0 Kč
×

Recenze Honor 20 Pro: Špičkový smartphone, který šokuje cenou

23.08.2019
Honor 20 Pro to při svém uvedení neměl lehké. Na trh se proto dostal výrazně později, než bylo plánováno, čekání se ale vyplatilo. Do rukou se nám totiž dostal špičkově vybavený smartphone s parádním fotákem a cenovkou, která doslova vyrazí dech. Je Honor 20 Pro opravdu tak skvělý telefon? A má vůbec nějaké nedostatky? Přečtěte si naši recenzi a dozvíte se více.
 

mobilní telefon Honor 20 Pro

Honor 20 Pro momentálně nemáme v nabídce, ale můžete se podívat na další skvělé telefony od Honoru tady.

Povedený sympaťák, který oslní

Honor 20 Pro – technické specifikace:
Displej: 6,26“ IPS displej, Full HD+ (2340 × 1080)
Procesor: osmijádrový Kirin 980
(2× 2,6 GHz + 2× 1,9 GHz + 4× 1,8 GHz)
Operační paměť: 8 GB RAM
Uživatelská paměť 256 GB
Fotoaparát: zadní 48 Mpx f/1.4 + 16 Mpx f/2.2 +
+ 8 Mpx f/2.4 + 2 Mpx f/2.4; přední 32 Mpx f/2.0
Baterie: 4 000 mAh, rychlonabíjení
Další funkce: Wi-Fi, 4G/LTE, NFC, GPS, Glonass, BeiDou,
Bluetooth 5.0, USB-C, čtečka otisků prstů, snímač tváře
Operační systém: Google Android 9 Pie + Magic UI 2.1
Rozměry a hmotnost: 154,6 × 74 × 8,4 mm, 182 g

Zaoblená skleněná záda, kovové rámečky, zahnuté hrany, displej, který sahá od kraje ke kraji a který je v levém horním rohu obohacen průstřelem. Design Honoru 20 Pro zkrátka nikterak nepřekvapí, což ale neznamená, že není podařený. Naopak, dle našeho názoru se jedná o velmi hezký přístroj, byť musíme jedním dechem dodat, že nevlastní bratříček Huawei P30 Pro na nás působil ještě o chlup elegantnějším dojmem.

Atraktivitě telefonu přispívají i barvy přístroje. Jak černo fialová „Phantom black“ tak námi testovaná modro-zelená varianta „Phantom Blue“ jsou napohled velmi atraktivní, čemuž ještě napomáhají atraktivní odlesky.

U skleněného povrchu se samozřejmě neobejdete bez uplívání otisků prstů, v případě Honoru 20 Pro nám však „upatlávání“ zdaleka nepřišlo tak výrazné jako u jiných přístrojů.

mobilní telefon Honor 20 Pro

Co nás trápilo o poznání více je poměrně výrazně vystouplý modul zadního fotoaparátu. Na pevném povrchu se tak telefon houpe, což je nepříjemné zejména při psaní. Na levé hraně najdete slot na dvě nanoSIM karty, protější strana pak patří kolébce ovládání hlasitosti a také tlačítku, které slouží k zapínání a vypínání přístroje, a zároveň jako čtečka otisku prstů. Honor 20 Pro tedy nejde cestou čtečky otisků v displeji, jako tomu je u řady konkurenčních smartphonů.

Spodní hrana patří mřížce reproduktoru, a USB-C konektoru. K naší lítosti se bohužel nedostalo na 3,5mm sluchátkový Jack, k připojení klasických sluchátek tak budete muset využít redukci, která je naštěstí součástí balení. Postrádat můžete také certifikaci na zvýšenou odolnost IP.

Do ruky padne Honor 20 Pro velmi dobře, až na zmíněné připomínky musíme konstrukci a vzhled mobilu rozhodně pochválit.

mobilní telefon Honor 20 Pro

Mírně vystouplý modul hlavního fotoaparátu je hlavní dominantnou zad Honoru 20 Pro

Perfektně vyladěný IPS displej

Jedním z drobných ústupků vůči konkurenčním (a dražším) TOP smartphonům je displej. Honor 20 Pro totiž není vybaven AMOLED, ale „pouze“ IPS panelem. Uvozovky jsou však na místě. Použitý IPS displej je totiž opravdu špičkový, a i když se papírově AMOLEDu nevyrovná, troufneme si říct, že většina běžných uživatelů bez přímého srovnání nejspíš neuvidí rozdíl. Čitelnost na přímém slunci je velmi dobrá a perfektní je i barevné podání a pozorovací úhly.

