0 Kč
×

Recenze Samsung Galaxy S20 Ultra 5G: Ten nejlepší z nejlepších

03.04.2020
Vylepšený foťák s úžasným 100x zoomem. Nádherný a velký displej. Bezkonkurenční výkon i podpora 5G sítí. To vše nabízí Samsung Galaxy S20 Ultra. Nejvybavenější přístroj z nové elitní řady Samsung Galaxy S20 umí udělat pořádný dojem. Více už v naší recenzi.

01_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Luxusní první dojem

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G– technické specifikace:
Displej: 6 6.9"  Wide Quad HD+ Dynamic AMOLED
2X Infinity-O (3200 x 1440), 120Hz, 511 PPI, HDR10+
Procesor: osmijádrový Exynos 990, 7nm
Operační paměť: 12 GB RAM DDR5
Uživatelská paměť: 128 GB (+ microSD až 1 TB) 
Fotoaparát: Ultraširokoúhlý objektiv: 12 Mpx F/2,2, 120°
Hlavní objektiv: 108 Mpx F/1.8, OIS
Teleobjektiv: 48 Mpx F/3,5, OIS, 76°, 10x optický hybridní zoom,
100x space zoom, 3D ToF, přední 40 Mpx, f/2,2 
Baterie: 5 000 mAh
Další funkce: 15W Qi bezdrátové nabíjení, bezdrátové sdílení
energie, ultrazvukový snímač otisků prstů v displeji, snímač tváře,
IP68, 45W rychlé nabíjení, nahrávání 8K videa, podpora DeX,
GPS, Wi-Fi, Bluetooth 5.0, LTE
Operační systém: Android 10.0  + One UI 2.1
Rozměry a hmotnost: 166,9 x 76 x 8,8 mm, 220 g
Barvy: černá, šedá

Že je Samsung Galaxy S20 Ultra 5G opravdu stylovým kouskem prozradí hned první dojem. Konstrukce je opravdu špičková.

Moderní, elegantní vzhled, jemně zaoblené hrany, displej od kraje ke kraji i materiál přispívají k opravdu prvotřídnímu dojmu.

Mezigenerační rozdíl v designu sice není až tak výrazný, majitelé S10 tudíž o WOW efekt nejspíš přijdou, to však nic nemění na tom, že vzhled Galaxy S20 Ultra 5G je opravdu prémiový.

Na skvělém vizuálním dojmu má lví podíl lesklá skleněná konstrukce zad telefonu. Ta s sebou sice jako obvykle nese drobné negativum v podobě ulpívání otisků prstů, na druhou stranu se nám však zdálo, že ony „dotykové stopy“ nejsou zdaleka tak patrné, jak bývá běžné.

A samozřejmě ideálním řešením je pořízení některého ze stylových pouzder.

10_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Ovládací tlačítka pod palcem

Z hladkých zad vystupuje jediný výrazný prvek a tím je obdélníkový modul fotoaparátů. Modul je poměrně vystouplý, při psaní na telefonu položeném na stole se tudíž přístroj lehce pohupuje, což samozřejmě není ideální. I v tomto případě ale existuje jednoduchý lék v podobě pouzdra.

Další konstrukční změnou oproti řadě S10 je odstranění tlačítka Bixby. To rozhodně kvitujeme, poměrně výrazné tlačítko nás totiž mátlo a často jsme ho omylem mačkali ve snaze o vypnutí displeje. A dle našich informací jsme nebyli jediní.

12_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Všechna ovládací tlačítka najdete na pravém boku. To rozhodně oceňujeme.


Speciální tlačítko tedy zmizelo, v případě potřeby teď Bixby vyvoláte dlouhý stiskem zapínání. To rozhodně dává smysl. Levá hrana přístroje je tak nyní naprosto hladká, tlačítka jsou umístěna na pravoboku, jako je běžné. Najdete zde kolíbku pro ovládaní hlasitosti a kousek pod ní i tlačítko pro vypnutí/zapnutí telefonu.

Na horní straně se nachází hybridní slot pro dvě SIM případně kombinaci SIM a microSD, vespod je pak USB-C konektor. Bohužel se potvrdilo očekávané. I Samsung už upustil od 3,5mm Jacku, což konzervativním milovníkům kvalitního poslechu příliš radost neudělá. Tím spíš, že zvukový hardware Galaxy S20 Ultra 5G je výborný.

