybavena safírovým sklíčkem. Jeho výhodou je, že ho jen tak nepoškrábete, což po zkušenosti ze svých 5X, na kterých ani po dvou letech používání není jediný škrábaneček, potvrzuji. Ovšem pozor. Zároveň je třeba říct, že safírové sklo snižuje kontrast. Pokud tedy upřednostňujete dokonalou čitelnost před „nepoškrábatelností“, bude pro vás vhodnější varianta s Gorilla Glass sklíčkem. 

V dnešní době by asi řada zákazníků automaticky počítala s dotykovým displejem. V tomto ohledu vás ale Garmin zklame. Garmin Fenix6X PRO se drží klasického ovládání prostřednictvím tlačítek. Pro někoho to může být mínus, na druhou stranu si ale dovolíme tvrdit, že při sportovních aktivitách je ovládání prostřednictvím tlačítek stále příjemnější a přesnější než dotykové

Garmin Fenix6X PRO

S Garmin Fenix6X PRO budete přesně vědět kolik jste toho nachodili a v jakých částech dne jste se nejčastěji pohybovali.

A jak se tedy Garmin Fenix6X PRO ovládají?

Ovládání je velmi subjektivní záležitostí. Někomu může 5 tlačítek, jimiž hodinky řady Fenix disponují, vyhovovat, pro někoho už to může být hodně. Osobně však považuji ovládání hodinek za poměrně intuitivní. Většina tlačítek má přiřazeny dvě funkce, jinak tedy reagují na stisk a jinak na přidržení. A jejich použití se samozřejmě liší i dle toho, jestli jste v klasickém „hodinkovém“ režimu, nebo právě sportujete.

Popisovat jednotlivá tlačítka a jejich funkce by asi bylo zbytečné, spoustu věcí si navíc můžete sami personalizovat dle svých potřeb. Takže jen pro příklad. Levé horní tlačítko slouží k aktivaci podsvícení, jeho přidržením se pak dostanete k základnímu menu. Pod ním se nachází tlačítko, jímž přepínáte jednotlivé základní obrazovky, respektive se jeho přidržením dostanete nastavení.

Tlačítko vpravo nahoře má pak v základu jedinou funkci, ale o to důležitější – přímý přístup ke sportovním režimům a jejich aktivaci. Ovládání hodinek chválíme, na druhou stranu je třeba říct, že kvůli tomu, že hodinky mají opravdu obrovské množství funkcí a nastavení, může vám chvíli trvat, než zorientujete.

Nabídka sportovních funkcí je nepřeberná

Garmin Fenix6X PRO jsou špičkové sportovní hodinky, nikoho tudíž nepřekvapí, že sportovní funkce jsou jejich největší zbraní. V základu na vás sice vyskočí několik hlavních aktivit, stačí ale kliknout na tlačítko přidat a můžete vybírat z desítek dalších měřitelných sportů – od triatlonu, přes golf až po pilates. Snad jediné, co jsme v nabídce nenašli, je jízda na koloběžce, ale v tomto případě není problém stáhnout si z oficiálního obchodu některou z uživateli vytvořených aplikací (ale pozor, mohou být placené), případně si tuto aktivitu v hodinkách sami vytvořit.

Po zvolení sportovního režimu se dostanete přímo na titulní obrazovku dané aktivity, další stisk pravého horního tlačítka pak odstartuje měření. A co vše se měří? S trochu nadsázky řečeno vše, na co si vzpomenete. U každé z činností najdete trochu jiné funkce, vždy ale máte možnost upravit si datové obrazovky dle vlastních potřeb.

Můžete si tak vytvářet zcela nová datová pole, nebo si je můžete stáhnout i Obchodu Connect IQ. Například u cyklistiky tak můžete přednastavené metriky klidně doplnit obrazovkami ukazujícími aktuální sklon trasy, kadenci atd. Nemůže chybět ani výpočet hodnoty VO2 Max, která se řadí mezi nejdůležitější indikátory kondice.

Možnosti jsou zkrátka takřka neomezené. Mezi obrazovkami, které můžete použít, nechybí ani mapa, která je poměrně detailní a na 1,4“ už se podle ní dá i docela dobře orientovat. Plavci ocení, že vylepšení snímač tepu nově dokáže měřit tepovou frekvenci i při plavání. Hodinky také rozeznají váš plavecký způsob nebo spočítají uplavané bazény.