Velikost displeje je 6,26“ a jeho rozlišení Full HD+ (2340 × 1080). to znamená jemnost 412 pixelů na palec, což lze označit za naprosto pohodovou hodnotu. Díky minimálním rámečkům zabírá obrazovka 91,7 % čelní plochy, což je skvělé číslo. Zapomenout nesmíme na průstřel, ve kterém se skrývá čočka předního fotoaparátu. Líbí se nám, že průstřel je malý a nenápadný. Zvykli jsme si na něj velmi rychle. Celkově tak hodnotíme displej jako velmi povedený, bezesporu patří k nejlepším IPS panelům na trhu.

mobilní telefon Honor 20 Pro

Dostatek výkonu i pro náročné

O chod Honoru 20 Pro se stará čipset Kirin 980. Jeho základem je osmijádrový procesor (2× 2,6 GHz + 2× 1,9 GHz + 4× 1,8 GHz). Který sice v dnešní době již nepatří na úplnou špičku, pokud však nebudete dělat výkonové testy, nejspíš to vůbec nepostřehnete. Výkonu má totiž Kirin 980 stále na rozdávání, takže se nezadýchá ani u nejnáročnějších aplikací nebo při hraní her v nejvyšším rozlišení. Navíc je zde k dispozici funkce GPU Turbo 3.0, která má za úkol optimalizovat výkon ve hrách. Záseky nebo pomalé reakce telefonu tak rozhodně nehrozí.

Operační paměť má parádní kapacitu 8 GB, což vám bohatě vystačí při jakékoliv provozované činnosti. A jak je na tom úložiště? Začneme tou horší zprávou. Telefon nepodporuje paměťové karty, na rozšíření kapacity paměti tak můžete zapomenout. Naštěstí je tu i dobrá zpráva. Vnitřní úložný prostor úžasných 256 GB, což je kapacita, kterou už opravdu není snadné zaplnit. Většinu uživatelů tak absence paměťové karty trápit nebude.

mobilní telefon Honor 20 Pro

Po hardwarové stránce nechybí nic podstatného. Dostalo se dokonce i na malou notifikační diodu, kterou výrobce dokázal vtěsnat k horní hraně displeje. Samozřejmě nechybí ani podpora všech dostupných pásem LTE, navigační systémy GPS, BeiDou a Glonass, NFC pro bezkontaktní platby ani Bluetooth ve verzi 5.0.

Stran zvuku potěší Honor 20 Pro vysokou maximální hlasitostí, úroveň reprodukce se však řadí spíše do průměru. S připojenými sluchátky je kvalita poslechu o kus lepší, čemuž napomáhá i technologie Huawei Histen. Nejedná se sice o špičku v oboru, pokud se však neřadíte mezi náročnější posluchače, měl by vás telefon uspokojit.

mobilní telefon Honor 20 Pro

Výdrž? Jedním slovem parádní

4 000mAh baterie naznačuje, že výdrž telefonu by mohla být přinejmenším velmi slušná. Praxe naše naděje potvrdila. Dvoudenní výdrž v běžném režimu bude pro většinu uživatelů bez problémů dosažitelná, s trochu snahy se však dá útočit i na tři dny. Samozřejmě, vášnivý hráči vybijí telefonu výrazně rychleji, vyšťavit baterku během jediného dne však vyžaduje opravdu pořádný zápřah.

Zamrzí sice absence bezdrátového nabíjení, což považujeme za další úlitbu skvělé ceně, vynahradí vám to však 22,5W nabíječka v balení. Ta dokáže dočerpat 50 % energie už za půl hodiny, z 0 na 100 % pak telefon nabijete za necelých 100 minut. Výdrž baterie i rychlost dobíjení Honoru 20 Pro je zkrátka parádní.

mobilní telefon Honor 20 Pro

Obří kapacita baterie je v kombinaci s bleskurychlým nabíjením velkou chloubou přístroje.