11_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G je pořádný macek

Displej zabírá cca 90 % čelní plochy, což je bezesporu úctyhodné číslo. Boční hrany sahají tradičně až k samému kraji, zaoblení displeje však zdaleka není tak výrazné jako v předchozích letech. To s sebou mimo jiné nese tu výhodu, že už nebudete nechtěně sahat na displej při držení mobilu, jako se tomu stávalo dřív.

Ani Samsungu Galaxy S20 Ultra 5G nechybí průstřel. Ten byl od loňska přesunut z kraje na střed a zároveň byl zmenšen. Působí opravdu nenápadně a během používání jsme snad ani jednou neměli pocit, že by nás v něčem rušil, či dokonce omezoval.

17_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Co ale omezující být může je velikost samotného smartphonu. Obří displej samozřejmě znamená i velké rozměry. Ty jsou 167 x 76 x 8,8 mm. Hmotnost dosahuje 221 g. Je tedy zřejmé, že telefon není žádný drobek. V kapse o něm budete vědět, ovládání jednou rukou je v podstatě neřešitelnou záležitost i pro dlouhoprsťáky, a zejména drobnější ženské ruce mohou mít s držením telefonu potíž. Jednoduše řečeno, s menší rukou počítejte s tím, že se vám telefon nemusí držet komfortně.

Zvýšená odolnost nemůže chybět

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G disponuje certifikací IP68. Bez obav se s ním tedy může pohybovat v prašném i vlhkém prostředí a ani krátkodobé ponoření do vody by mu nemělo způsobit žádnou újmu. Vysokou odolností se pyšní i displej. Ochranné sklo Gorilla Glass 6, které pokrývá záda i displej telefonu jen tak neškrábnete, což můžeme potvrdit. Po zhruba 10 dnech testování byly veškeré plochy telefonu jako nové.

08_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Displeji není co vytknout

Plynule se dostáváme k displeji Samsungu Galaxy S20 Ultra 5G. Ohromí vás již úhlopříčka. 6,9“ bylo ještě donedávna doménou tabletů. Časy se však mění, díky minimálním rámečkům dokázal Samsung nacpat takřka sedm palců podívané do stále ještě relativně kompaktního těla. Dynamic AMOLED 2X Infinity-O displej s poměrem stran 20 : 9 má obrovské rozlišení 3K Quad HD+ (3200 x 1440), které mu zajišťuje jemnost 510 ppi.

Podporuje až 120Hz obnovovací frekvenci i technologii HDR10+ pro vysoký dynamický kontrast. Ten se hodí například při sledování kvalitních videí. Velmi vysoká je i svítivost a s ní související maximální jas, pro bezproblémovou čitelnost na přímém slunci. A nechybí ani schopnost eliminovat záření škodlivého modrého světla. Pohled na obrazovku tudíž bude šetrnější pro vaše oči.

02_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Displej Samsungu Galaxy S20 Ultra 5G je perfektně čitelný i na slunci.


Po přečtení předchozích řádků je asi jasné, že praktické dojmy z displeje jsou jen ty nejlepší. Čitelnost na přímém slunci, barevné podání, plynulost zobrazení, jemnost, sledování filmů, to vše uspokojí i ty nejnáročnější. V nastavení samozřejmě nechybí možnost upravit si jednotlivé volby. Můžete tak změnit rozlišení, teplotu barev, obnovovací frekvenci snížit na 60 Hz apod.

Stejně tak lze aktivovat funkci Always-on, která slouží ke zobrazování času a důležitých notifikací na zhasnutém displeji. Jak už jsme zmiňovali, ani průstřel obrazovky v horní části není nikterak rušivý. Snaha vypátrat něco, co bychom mohli obrazovce vytknout je zkrátka příslovečným hledáním jehly v kupce sena. Displej zaslouží podtrženou jedničku.

18_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Výkon  Samsungu Galaxy S20 Ultra 5G je špičkový

Asi nikdo nepochybuje o tom, že nejlepší přístroj z letošní řady Galaxy S20 dostal do výbavy to nejlepší, co je momentálně k dispozici. Telefon pohání osmijádrový procesor Exynos 990 (2x 2,73 GHz, 2x 2,50 GHz, 4x 2,0 GHz) vyrobený 7nm technologií. Ten by měl být cca o 15 % výkonnější než jeho předchůdce použitý u řady Galaxy S10. Velikost paměti se liší dle verze telefonu. Na našem trhu je k dispozici verze s 12GB RAM a 128GB úložištěm. Ukládací prostor můžete rozšířit prostřednictvím microSD karty o další až 1 TB.