Garmin Fenix6X PRO

Po dokončení tréningu samozřejmě nechybí ani podrobné vyhodnocení aktivity. Dozvíte se tak nejen základní informace (celkový čas, čas aktivity, vzdálenost, převýšení, tep, spálené kalorie), ale také jaký vliv měla aktivita na vaši kondici, jak náročná pro vás byla atd. Při použití tepového pásu vám vyhodnotí sporttester vaši dechovou frekvenci. Pomocí Bluetooth nebo ANT+ hodinky bez problémů propojíte i s dalšími senzory a měřicími zařízeními, ať už se jedná o zmíněný hrudní pás, snímač kadence, wattmetr atd.

Ještě lepší trénink

Garmin Fenix6X PRO – technické parametry:
Displej: barevný 1,4“ s rozlišením 280 x 280
Ovládání: tlačítkové
Výdrž: v úsporném režimu až 80 dnů,
se zapnutou GPS až 60 hodin
Funkce: krokoměr, čas, budík, vibrace, sportovní režimy
mapy, výpočet spálených kalorií, intervalový trénink,
měření tepové frekvence, spánek, měření rychlosti,
měření vzdálenosti, hudební přehrávač, měření stresu,
notifikace z telefonu, rozpoznání nehody,
vodotěsnost do 10 ATM.
Technologie: Wi-Fi, Bluetooth, ANT+, NFC, Garmin Pay,
GPS, Glonass, GALILEO, teploměr
optický senzor tepu, pulsní oxymetr.
Interní paměť: 32 GB
Podporované OS: Android, iOS
Čeština: ano

Garmin Fenix6X PRO budou zase o kus lepším parťákem pro trénink. Dostaly k tomu nové užitečné dovednosti. Přímo při sportovní aktivitě využijete funkci PacePro. Do hodinek nahrajete plánovanou trasu, doplníte informaci o tom, jakého času chcete dosáhnout, v jaké zátěži chcete trénovat apod. a hodinky vám pak na základě zvolených údajů doporučí tempo pro jednotlivé úseky trasy tak, abyste daný cíl splnili.

Další ze zajímavých novinek je ClimbPro. Ta vám dodá informace o profilu vaší trasy. Budete tak přesně vědět, za jak dlouhou dobu přijde další stoupání, jak bude dlouhé, jaký bude jeho sklon…

Díky oběma zmíněným funkcím si můžete připravit skvělou tréninkovou, ale především závodní strategii.

Hodinky nyní dokážou ještě podrobněji vyhodnocovat vaše tréninkové aktivity, analyzovat, jak na vás daný trénink působí a dle toho následně navrhnout další formu tréninku. Podle spánku, denní zátěže, množství stresu a VO2 Max vyhodnocují i vaši tělesnou energii, což může být dalším zajímavým ukazatelem pro vaši přípravu.

Garmin Fenix6X PRO oxymetr

Pulzní oxymetr dohlédne na okysličení vaší krve.

Zkušenosti z praxe

Všechny skvělé funkce a vychytávky by byly samozřejmě k ničemu, kdyby se senzory neosvědčily v praxi. Garmin naštěstí nezklamal. Začneme u optického snímače tepu. Jeho přesnost je vždy velmi individuální, u někoho funguje přesněji, u někoho hůře. Osobně s optickými senzory nemám příliš dobré zkušenosti a i když mi jich prošla rukama (resp. zápěstím) řada, přesností mě nenadchl ani jeden. Platí to i o 5X.

U Garminu Fenix6X PRO jsem však během testování rozhodně zaznamenal pokrok k lepšímu. V úvodu aktivit byl i tentokrát senzor hodně mimo, po cca 15-20 minutách se ale docela chytl a ve zbytku tréninku už se hodnoty, až na občasné krátkodobé ústřely příliš nelišily od hodnot z hrudního pásu. Vylepšení je tedy patrné, přesto ale platí, že pro seriózní trénink se bez hrudního pásu neobejdete.

Garmin Fenix6X PRO

Datové obrazovky si můžete přizpůsobit dle svých potřeb. Maximální počet datových polí v rámci jedné obrazovky je sedm.


K navigaci můžete využít systémů GPS, Glonass či Galileo, přičemž souběžně můžete používat pouze dva. Vzhledem k tomu, že nový evropský systém Galileo ještě nedosahuje dokonalosti svých dvou konkurentů, pro největší přesnost doporučujeme volit duo GPS + Glonass. Při této kombinaci jsme s přesností navigace neměli výraznější problémy. Snad jen při pohybu v hustém lesním porostu se nepatrně ztrácela, což se projevilo naměřením nižšího tempa/rychlosti, než byla realita. Nešlo však o nic závažného.

