0 Kč
×

Recenze Samsung Galaxy S21 Ultra 5G: Vlajková loď sbírá ovace

10.03.2021
S rokem 2021 přišla mezi nás jedničková řada smartphonů Samsung a s ní i to nejlepší, co může nabídnout – Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. Pyšní se špičkovou výbavou pro náročné uživatele a především luxusním fotoaparátem. Pojďme si tedy jeho výbavu pěkně přiblížit a zaostřit na přednosti a nedostatky. Má vůbec vlajková loď nějaké nedostatky? Na to si „zazůmujeme“ v naší recenzi.

IMG_2321+

O čem se dočtete?

Vlajková loď na scéně

Jak už jste správně poznali, na testování k nám do redakce doputoval přímo nejlepší z nejlepších modelů letošního roku – Samsung Galaxy S21 Ultra 5G.

Tento luxusní kousek můžete mít ve dvou barevných variantách – černé a stříbrné – já si právě přebírám elegantní krabičku s černým krasavcem uvnitř. Tak, krabičku třímám ve svých rukou, následující dny mě čeká kvalitní zábava.

Technické parametry
Displej: 6,8" Dynamic AMOLED (3200 x 1440 px), 120 Hz
Procesor: Osmijádrový Exynos 2100, 2910 MHz
Operační paměť: 12 GB
Interní paměť: 256 GB
Fotoaparát: Čtyřnásobný 108 + 12 + 10 + 10 Mpx,
světelnost f/1.8 + f/2.2 + f/2.4 + f/4.9,
laserové ostření, optický zoom.
Selfie kamera 40 Mpx se světelností f/2.2.
Video: 7680 x 4320 (8K UHD)
Baterie: 5 000 mAh
Další funkce: 5G, Bluetooth 5.2, NFC, Wi-Fi, GPS, DeX,
IP68, podpora S Pen
Operační systém: Android 11 + One UI 3.1
Rozměry a hmotnost: 7,56 x 16,51 x 0,89 cm, 0,23 kg

Tak se ukaž, kamaráde

Podle prvotních zpráv a fotografií se jedná o krasavce s elegantním exteriérem a ještě lepším interiérem. Lamač srdcí na první pohled, zdá se. Tak to na mě hezky vybal, říkala jsem si, když jsem černou elegantní krabičku položila na stůl. Otvírám a nacházím... hlavního hrdinu čili telefon Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, 1 m dlouhý kabel s oběma koncovkami USB-C, příručku a...? A to je vše. Dále už v krabičce najdete pouze starého známého pomocníka na vytažení SIM slotu. Toť vše, co se týká příslušenství. Nebudu lhát, pocítila jsem drobné zklamání, když jsem v krabičce marně hledala napájecí adaptér.

Samsung skutečně dostál svému slovu a po vzoru amerického jablka adaptér do základního balíčku nepřibalil. Nezbývá než pohledat doma vlastní nebo zabrouzdat do obchodu a příslušný adaptér dokoupit. Budiž však výrobci ke cti, že displej rovnou z výroby opatřil ochrannou fólií.

S21_Ultra_5G_10

Design Samsungu Galaxy S21 Ultra 5G? Na výbornou!

Chybějící adaptér jsem ihned oželela, když jsem vzala do ruky to, o co tu nejvíc běží – Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. Byť má rozměry oproti loňskému modelu S20 Ultra o kapku menší, váhově naopak pár gramů přibral. Přesto se v ruce drží přímo parádně. Mohou za to originálně zpracovaná matná záda, pohodlně zaoblený kovový rám a také celkově velmi dobře rozložená váha přístroje. Vraťme se však zpět k matným zádům. V tomto případě si Samsung skutečně zaslouží velkou pochvalu. Nejen, že tvrzené sklo v matném provedení skvěle vypadá, ale také je příjemné na dotek a především na něm tolik neulpívají nevzhledné otisky. Za matná záda u mě S21 Ultra 5G okamžitě sbírá plusové body.