Mimochodem, vůbec poprvé byla v mobilním telefonu použita superrychlá operační paměť typu DDR5. I ta má vliv na to, že výkonu má přístroj na rozdávání. Ať už budete používat sebenáročnější aplikaci nebo hrát sebemodernější hru, Galaxy S20 Ultra 5G to zvládla naprosto bez obtíží. A dovolíme si tvrdit, že tomu tak bude ještě hezkých pár let.

5G, Wi-Fi 6, eSIM… výbava je prostě špičková

Je nasnadě, že telefon je vybaven nejmodernějšími technologiemi, z nichž některé předběhly dobu. Platí to především o podpoře 5G sítě, která je u nás zatím v testovacím režimu. Až bude spuštěna do běžného provozu, majitelé Galaxy S20 Ultra 5G budou připraveni. Stejně tak telefonu nechybí ani podpora nejnovějšího standardu Wi-Fi 6 a využívat s tímto telefonem můžete i elektronickou SIM kartu (eSIM). Samozřejmě nechybí ani další nepostradatelné technologie v nejmodernějších verzích – Bluetooth 5.0, LTE, NFC, navigační systémy od GPS až po Galileo atd. Výbava je zkrátka dle očekávání prvotřídní.

Radost pro vaše uši

Samsung patří mezi výrobce, kteří si potrpí na kvalitním zvuku. Galaxy S20 Ultra 5G nemůže být výjimkou. 3,5mm Jack jsme sice museli oplakat, po připojení bezdrátových, USB-C sluchátek nebo při použití redukce USB-C–3,5mm Jack, se ale můžete těšit na perfektní poslech, podpořený špičkovou technologií Dolby Atmos. Spokojeni budou i náročnější posluchači.

Výborný zvuk nabízí telefon i bez sluchátek. Stereo přednes, o které se starají dva hlasité reproduktory je, na poměry mobilních telefonů opravdu výborný. Výšky jsou příjemné, basů je dostatek a i maximální hlasitost předčila naše očekávání. I v tomto ohledu patří Samsung Galaxy S20 Ultra 5G na úplnou špičku.

19_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

3,5mm Jack sice telefonu chybí, propojení s bezdrátovými sluchátky však funguje rychle a bezproblémově.

Čtečka otisků prstů v displeji funguje, ale…

Stejně jako předchůdce disponuje i Samsung Galaxy S20 Ultra 5G ultrazvukovou čtečkou otisků prstů zabudovanou v displeji. Ta byla oproti řadě S10 vylepšena což z praxe potvrzujeme. Funguje rychle, při správném přiložení prstů je i svižná… ale to je právě ten kámen úrazu. Pokud se člověk nesoustředí, kam přesně pokládá prst, není úplně jednoduché přiložit ho na správné místo. To vede k tomu, že se telefon neodemkne a pokus musíte opakovat, někdy i víckrát, což snižuje komfort používání.

Při delším užívání pravděpodobně získáte patřičný cvik a budete pokládat prst na správné místo a správným způsobem, my však během testování s čtečkou občas trochu bojovali. Nešlo o nic zásadního, 100% úspěšnosti odemykání jsme se ale nepřibližovali.

06_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Další oblíbenou variantou zabezpečení je senzor tváře. Ten je velice rychlý a spolehlivý. Občas zazlobil, především za šera, celkově však jeho úspěšnost byla velmi vysoká, takže v tomto případně nemáme co vytknout. No a samozřejmě milovníci klasiky mohou využívat zabezpečení pomocí PINu apod.

Výdrž Galaxy S20 Ultra 5G potěší, rychlost nabíjení nadchne

Velké rozměry telefonu přímo vybízejí k tomu, aby do něj byla vložena velká baterie. Samsung toto přání vyslyšel. Galaxy S20 Ultra 5G se tak pyšní 5 000 mAh baterií. Zároveň je ale třeba počítat s tím, že obrazovka s vysokým rozlišením a 120Hz frekvencí dává baterii zabrat. Zázračná výdrž se proto očekávat nedá.

