0 Kč
×

Recenze bezdrátových sluchátek Marshall Minor III: Prostě stylovka

15.12.2021

Co se vám vybaví, když se řekne Marshall? Mně osobně ihned vytanou na mysli sluchátka. A právě proto jsem neváhala a vzala si na pár dní do parády nová bezdrátová sluchátka Marshall Minor III. Jak vypadají, jak hrají a vyplatí se jejich koupě? Nejen na to dostanete odpověď v následujících řádcích.

Marshall Minor III

Technické parametry:
Provedení sluchátek: True wireless, bezdrátová (Bluetooth 5.2), do uší
Typ nabíjení: USB-C, bezdrátové
Akustický systém: polouzavřený
Mikrofon: ano
Přijmutí hovoru: ano
Stupeň krytí: IPX4
ANC (aktivní potlačení šumu): ne
Výdrž sluchátek: až 5 h s nabíjecím pouzdrem až 25 h

O čem se dočtete:

100% Marshall

Jestli něco společnost Marshall umí výborně, tak je to design jejich výrobků. Nejde si je s ničím splést a v naprosté většině případů je poznáte takzvaně na první dobrou. V případě bezdrátových sluchátek Marshall Minor III to platí tak napůl. Když si je totiž vybalíte z černé krabičky, určitě vám neujde, že jsou malinko podobné AirPodům. Ale jen svým tvarem, zbytek už je čistě v režii britské značky.

Samotnou krabičku sluchátek v černé barvě zdobí poměrně zdařilá imitace kůže a nepřehlédnutelné ikonické bílé logo Marshall v pogumované úpravě na přední straně. Ve spodní části pouzdra najdete nabíjecí konektor USB-C a párovací tlačítko. Nad logem se ještě nachází malá dioda, které si všimnete, až když se rozsvítí. Z její barvy vyčtete, jak na tom sluchátka Marshall Minor III aktuálně jsou – zelená značí nabito, oranžová upozorňuje na nutnost nabití a modrá označuje připravenost sluchátek na párování s telefonem.

Co naleznete v balení vám ukážeme v unboxingu.

Po otevření krabičky vám padne zrak na dvoje černé pecky s výrazným bílým písmenem „M“ a zlatými koncovkami. Jelikož se jedná o sluchátka značky Marshall, jiné barevné provedení samozřejmě není v nabídce. Kdyby vás ještě zajímala čistě čísla, vězte, že jedno sluchátko váží pouhé 4 g, krabička pak 40 g. Příjemným bonusem je fakt, že se pohodlně vejde třeba do kapsy od kalhot.

Marshall Minor III

Stačí jen spárovat

Na začátek je potřeba říct, že sluchátka nedisponují žádnou aplikací. Na jednu stranu je to o starost méně, na druhou budou možná někteří z vás (podobně jako já) postrádat možnost úpravy dotykového ovládání nebo ekvalizéru. Ovšem zpět k párování. Se svým chytrým telefonem sluchátka spárujete za pomoci Bluetooth 5.2. Před prvním párováním je nutné dlouze podržet párovací tlačítko na spodní straně krabičky a počkat, až se modře rozbliká dioda na krabičce sluchátek. Pak už jen stačí najít v nabídce telefonu MINOR III (tak se sluchátka jmenují), kliknout na připojit a je hotovo.

Od této chvíle se sluchátka k vašemu telefonu budou připojovat automaticky, jen co otevřete krabičku. Jestli vás ještě napadá, kde si při absenci aplikace zkontrolujete stav baterie sluchátek, tak pro vás mám dobrou zprávu. Objeví se hned vedle ikony sluchátek, která vás informuje o tom, že telefon a Marshall Minor III jsou propojeni.

Marshall Minor III

Udrží se v uších?

To je dobrá otázka, na kterou neexistuje jednoznačná odpověď. Já jsem při jejich nošení měla malý problém, jelikož mi z ucha často vypadávala. Je ale fér přiznat, že moje uši mají zvláštní tvar a většina sluchátek mi z nich prostě padá. Když jsem Marshall Minor III v průběhu testování na chvíli půjčila svému bratrovi, neměl s vypadáváním sluchátek žádný problém, jen ho po delším nošení trošku bolely uši. Jak je vidno, jedná se o velmi subjektivní hodnocení, ze kterého bych rozhodně nedělala velké závěry. Na každý pád ale sluchátka v uchu vypadají hodně dobře.

Pokud s dobrou hudbou v uchu rádi sportujete venku, určitě vás potěší informace, že sluchátka Marshall Minor III mají voděodolnost IPX4, takže jim nevadí stříkající voda. Nicméně sluchátkům chybí pogumované koncovky, které by při větším či prudším pohybu zabránily jejich vypadnutí. Proto bych doporučovala být při sportování se sluchátky zvlášť obezřetný.