Kovovy_ramecek

Další plusové hodnocení si tento smartphone získal za dobře rozmístěná tlačítka ovládání. Zatímco levá strana zůstala tentokrát zcela čistá, vpravo pohodlně nahmatáte tlačítka ovládání hlasitosti a zapnutí/vypnutí telefonu. Tlačítka jsou umístěná v ideální výšce a lehce vystupují nad kovový rámeček. Spodní hrana tradičně ukrývá USB-C konektor, reproduktor a také slot na dvě nanoSIM karty. Bohužel Samsung Galaxy S21 Ultra 5G nepodporuje paměťové karty. Co mu však naopak nechybí, je zvýšená odolnosti proti prachu a vodě s certifikací IP68.

S21_Ultra_5G_11

Konečně se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu, co každému padne do oka – k modulu fotoaparátu. Ten tedy rozhodně nepřehlédnete. Nachází se šikovně umístěný v horním rohu a je důmyslně propojený přímo s rámečkem. Musím uznat, že takto citelně zakomponovaný do celkového designu telefonu na mě působí velmi efektně, nijak nenarušuje elegantní vizáž. A to přitom není žádný drobek, navíc již tradičně vystupuje nad povrch zad. Následkem je jedno malé mínus, že se telefon opět nemile houpe, pokud ho máte při práci položený na stole. S tím se však dá žít, když vezmeme v potaz, co všechno tento modul skrývá a nabízí za funkce, možnosti a výbavu. Nešvar s pohupováním také částečně vyřešíte pořízením ochranného krytu.

S21_Ultra_5G_3

Celkově je podle mě design modelu S21 Ultra 5G oproti starším sourozencům esteticky vyladěnější a čistší. Chválím pevnou konstrukci a pohodlné držení díky tak akorát velkým (vlastně spíš malým) rámečkům. Samsung Galaxy S21 Ultra 5G je opravdu frajer a potvrzuje, že láska na první pohled skutečně existuje. A že je o pár gramů těžší? Toho jsem si po chvilce už ani nevšímala.

S21_Ultra_5G_5

Displej s WQHD+ rozlišením a prvotřídním jasem

Že do top modelu výrobce vloží veškerá esa v rukávu, je nad slunce jasné. A právě jasem tak jasným, až vám vytře zrak, vás oslní i 6.8" Dynamic AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Nejvyšší jas s hodnotou 1500 nitů je tedy opravdu něco. Obraz na mě z displeje přímo zářil a venku na ostrém denním světle jsem si na displej rozhodně nemohla stěžovat. Vše bylo stále hezky vidět. Mám-li však být upřímná, jindy oči docela trpěly. Při delší práci s telefonem či dlouhém brouzdání na internetu jsem tak volila spíše režim komfortního čtení či jas manuálně stáhla k jeho nižším hodnotám. Přece jen si člověk nechce vypálit čočky ze svého mobilního telefonu, byť je na něj radost pohledět.

Deset bodů z deseti dávám za věrné podání barev. Barvy jsou hezky živé, reálné, obraz nádherně ostrý a vykreslený do posledního detailu. U Samsungu Galaxy S21 Ultra 5G už skutečně nepřijdete ani o ten nejmenší detail díky rozlišení displeje 3200 x 1440 bodů. Ultra nároční uživatelé pak zcela jistě uvítají možnost kombinace 120Hz obnovovací frekvence a nejvyššího rozlišení WQHD+, což loňskému dvacítkovému modelu dopřáno nebylo. WQHD+ se postará o dokonale ostrý obraz, musíte si na něj ovšem displej sami přepnout, standardním nastavením je Full HD+. FHD+ se také pyšní krásným detailním obrazem, za mě při běžném užívání naprosto dostačujícím, a ještě oceníte, že tolik „necucá“ baterii.

S21_Ultra_5G_16+

Displej chrání nejnovější Gorilla Glass Victus, který slibuje ještě vyšší odolnosti vůči poškrábání a prasknutí než doposud. Okraje obrazovky jsou mírně zaoblené, střed horní části i u nejnovějšího modelu „zdobí“ průstřel pro selfie kamerku. Na tuto drobnost jsem si však po tolika smartphonech už tak zvykla, že jsem si malého selfie průstřelu nejprve vlastně ani nevšimla. Což jinými slovy také znamená, že nepůsobí nijak rušivě.