Naše praktické zkušenosti nicméně potvrdily, že telefon na tom není vůbec špatně. Abyste jej vybili za jeden den, museli byste ho zaměstnávat opravdu velmi intenzivně. V běžném provozu byste se měli v pohodě dostávat k 1,5denní výdrži, ale ani dva dny nejsou dle našeho názoru nedostižné. Pokud navíc přepnete frekvenci displeje na 60 Hz, výdrž se prodlouží o řadu hodin.

15_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Nabití smartphonu je doslova chvilkovou záležitostí. S dodávanou 25W nabíječkou trvá dobití z 0 na 100 % necelých 70 minut. Na 60 % se dostanete už po půl hodině. Ještě rychlejší pak budete, pokud si přikoupíte 45W nabíječku, která nabije telefon do plna za necelou hodinu. Nejvíce ji ale oceníte při chvilkovém nabíjení – za čtvrt hodinky dokáže dodat skoro 40 % energie. Velmi slušných výsledků dosáhnete i při bezdrátovém nabíjení, které 5000mAh akumulátor dobije přibližně za hodinu a tři čtvrtě.

Přístrojům řady Galaxy S20 nechybí ani letos reverzní bezdrátové nabíjení. To je ideální například k dobíjení chytrých hodinek nebo bezdrátových sluchátek. Stačí přiložit zařízení podporující tuto technologii na záda telefonu a nabíjení může začít.

07_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Nejnovější Android 10 s nadstavbou OneUI

Stran software se žádné překvapení nekoná. Základem je operační systém Android 10 na nějž je naroubována nástavba OneUI. Ta od loňského uvedené povýšila na verzi 2.1, příliš výrazných změn se v ní ale neudálo. To však rozhodně není na škodu. Samsungu se loňská renovace uživatelského prostředí povedla na výbornou a i letos proto můžeme OneUI chválit za jeho přehlednost, rychlost, uživatelskou přívětivost, ale i množství vychytávek, z nichž mnohé opravdu oceníte.

14_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

U velkého Samsungu Galaxy S20 Ultra 5G určitě rádi sáhnete po skryté boční liště, do níž lze schovat vámi vybrané aplikace, ke kterým tak získáte pohodový přístup i ve chvíli, kdy držíte telefon jednou rukou. Potěší funkce Music Share, která umožní přehrávat hudbu ze spárovaných telefonů vašich kamarádu.

Pro hráče je zde připraven Game Laucher a hodit se může i funkce multidisplej, která obrazovku rozdělí na části a vy tak můžete mít zobrazeny kupříkladu dvě aplikace najednou. V neposlední řadě pak musíme zmínit i příjemnou možnost přepínání mezi světlým a tmavým režimem. Softwarové výbavě Samsungu Galaxy S20 Ultra 5G zkrátka není moc co vytknout.

20_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Fotoaparát láká na 108Mpx i obří ZOOM

Na závěr jsme si nechali fotoaparát, na který v Samsungu i letos hodně sázejí. Ostatně už jen proklamovaný 108Mpx hlavní snímač (f/1,8) a až 100x Space zoom jsou velkým lákadlem. Méně marketingově viditelné, ale neméně důležité je i zvětšení snímače – ten oproti Galaxy S10 vyrost hned 3x.

S hlavní fotoaparátem můžete vytvářet buď snímky v plném rozlišení 108 Mpx, nebo v režimu spojování pixelů. Při něm dochází ke spojení 9 pixelů do jediného, výsledné 12Mpx snímky se tak mohou pyšnit výbornou ostrostí a celkově vysokou kvalitou, a to i v horších světelných podmínkách. Režim s plnými 108 Mpx doporučujeme využívat spíše za dobré viditelnosti. Výsledné snímky vynikají velkou detailností, zároveň je ale třeba počítat s tím, že v jedna fotka si ukousne klidně i 40 MB.

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-16

Fotografie pořízená hlavním snímačem

Druhým do party je 12px širokoúhlý snímač se světelností f/2,2. Ten svým 13mm ohniskem dokáže vytvářet opravdu atraktivní širokoúhlé fotografie. Kvalitou se sice hlavnímu snímači nevyrovná, ale třeba při snímání krajiny je k nezaplacení. Jak už u širokých ohnisek bývá zvykem, deformace v rozích snímků se nevyhnete, Samsung Galaxy S20 Ultra si s ní však dokáže velmi slušně poradit.