Určitě chválíme mapy. Nejenže jsou mapové podklady velmi podrobné a detailní, ale celková práce s mapou je rozhodně příjemnější než dřív. Přispívá tomu větší displej, ale také vykreslování mapy je mnohem pohotovější. I při jízdě na kole se tak dá hodinková mapa poměrně rozumně používat. Potěšíme i lyžaře, nově si do hodinek můžete stáhnout mapy více než 2 000 lyžařských středisek z celého světa.

Garmin Fenix6X PRO

Garmin Fenix6X PRO v roli chytrých hodinek

Nejen sportem živ je člověk. Fenixy šesté řady vás však svými funkcemi nezklamou ani za běžného dne… a vlastně ani v noci. Začneme u ciferníku. V základu můžete vybírat z 11 rozličných ciferníků. Přijde vám to málo? Žádný problém, můžete si sestavit svůj vlastní. Pořád málo? Stačí se připojit ke službě Connect IQ a můžete stahovat další tisíce ciferníků. Od konzervativních, až po vysoce kreativních. Od strohých, až po takové, které jsou nabité informacemi. 

Garmin Fenix6X PRO

Chcete, aby vám čas ukazovaly ruce zombíka? S Garmin Fenix6X Pro žádný problém…


Zatímco volba ciferníku je v podstatě jen záležitostí designu, další chytré funkce jsou praktické. Synchronizace s telefonem funguje na jedničku. SMS, zprávy z messengeru, nejrůznější notifikace i oznámení o telefonním hovoru, to vše nám hodinky spolehlivě zobrazí. Sice přes hodinky nemůžete telefonovat ani odpovídat na zprávy, jejich obsah si však bez problémů přečtete.

Garmin Fenix6X PRO

Těšit se můžete na informace o počasí, o době východu a západu slunce, hodinky průběžně měří váš tep a dokonce i stresovou zátěž. Samozřejmostí je počítání kroků, které svou přesností rozhodně patří k nejlepším. Dále vás hodinky informují o nadmořské výšce, atmosferickém tlaku, či teplotě.

Zde je ale třeba upozornit, že teplota je ovlivněna teplotou vašeho těla, přesnou teplotu vzduchu tak změříte buď ve chvíli, kdy máte hodinky připevněny na řídítkách (při jízdě na kole) nebo je alespoň na několik minut sundáte z ruky. Pokud byste ale chtěli měřit teplotu přesně, můžete dokoupit externí teplotní senzor Garmin TEMPE, který připojíte bezdrátově pomocí ANT+a funguje až na vzdálenost 10 metrů.

Garmin Fenix6X PRO

S příslušenstvím od Garminu je upevnění hodinek na kolo hračkou. 


Garminy se nezastaví ani v noci. Zde analyzují váš spánek a přehledně vás následně informují o tom, kolik času jste spali tvrdě, kolik lehce, jakou část noci jste probděli. Čas od času se však stane, že hodinky netrefí čas usnutí nebo probuzení a tvrdí že spíte, přestože jste už půl hodiny vzhůru.

Nechybí ani už zmíněný pulzní oxymetr, který vám vyhodnocuje množství kyslíku v krvi. Jeho údaje jednak pomáhají s posouzením kvality spánku a jednak vám prozradí, jak se dokážete adaptovat na vysoké nadmořské výšky – zda už jste aklimatizovaní.

Hodinkami můžete i platit na prakticky na všech bezkontaktních terminálech. Stačí jen, aby službu Garmin Pay už podporovala i vaše banka. Dobrá zpráva je, že v současnosti už tuto službu většina českých bank opravdu podporuje, placení skrz hodinky tak nic nebrání.

Garmin Fenix6X PRO v sobě mají i přehrávač hudby. Můžete do nich nahrát vlastní písničky, nebo můžete hodinky propojit s některou ze streamovacích služeb. Přímo v továrním nastavení je předinstalováno Spotify, další služby, jako např. Deezer můžete stáhnout skrze Connect IQ. Jen myslete na to, že při poslechu se neobejdete bez bezdrátových sluchátek.

Garmin Fenix6X PRO

Hodinky podporují službu Spotify. Své oblíbené písničky tak velmi jednoduše nahrajete do sporttesteru, připojíte bezdrátová sluchátka a můžete začít poslouchat.


Novinkou, kterou však doufám nevyužijete, je nahlášení nehody. Pokud hodinky detekují nehodu, počkají několik sekund a poté odešlou pomocí mobilu SMS zprávu na vámi předdefinované kontakty. A když už jsme u toho mobilu, pokud zrovna nevíte, kam jste ho odložili, hodinky vám jej pomohou najít. Stačí použít funkci „Najít můj telefon“ a pokud je mobil v dosahu, během několika sekund se vám ohlásí zvonění. 