Samozřejmostí je volba automatického jasu, režimu Always-On a již zmíněného přepínání mezi třemi variantami rozlišení. No, a tolik k displeji v celé jeho kráse. Nemám mu co vytknout, jednoznačně luxusní podívaná.

IMG_2323+

Spolehlivé a rychlé odemykání

Všechny palce nahoru si zaslouží ultrazvuková čtečka otisků prstů ze stáje Qualcomm. Čtečka funguje opravdu velmi dobře, je přesnější, takže i reakce jsou rychlejší, a jak jsem měla možnost otestovat v letošních mrazech, poradila si i se zkřehlými a promrzlými prsty.

Vedle čtečky nabízí S21 Ultra 5G samozřejmě i další způsob zabezpečení – skener obličeje. I s ním jsem byla maximálně spokojená, rozpoznání tváře fungovalo bezvadně a svižně. Hned na začátku mě telefon sám vybídl k naskenování obličeje s brýlemi i bez brýlí, takže mě pak v praxi pustil dovnitř bez zbytečného otálení.

ctecka_otisku_2

Výkon Samsungu S21 Ultra 5G šlape rychle a zběsile

Měla jsem čest testovat S21 Ultra 5G ve výbavě 12GB RAM a 256GB úložiště a nebudu chodit kolem horké kaše, výkon telefonu byl famózní. Samsung svého favorita vypustil do světa s novým 8jádrovým procesorem Exynos 2100 vyrobeným 5nm technologií EUV, s integrovaným 5G modemem a grafickou kartou ARM Mali-G78 a dobře udělal. Za celou dobu provozu jsem nezaznamenala jediný zádrhel, zásek nebo zpomalení, parádní rychlost jsem si užívala u běžných činností, pouštění videa, filmů i hudby (mimochodem – velice chválím zvuk, kterým mě zásobovala dvojice reproduktorů v horní části telefonu).

Jediné, za co nadupanému krasavci strhávám body, je fakt, že svého majitele zahřeje nejen u srdce, ale i v ruce. Při práci se totiž popravdě docela dost zahřívá. Zejména během mohutnějšího fotografování byl telefon v místech fotomodulu skutečně dost... no řekněme „zapálený do práce“. Nutno však podotknout, že přístroj byl během testování fotoaparátu vytížený skutečně na 120 %, což asi běžný uživatel takto nevyhrotí, ale přesto... zahřívání u nejlepšího smartphonu na mne neudělalo zrovna nejlepší dojem.

Vylepseni_zaostreni

Co se týká velikostí operační a uživatelské paměti, vybrat si můžete hned ze tří variant. Vedle zlaté střední cesty, kterou jsem měla možnost testovat, tedy 12GB RAM / 256GB úložiště, můžete sáhnout také po nižší a tedy i levnější kombinaci 12/128 GB či naopak té nejvyšší, kdy se RAM pyšní hodnotou 16 GB a úložiště úžasným číslem 512 GB. Musím však připomenout, že velikost 128, 256 a 512 GB vždy představuje maximum úložného prostoru pro vaše fotografie, videa a data. Jelikož telefon nepodporuje microSD karty, paměť své S21 už dále nerozšíříte.

Software a rozšířené funkce potěší

Softwarově si S21 Ultra 5G polepšil. Vnitřnosti telefonu tvoří Android 11 spolu s nadstavbou One UI ve verzi 3.1. Uživatelské prostředí je přehledné, i když telefon na můj vkus nafasoval zbytečně moc předinstalovaných aplikací. Co však náruživí fanoušci určitě ocení je počítačový režim Samsung DeX, pochvalu si zaslouží, že vysílat lze i bezdrátově. Nechybí ani propojení s Windows, díky čemuž svého mobilního miláčka ovládáte z počítače a nemusíte jej ani vytáhnout z kapsy.