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-10

Širokoúhlá fotografie

Přiblížení, které vám vyrazí dech

Třetím členem týmu je pak 48Mpx teleobjektiv (f/3,5). Jeho ohnisková vzdálenost je 103 mm, což odpovídá 4x zoomu. To je samo o sobě moc hezké číslo. Díky hybridnímu zoomu však můžete dosáhnout až 10x přiblížení. A ten už opravdu stojí za to. Nestačí? Pak je tu Space zoom. Ten umožňuje až 100násobné přiblížení. Buďte si jisti, že vás tím ohromí.

Stovky metrů vzdálené objekty máte najednou doslova na dosah ruky. Jenže… na fotografování to moc není. Spíš vůbec. Bez stativu je takové přiblížení v podstatě neudržitelné v ruce a navíc ani kvalita pořízených snímků není ničím, čím byste se chtěli chlubit. 100x zoom tak použijete spíše jako kuriozitu, případně pro ilustrační zdokumentování něčeho hodně vzdáleného. Ale upřímně, trápit vás to opravdu nemusí. Už 10x hybridní zoom je opravdu působivý, s trochou snahy (a s pevnýma rukama) se pak dá rozumně fotit až do cca 30násobného přiblížení. A to je samo o sobě velká pecka.

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-02

Hlavní snímač

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-03

Širokoúhlý snímač

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-04

Teleobjektiv

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-05

5x ZOOM

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-06

10x ZOOM

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-07

100x ZOOM

Velmi slušných výsledků dosahuje fotoaparát i v noci, a to jak s automatickým režimem, tak i se specializovaných režimem Noc. Pořídit jednu fotku v Nočním režimu trvá obvykle od 4 do 8 sekund (dle množství světla ve scéně). Umělá inteligence naštěstí dokáže dohlédnout na to, aby takto pořízených záběr nebyl roztřesený, ani ve tmě tak není problém pořídit ostrý záběr s minimem šumu. Jedinou drobnější výtku máme k tomu, že Noční režim má občas tendenci fotky přesvětlovat, někdy je proto lepší ukončit snímání záběru dřív, než uplyne telefonem doporučený čas.

Posledním ze zadních snímačů je 3D ToF kamerka. Ta se stará primárně o hloubku ostrosti.

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-nocni_rezim

Levá fotka pořízena v klasickém režimu, pravá v režimu Noc

Fotoaplikace Samsungu Galaxy S20 Ultra 5G je  nabitá zábavou

Fotoaparát nabízí opravdu hodně vychytávek. Mezi nejzajímavější novinky patří bezesporu Single Také. Tato funkce pořídí desetisekundový záběr, který umělá inteligence následně rozdělí na několik krátkých videí a fotografií. Musíme uznat, že AI v tomto případě opravdu funguje a obvykle si z pořízených záběru dokázala vybrat ty nejvhodnější momentky.

Hodně jsme si vyhráli i s 3D skenováním objektů. To totiž nyní funguje nejen na předměty, ale i na lidi. Není tak nejmenší problém naskenovat si 3D model kamaráda. Vypadá to opravdu dobře. Dalších vylepšení se dočkalo AIR Emoji, vaši postavičku tak například můžete poslat na virtuální procházku po pokoji. No a samozřejmě nechybí ani možnost pořizovat zrychlené nebo superzpomalené záběry.

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-Emoji  Samsung_Galaxy_Ultra_MyEmoji

Vlastní Emoji nebo 3D sken kolegy? Se Samsungem Galaxy S20 Ultra 5G žádný problém.

Výborná selfie i videa v rozlišení až 8 K

Výborný je i selfie fotoaparát. Je 40Mpx a také on pracuje v režimu skládání snímku. Ve výsledku tak dostanete 10Mpx portréty, které opravdu stojí za to. A konečně nesmíme zapomenou ani na milovníky videa. I na ty Samsung myslel a připravil jim možnost zaznamenávat záběry v rozlišení až 8K při 24 fps.