Garmin Fenix6X PRO

Výdrž? Jedním slovem ohromující

Výdrž je nejen u sportovních hodinek velmi důležitým parametrem. Garmin si v této oblasti vždy vedl poměrně dobře, nové Fenix6X PRO ale naprosto excelují. Například když sportujete se zapnutou GPS, je spotřeba přibližně 2 % za hodinu. To znamená, že můžete sportovat až 60 hodin v kuse bez toho, abyste museli hledat nabíječku. V režimu běžných hodinek (s vypnutou GPS) jsou pak čísla ještě mnohem lepší, výdrž by měla dosahovat až tří týdnů.

Vůbec nejvíc dostanou hodinky zabrat v případě, že máte non-stop zapnuté všechny senzory a zároveň posloucháte bez přestání hudbu. V takovém případě se dostanete k cca 15 hodinám výdrže. Opačným extrémem je úsporný režim baterie, při jehož použití výrobce slibuje cca 80 dnů bez nabíjení. Zajímavou novinkou je pak expediční režim. Během něj jsou vypnuté všechny senzory, pouze GPS se jednou za čas (např. za hodinu, dle přednastaveného intervalu) určí vaši polohu. S tímto režimem přežijí Garmin Fenix6X PRO až 48 dní.

 

Režim hodinek

Úsporný režim

Se zapnutou GPS

Zapnutá GPS a hudba

Expediční režim

Fenix6S

až 9 dní

až 34 dní

až 25 hodin

až 6 hodin

až 20 dní

Fenix6

až 14 dní

až 48 dní

až 36 hodin

až 10 hodin

až 28 dní

Fenix6X

až 21 dní

až 80 dní

až 60 hodin

až 15 hodin

až 46 dní

Fenix6X Solar

až 24 dní*

až 120 dní*

až 66 hodin*

až 16 hodin*

až 56 dní*

*Výdrž se solárním nabíjením udávaná při nošení na slunečním světle s osvite 50.000 lumenů po dobu 3 hodiny/den.

Kromě již zmíněného úsporného režimu nabízí nové Fenixy také vlastní power manager pro optimalizaci spotřeby. V základu najdete tři režimy. Normální, maximální výdrž a bunda. U třetího režimu se předpokládá, že hodinky máte upevněny na bundě (např. v zimě při lyžování) a proto je vypnut senzor srdečního tepu. Nic vám ale nebrání vytvořit si vlastní režimy napájení, u kterých si přesně nastavíte, co má být při jejich použití (de)aktivováno.

Velmi se nám líbilo, že sporttester místo v procentech ukazuje zbývající množství energie v hodinách nebo dnech. Díky tomu máte mnohem lepší přehled, jak dlouho ještě bude šlapat, než si řekne o nabití. Pokud by vám ale toto zobrazení nevyhovovalo, vždy je možnost přepnou se zpět na procentuální zobrazení stavu baterie. U nabíjení k žádné změně nedošlo. Garmin i nadále využívá oválný čtyřpinový konektor, jako tomu bylo u předchozích verzí hodinek.

Garmin Fenix6X PRO

V závislosti na nastaveném režimu se mění i odhadovaná výdrž hodinek.

Široká komunita a bezproblémová synchronizace

Vaše sportovní aktivity se synchronizují v mobilním telefonu prostřednictvím aplikace Garmin Connect. Funguje to naprosto perfektně. Žádný výpadky, žádné problémy s načítáním údajů apod. Garmin má své věci výborně vyladěné a platí to i pro aplikaci. Když jsem ze zápěstí sundal svém Fenix5X a nahradil je testovanými 6X PRO, stačilo 5 minut a všechno potřebné bylo automaticky nastavené, osobní údaje sesynchronizované, zkrátka jsem ihned mohl vyrazit do terénu.

Samotná mobilní aplikace je přehledná, výborně odladěná a snadno ovladatelná. Kromě mobilní apky je k dispozici i webové rozhraní. To působí možná trochu těžkopádně, nicméně svůj účel plní velmi dobře.

Garmin Fenix6X PRO

Nepřeberné množství doplňků a rozšíření pak najdete v aplikaci Connect IQ. Tisíce ciferníků jsme se již zmiňovali, těmi to ale rozhodně nekončí. Hodinky můžete obohatit o hromadu aplikací, nejrůznější nástroje, tréninkové metriky, datová pole a třeba i hry. Za něco si musíte připlatit, něco je zdarma, každopádně platí, že obrovskou nabídku dostupných možností může konkurence jen závidět.