Asi jste už zaznamenali, že Samsung Galaxy S21 Ultra 5G dostal do vínku ještě jednu vychytávku, a tou je podpora S Pen. Jedná se skutečně „pouze“ o podporu, samotné chytré pero u nejvybavenějšího modelu S21 v balení nenajdete (u zbylých dvou modelů S21 nenajdete ani onu podporu, natož pero), i tak se jedná o další krok vpřed. Chytrý pomocník S Pen totiž vždy býval výsadou řady Note. Jednu drobnou vadu na kráse ale tato vymoženost přece jen má. Ke Galaxy S21 Ultra 5G sice můžete používat S Pen z Notů, avšak pouze v pasivní podobě – tzn. nepropojíte ho s Bluetooth. Budete se tak muset obejít bez ovládání pomocí vzdušných gest nebo ovládání spouště fotoaparátu na dálku.

propojeni_s_pc

Výdrž zlatý standard

Baterie S21 Ultra 5G pracuje s kapacitou 5 000 mAh (stejně jako loňský model S20 Ultra) a její výdrž bych označila za zlatý střed. Při plném vytížení, kdy spoušť fotoaparátu cvakala jednu fotku za druhou, do toho jsem testovala natáčení videa, cestou autem zapla navigaci a samozřejmě využívala internet, mi večer displej hlásil zůstatek 28 %. Vezmeme-li v potaz, že večerní dobíjení baterky chytrých telefonů je dnes už běžný stav, předvedl tento naspeedovaný borec docela úctyhodný výkon.

IMG_2345+

Při běžném provozu je tedy reálné přežít bez příkrmu až den a půl, s ještě hospodárnějším nakládáním energie i déle. S prodloužením životnosti co to půjde, vám pomůže aktivace některého z úsporných režimů, na výběr máte dokonce z více variant „uspání“.

Naopak s energetickým vysavačem počítejte, pokud si nastavíte nejvyšší rozlišení displeje či zvolíte dynamickou 120Hz obnovovací frekvenci. Kombinace obojího je pak přímo energetickým upírem. Já si bohatě vystačila s Full HD+, čímž jsem baterku krapet pošetřila a jelikož jsem pro běžné fungování nepotřebovala ani maximální kmitočet, přepnutím na standardní 60Hz frekvenci jsem vybíjení baterie rovněž o dost zpomalila.

S21_Ultra_5G_7

Co se týká dobíjení baterie, počítejte s faktem, že si napájecí adaptér musíte sehnat po vlastní ose. Maximální výkon nabíjení je 25 W, pro srovnání – loňský model podporoval  až 45 W. Doplnit energii je možné také bezdrátově s výkonem 15 W a nechybí ani možnost reverzního dobíjení. A jak to vypadalo v praxi? Při nejrychlejším způsobu dobíjení jsem se s vlastní 25W nabíječkou vyšplhala z 0 na 100 % přibližně za hodinu a čtvrt. To také není k zahození.

Galaxy S21 Ultra 5G oslní špičkovým fotoaparátem

Právě se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu, na čem Samsung Galaxy S21 Ultra 5G staví a co je největším lákadlem. K fotoaparátu. Konkrétně tedy k 40Mpx selfie kamerce a dominantě celého telefonu – zadnímu fotomodulu se 108Mpx hlavním objektivem, 12Mpx ultraširokým objektivem a dvojicí 3násobného a 10násobného teleobjektivu. Fotoaparát slibuje exkluzivní snímky, laserové ostření, vylepšený noční režim a až 100násobný zoom. Tak tedy jedno po druhém.

S21_Ultra_5G_8

Přední selfie kamerka se ukrývá v malém průstřelu horní části displeje. Pracuje se 40Mpx rozlišením, světelností f/2.2 a jako velké plus hodnotím PDAF ostření. Výhodou také je, že lze snímek pořídit na standardní nebo širší záběr, takže se parádně vejde i skupinové foto. Chválím reálné podání barev a co mě velice překvapilo, je vykreslení detailů. To je na přední selfie kameru skutečně luxusní.  Samsung Galaxy S21 Ultra 5G vás neochudí ani o noční selfie či kreativu, kamera totiž podporuje režim Noc, výběr osvětlení, rozostření pozadí, tvorbu animovaných AR emoji a dokonce v nabídce nechybní ani Single Take. Video pomocí přední kamery natočíte až ve 4K s frekvencí 60 FPS. Tleskám nadstandardnímu výkonu.