Vzhledem k tomu, že v praxi je zatím 8K spíše hudbou budoucnosti, většina z uživatelů bude natáčet spíše záběry ve 4K při 30 snímcích za sekundu. Kvalita záznamu je špičková a díky superstabilizaci obrazu jsou vaše záběry neroztřesené i když se zrovna pohybujeme. Při použití zoomu funguje i přiblížení zvuku, pořizování audiovizuálních záznamů je zkrátka na nejvyšší úrovni.

Závěr

Nejlepší z nejlepších. Tak by se dal ve stručnosti charakterizovat Samsung Galaxy S20 Ultra 5G. Samozřejmě, ani jemu se nevyhnuly drobnější nedostatky – například práce se čtečkou otisků prstů mohla být komfortnější a také 100x zoom je pro seriózní focení nepoužitelný. Nad těmito drobnostmi ale drtivě převažují pozitiva. Nádherný 120Hz displej, obří porce výkonu, solidní výdrž, velmi dobrý fotoaparát, hromada moderních vychytávek včetně podpory 5G i kvalitní a elegantní konstrukce dělají z telefonu opravdu skvělý kousek. Kousek, který v tomto okamžiku v podstatě nemá konkurenci a v mnoha ohledech předběhl dobu.

Je pochopitelné, že cena takto špičkového přístroje není z nejnižších a za zvážení stojí také fakt, zda pro vás nebude Galaxy S20 Ultra 5G přeci jen až příliš rozměrným kouskem (byť velký displej za to rozhodně stojí). Pokud vás ale větší rozměry ani průvan v peněžence netrápí a toužíte po opravdu špičkovém smartphonu, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G můžeme vřele doporučit.
 

Klady (+): Zápory (-):
+ krásný a velký 120Hz displej - pro někoho mohou být větší rozměry a hmotnost
+ minimální rámečky - 100x ZOOM je v praxi nepoužitelný
+ nadčasový výkon - 3,5mm Jack nám chybí
+ velmi dobré fotoaparáty i záznam videa - používání čtečky otisků mohlo být komfortnější
+ luxusní vzhled  
+ certifikace odolnosti IP68  
+ slušná výdrž  
+ ultrarychlé nabíjení  
+ výborný zvuk na sluchátka i reproduktory  
+ množství moderních funkcí  
+ skvěle vyladěný software  

 

Tento telefon už bohužel nemáme. Vybrat si však můžete jiný telefon Samsung z naší nabídky.

 

Ukázkové snímky

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-08

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-11

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-18+19

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-15

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-14

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-12+13

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-09

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-01

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-22+23

Další aktuality

Novinky LG OLED TV 2024

Novinky LG OLED TV 2024

V první polovině roku 2024 vstoupily na trh s televizemi nové modely OLED TV od výrobce LG. Nová série se čtverkou na konci přináší mnohem víc než jen změnu v názvu. V následujícím článku vám pomůžeme...... Celý článek
Jak vybrat žehličku na vlasy?

Jak vybrat žehličku na vlasy?

Kvalitní žehlička na vlasy pracuje přesně tak, jak právě chcete – jednou vlasy vyrovná a dodá jim úžasný lesk, jindy zase vytvoří moderní vlny jako ze salonu. Jak vybrat žehličku na vlasy, která bude ...... Celý článek
Recenze: Kráječ GRAEF SKS 11022 - Vždy pořádně zostra

Recenze: Kráječ GRAEF SKS 11022 - Vždy pořádně zostra

Práce s nožem a přesné krájení surovin jsou snad první dovednosti, které se vyučují na kuchařské škole. Co když vám ale prozradím, že existuje rychlejší, pohodlnější a bezpečnější cesta, jak získat v ...... Celý článek
Jak vytvořit domácí letní kino na zahradě?

Jak vytvořit domácí letní kino na zahradě?

Zbožňujete atmosféru letního kina? Pokud ano, nemusíte cestovat daleko. Domácí letní kino si můžete vytvořit i ve vaší zahradě nebo na terase a kdykoli si užít dobrý film se svými nejbližšími. Co bude...... Celý článek
Apple Intelligence: Umělá inteligence pro každodenní spolupráci

Apple Intelligence: Umělá inteligence pro každodenní spolupráci

Apple ukázal 11. června na své Keynote hned několik novinek. Mezi ně patří revoluční iOS 18 i nové operační systémy pro Apple Watch, iPady a Macy. V závěru prezentace byla představena umělá inteligenc...... Celý článek