Tím se nepřímo dostáváme k další výhodě, jíž Garmin poráží konkurenci. Komunitní funkce má Garmin zpracovány na výbornou. Ať už jde o propojení s přáteli, týdenní/měsíční výzvy, heatmapy (zobrazení tras, na kterých lidé často sportují) nebo podporu segmentů (úseků, na kterých se můžete porovnávat s jinými uživateli). Zvlášť nyní, kdy oblíbená fitness aplikace Strava své segmenty v bezplatné verzi značně očesala, se stávají garminovské segmenty skvělou a velmi lákavou alternativou.

Garmin Connect IQ

Ze služby Connect IQ můžete stahovat velké množství doplňků i aplikací. 

Závěr

Mohli bychom pokračovat ještě dlouho. Možnosti, které nabízení sportovní hodinky Garmin Fenix6X PRO jsou totiž obrovské. Oproti předchozím verzím sice nepřinášejí revoluci, evoluce je to ale veskrze povedená. Za vypíchnutí stojí především fantastická výdrž, výrazně větší displej (při nezvětšených rozměrech hodinek), také nové sportovní režimy jako PacePro nebo ClimPro rozhodně najdou své využití. Prostřednictvím hodinek můžete poslouchat hudbu, platit v obchodech a navrch máte k dispozici obrovské množství praktických funkcí. Snad jen ten vodotrysk chybí.

Samozřejmě, významným jazýčkem na vahách je cena a ta je vskutku vysoká. Řada Garmin Fenix6 patří k tomu absolutně nejlepšímu, co je na trhu k dispozici, což se odráží i na cenovce. Pokud ale patříte mezi nadšené sportovce, kteří milují statistiky, rádi si vyhodnocují výkony a analyzují svůj trénink a zároveň nemáte hluboko do kapsy, jsou Garmin Fenix6X PRO perfektní volnou. Pokud vlastníte některé ze starších Fenixů, je nákup novinky na zvážení, protože změn zase není tak mnoho. Na druhou stranu už jen kvůli lepšímu displeji, fantastické výdrží a několika atraktivním funkčním vylepšením stojí „šestky“ minimálně za zvážení. Sám za sebe musím uznat, že se mi zpátky k mým Fenix5X bude vracet jen velmi, velmi těžce. A to jsem je mám fakt rád.

Klady (+): Zápory (-):
+ úžasná výdrž - vysoká cena
+ znatelně vylepšený (a zvětšený) displej - někomu může chybět dotykový displej
+ obrovské množství sportovních režimů
+ spoustu chytrých funkcí a senzorů
+ Garmin Pay
+ vestavěný hudební přehrávač
+ přesnější optický senzor tepu
+ spoustu doplňků a aplikací ke stažení
+ atraktivní design

Garmin Fenix6X PRO

Další aktuality

Novinky LG OLED TV 2024

Novinky LG OLED TV 2024

V první polovině roku 2024 vstoupily na trh s televizemi nové modely OLED TV od výrobce LG. Nová série se čtverkou na konci přináší mnohem víc než jen změnu v názvu. V následujícím článku vám pomůžeme...... Celý článek
Jak vybrat žehličku na vlasy?

Jak vybrat žehličku na vlasy?

Kvalitní žehlička na vlasy pracuje přesně tak, jak právě chcete – jednou vlasy vyrovná a dodá jim úžasný lesk, jindy zase vytvoří moderní vlny jako ze salonu. Jak vybrat žehličku na vlasy, která bude ...... Celý článek
Recenze: Kráječ GRAEF SKS 11022 - Vždy pořádně zostra

Recenze: Kráječ GRAEF SKS 11022 - Vždy pořádně zostra

Práce s nožem a přesné krájení surovin jsou snad první dovednosti, které se vyučují na kuchařské škole. Co když vám ale prozradím, že existuje rychlejší, pohodlnější a bezpečnější cesta, jak získat v ...... Celý článek
Jak vytvořit domácí letní kino na zahradě?

Jak vytvořit domácí letní kino na zahradě?

Zbožňujete atmosféru letního kina? Pokud ano, nemusíte cestovat daleko. Domácí letní kino si můžete vytvořit i ve vaší zahradě nebo na terase a kdykoli si užít dobrý film se svými nejbližšími. Co bude...... Celý článek
Apple Intelligence: Umělá inteligence pro každodenní spolupráci

Apple Intelligence: Umělá inteligence pro každodenní spolupráci

Apple ukázal 11. června na své Keynote hned několik novinek. Mezi ně patří revoluční iOS 18 i nové operační systémy pro Apple Watch, iPady a Macy. V závěru prezentace byla představena umělá inteligenc...... Celý článek