Známé prostředí s novým názvem

Operační systém Android 9 Pie je v případě Honoru 20 Pro doplněn o grafickou nástavbu Magic UI. 2.1. Žádný strach. Nečeká vás nové prostředí, Magic UI je jen přejmenované EMUI, čili nástavba, která je dobře známá z telefonů Huawei a Honor. Těšit se tak můžete na můžete na perfektně odladěné prostředí, které už sice není tím nejmodernějším, díky výborné optimalizaci, bohatým možnostem personalizace a velké přehlednosti ale stále slouží více než dobře.

Kromě klasických tlačítek navíc můžete Magic UI ovládat i prostřednictvím gest. Nechybí však ani tradiční bolístka tohoto prostředí, tj. větší množství předinstalovaných aplikací. Nejde o nic neúnosného, přesto bychom se bez tohoto „dárečku“ klidně obešli.

mobilní telefon Honor 20 Pro

Čtečka otisků i snímač tváře excelují

Jak už jsme zmínili, Honor 20 Pro se musí obejít bez tolik populární čtečky otisků v displeji. Je to ale na škodu? I když se tato metoda v průběhu roku výrazně zlepšila, přesto „displejové“ čtečky stále nedokáží rychlostí a přesností vyrovnat ty klasické. Honor navíc čtečku implementoval na parádní místo – na pravou hranu telefonu, přesně tam, kam při držení telefonu automaticky směřuje palec. Když se navíc připočte skvělá přesnost a blesková rychlost, nemáme řešení Honoru 20 Pro co vytknout.

Výborný je i snímač obličeje. Ten si neporadí jen ve velmi ostrém protisvětle nebo úplné tmě. Pokud je ale obličej trochu nasvícen, odemykání zafunguje. Když při užívání obě metody zkombinujete dohromady, získáte opravdu luxusně fungující metody zabezpečení.

mobilní telefon Honor 20 Pro

Fotoaparát patří k absolutně nejlepším

V odborných testech DxOMark nasbíral Honor 20 Pro 111 bodů, což ho aktuálně řadí na čtvrtou příčku mezi smartphony, navíc jen s nepatrnou ztrátou na nejlepší. Není tak třeba dodávat, že právě fotoaparát je obrovským lákadlem. A po zásluze. Ve své cenové hladině totiž nemá konkurenci.

Začněme řečí čísel. Zadní fotoaparát se skládá hned ze čtyř snímačů. Ten hlavní má 48 Mpx, laserové zaostřování, optickou stabilizaci, světelnost f/1,4 a běžnou ohniskovou délku 28 mm. Druhý ze snímačů plní funkci teleobjektivu. Jeho ohnisková vzdálenost je 80 mm, světelnost f/2,4, rozlišení pak 8 Mpx. Velmi nás potěšil fakt, že i tento objektiv má optickou stabilizaci a laserové ostření.

mobilní telefon Honor 20 Pro

mobilní telefon Honor 20 Pro

Rozsah od širokoúhlého objektivu, přes normální objektiv, teleobjektiv až po 5x hybridní ZOOM je skutečně působivý

Třetí čočka je naopak širokoúhlá s rozlišením 16 Mpx a světelností f/2,2. Její ohnisková vzdálenost je 13 mm, užijete si tak opravdu hezky širokoúhlé fotky. Poslední ze snímačů je určen pro fotografování makro snímků. Má světelnost f/2.4 a lze s ním pořizovat makrosnímky ze vzdálenosti pouhých 4 centimetrů. Problémem je jeho rozlišení. 2 Mpx jsou poměrně málo, což se bohužel projevuje i ve výsledcích, které příliš nenadchnou.

mobilní telefon Honor 20 Pro

To hlavní 48Mpx snímač je úplně jiná káva. Využít můžete plné rozlišení, primárně je ale snímač nastaven tak, aby skládal 4 pixely do jednoho, ve výsledku se tak můžete těšit na 12Mpx fotografie výborné kvality. Ostrost, barevné podání, ale i kontrast jsou opravdu perfektní. Velmi příjemně nás překvapil také teleobjektiv. Díky němu můžete využívat 3x optický ZOOM a výsledné snímky jsou velmi povedené. Barvy jsou věrné, dynamický rozsah velmi dobrý. Širokoúhlý snímač s úhlem záběru 117 stupňů si vede velmi dobře především za dobrého světla. Za horších podmínek kvalita fotografií a ostrost detailů klesá, to je ale vlastnost v podstatě všech širokoúhlých čoček smartphonů.

mobilní telefon Honor 20 Pro

Fotografie vlevo byla pořízená v normální režimu, pravá fotka byla vyfocena v režimu noc

mobilní telefon Honor 20 Pro selfieA zmínit samozřejmě musíme i noční fotografie. Jsou totiž výborné! Zejména při použití režimu Noc můžete ve tmě vytvářet opravdu působivé snímky, které jsou srovnatelné s těmi, které vytváří nejlepší konkurenti na trhu.