Marshall Minor III

K tanci a poslechu dnes hrají Marshall Minor III

Teď se dostáváme k té nejdůležitější otázce: Jak nová sluchátka hrají? No, vlastně docela slušně. Celkové vykreslení hudby potěší nejedno muziky chtivé ucho, i když budete občas postrádat výraznější basy a dynamiku. Zvlášť když se rozhodnete pustit si pořádný rockový nářez. Ten totiž sluchátka přenesou ve srovnání třeba s mými osobními sluchátky Marshall Major II trošku „dutěji“. Opět to ale není nic, pro co byste měli Marshall Minor III zatracovat. Dáváte-li před muzikou přednost spíše mluvenému slovu (třeba podcastům nebo audioknížkám), budete stejně jako já maximálně spokojeni.

Kromě poslechu lze samozřejmě sluchátka využívat k telefonování. Tady jsem nezaznamenala žádný větší problém. Ovšem stalo se mi, že když jsem telefonovala z rušného nádraží, druhá strana mi hůře rozuměla. Stačilo si ale najít klidnější místo a bylo po problému. Nicméně je škoda, že sluchátka nejsou vybavena funkcí ANC, tj. aktivním potlačením šumu.

Marshall Minor III

Co se týče dotykového ovládání, tak funguje, ale žádné zázraky asi nečekejte. Kolikrát se mi stalo, že jsem hudbu pomocí něho nedokázala vypnout a raději jsem hudební přehrávač ovládala ze svých hodinek. Naopak, když jsem si chtěla sluchátko jen upravit v uchu, fungovalo dotykové ovládání stoprocentně. Takže vlastně záleží na vaší šikovnosti. Naprosto skvěle naopak funguje automatické přerušení nebo spuštění přehrávání, když si sluchátka vyndáte nebo znovu nasadíte. Sluší se ještě dodat, že sluchátka Marshall Minor III bohužel nepodporují hlasové asistenty.

Marshall Minor III

Slušná výdrž

Výrobce slibuje až 25hodinovou výdrž v kombinaci s nabíjecím pouzdrem, přičemž samotná sluchátka by měla vydržet hrát na jedno nabití až 5 hodin. Mohu potvrdit, že to v podstatě sedí, protože v praxi jsem se dostala v průměru na 4 až 4,5 hodiny přehrávání. Krabička potom dobije sluchátka až 4×. Když už jsme u toho nabíjení, tak krabička se nabíjí za pomoci jak drátového nabíjení s konektorem USB-C (kabel najdete v balení sluchátek), tak bezdrátového nabíjení. Dokonce vám bude k dispozici i funkce rychlého nabíjení, kdy budou sluchátka Marshall Minor III za 15 minut připravena na 90minutové přehrávání.

Marshall Minor III

Závěr

Sluchátka Marshall Minor III jsou stylovou záležitostí. Svým majitelům nabídnou vcelku kvalitní zvukový projev, slušné dotykové ovládání, dobrou výdrž na jedno nabití, a především nádherný design. Pokud pro něj máte slabost, a zároveň vám příliš nevadí absence některých funkcí či vyšší pořizovací cena, jsou Marshall Minor III horkým kandidátem na vaše nová bezdrátová sluchátka.

Klady (+) Zápory (-)
+ ikonický design - absence ANC
+ voděodolnost IPX4 - absence mobilní aplikace
+ výdrž sluchátek - tvar sluchátek nemusí držet v uších každému 
+ bezdrátové nabíjení  

Marshall Minor III

Další aktuality

Novinky LG OLED TV 2024

Novinky LG OLED TV 2024

V první polovině roku 2024 vstoupily na trh s televizemi nové modely OLED TV od výrobce LG. Nová série se čtverkou na konci přináší mnohem víc než jen změnu v názvu. V následujícím článku vám pomůžeme...... Celý článek
Jak vybrat žehličku na vlasy?

Jak vybrat žehličku na vlasy?

Kvalitní žehlička na vlasy pracuje přesně tak, jak právě chcete – jednou vlasy vyrovná a dodá jim úžasný lesk, jindy zase vytvoří moderní vlny jako ze salonu. Jak vybrat žehličku na vlasy, která bude ...... Celý článek
Recenze: Kráječ GRAEF SKS 11022 - Vždy pořádně zostra

Recenze: Kráječ GRAEF SKS 11022 - Vždy pořádně zostra

Práce s nožem a přesné krájení surovin jsou snad první dovednosti, které se vyučují na kuchařské škole. Co když vám ale prozradím, že existuje rychlejší, pohodlnější a bezpečnější cesta, jak získat v ...... Celý článek
Jak vytvořit domácí letní kino na zahradě?

Jak vytvořit domácí letní kino na zahradě?

Zbožňujete atmosféru letního kina? Pokud ano, nemusíte cestovat daleko. Domácí letní kino si můžete vytvořit i ve vaší zahradě nebo na terase a kdykoli si užít dobrý film se svými nejbližšími. Co bude...... Celý článek
Apple Intelligence: Umělá inteligence pro každodenní spolupráci

Apple Intelligence: Umělá inteligence pro každodenní spolupráci

Apple ukázal 11. června na své Keynote hned několik novinek. Mezi ně patří revoluční iOS 18 i nové operační systémy pro Apple Watch, iPady a Macy. V závěru prezentace byla představena umělá inteligenc...... Celý článek