Při fotografování samozřejmě můžete využívat celou řadu režimů – od panorama, až po zpomalený záběr. A k službám je vám i umělá inteligence, která snímky dokáže dobarvit a celkově oživit.

Na své si přijdou i milovníci selfie. Přední fotoaparát se pyšní rozlišením 32 Mpx a světelností f/2,0. Při focení si i v tomto případě můžete vypomoci umělou inteligencí. Vyfocené selfie snímky rozhodně považujeme za povedené.  Zmínit se musíme i o videu. To lze nahrávat maximálně ve 4K rozlišení při 30 snímcích za vteřinu. A kvalita? Dle našeho názoru více než slušná.

Závěr

Špičkový smartphone s cenovkou vyšší střední třídy. To je nový Honor 20 Pro. Atraktivní cena byla vykoupena několika ústupky – chybí především zvýšená odolnost a bezdrátové nabíjení. Pokud jsou pro vás tyto ústupky akceptovatelné a obejdete se i bez sluchátkového konektoru, není nad čím váhat. Špičkový fotoaparát, parádní výdrž, pěkný vzhled, více než dostatečný výkon Honor 20 Pro zkrátka může konkurovat těm nejlepším a přitom stojí výrazně méně!

Klady (+): Zápory (-):
+ špičkový fotoaparát - chybí 3,5mm konektor
+ výborná výdrž a rychlé nabíjení - nemá zvýšenou odolnost
+ bleskurychlá a dobře umístěná čtečka otisků prstů - absence podpory bezdrátového dobíjení
+ 256GB úložiště  
+ povedený design
+ výborný poměr ceny a výkonu

Ukázkové snímky

Honor 20 Pro

Honor 20 Pro

Honor 20 Pro

Honor 20 Pro

Honor 20 Pro

Další aktuality

Novinky LG OLED TV 2024

Novinky LG OLED TV 2024

V první polovině roku 2024 vstoupily na trh s televizemi nové modely OLED TV od výrobce LG. Nová série se čtverkou na konci přináší mnohem víc než jen změnu v názvu. V následujícím článku vám pomůžeme...... Celý článek
Jak vybrat žehličku na vlasy?

Jak vybrat žehličku na vlasy?

Kvalitní žehlička na vlasy pracuje přesně tak, jak právě chcete – jednou vlasy vyrovná a dodá jim úžasný lesk, jindy zase vytvoří moderní vlny jako ze salonu. Jak vybrat žehličku na vlasy, která bude ...... Celý článek
Recenze: Kráječ GRAEF SKS 11022 - Vždy pořádně zostra

Recenze: Kráječ GRAEF SKS 11022 - Vždy pořádně zostra

Práce s nožem a přesné krájení surovin jsou snad první dovednosti, které se vyučují na kuchařské škole. Co když vám ale prozradím, že existuje rychlejší, pohodlnější a bezpečnější cesta, jak získat v ...... Celý článek
Jak vytvořit domácí letní kino na zahradě?

Jak vytvořit domácí letní kino na zahradě?

Zbožňujete atmosféru letního kina? Pokud ano, nemusíte cestovat daleko. Domácí letní kino si můžete vytvořit i ve vaší zahradě nebo na terase a kdykoli si užít dobrý film se svými nejbližšími. Co bude...... Celý článek
Apple Intelligence: Umělá inteligence pro každodenní spolupráci

Apple Intelligence: Umělá inteligence pro každodenní spolupráci

Apple ukázal 11. června na své Keynote hned několik novinek. Mezi ně patří revoluční iOS 18 i nové operační systémy pro Apple Watch, iPady a Macy. V závěru prezentace byla představena umělá inteligenc...... Celý článek