S21_Ultra_5G_6

Rychlé přepínání mezi širokoúhlým snímačem, hlavním snímačem a dvěma teleobjektivy uvítáte při každém focení


Peckou zadního hlavního fotoaparátu je laserové ostření. Laserové ostření je jednou z novinek letošního nejvybavěnějšího modelu a oproti loňskému telefonu S20 Ultra je to rozhodně posun vpřed. Ostření je nyní rychlejší a přesnější, což uvítáte nejen při focení, ale zejména při pořizování videa. Základní snímač se pyšní rozlišením 108 Mpx, světelností f/1.8 a optickou stabilizací, ultraširoký objektiv dostal do vínku rozlišení 12 Mpx a záběr skvělých 120°. Bohužel u něj jako u jediného ze čtveřice snímačů budete hledat marně optickou stabilizaci, zato si u mne vysloužil plusové body za minimální deformaci obrazu.

Fotopartičku pak uzavírá tandem 10Mpx teleobjektivů, z nichž jeden se chlubí 3x optickým přiblížením a světelností f/2.4, druhý 10x optickým přiblížením a světelností  f/4.9. U obou optickou stabilizace opět najdeme.

Foto_dalsi

Jak fotí S21 Ultra 5G s ultra dobrým fotoparátem?

Fotoaparát Galaxy S21 Ultra nabízí celou řadu režimů, funkcí a vychytávek, které uspokojí tužby i náročného uživatele. Na displeji najdete rychlou volbu pro přepínání mezi širokým, standardním či přiblíženým záběrem. Také jsem ocenila funkci Nejlepší snímek, která vám pomůže vylepšit zaostření při focení zblízka. Fanoušci manuálního nastavení se mohou realizovat v režimu PRO, které podporuje i RAW soubory, naopak nadšenci do přednastavených režimů mohou využít režimu Portrét či Jídlo. Telefon prostřednictvím AI dokáže rozpoznat přes 30 fotografovaných scén. Palec nahoru si zaslouží i automatické HDR, pořízené snímky se mi jeví povedené a naštěstí nijak přehnaně konstrastní.

makro+hdr

Vlevo foceno s automatickým makro ostřením, vpravo s automatickým HDR


Rezim_jidlo_1

Režim Jídlo, foceno v poměru stran celé obrazovky
 

Hračičkové se vyřádí v další novince tohoto smartphonu, tzv. AR kresbě, ve které mohou do snímaného záběru kreslit či vkládat objekty. Zajímavostí je funkce odstranění nežádoucího objektu z hotové fotografie a nechybí ani režim Single Take, který zachytí jedinečný okamžik několika způsoby současně a vám pak stačí jen vybrat, zda chcete video, detail či naopak široký záběr.

Kapitolou samu pro sebe je pak Noční režim. Nejen, že vám umožní hrát si se zoomem, ale především se snaží zachovat maximální možnou míru ostrosti. Oproti předchozím generacím zaznamel tento režim obrovský pokrok a musím uznat, že s nočními snímky jsem byla nadmíru spokojená. Prosvětlení a prokreslení snímku není nijak násilné, naopak na mě fotografie působí velmi příjemně.

Noční režim

Levý snímek pořízený s pomocí režimu Noc, vpravo běžné foto


nocni_rezim_2

Celkově mám na výsledné snímky fotoaparátu S21 Ultra 5G jen slova chvály. Spolupráce detailní kresby, podání živých barev a vysoké ostrosti vede jednoznačně k vynikající kvalitě výsledného snímku. A když jsme u té kvality, pokud máte v plánu fotit v maximálním rozlišení, počítejte, že vám jeden snímek ukrojí z paměti více než 20 MB.

Zaostřeno na zoom

Nyní se podíváme pěkně zblízka na dvojici teleobjetivů. Abych stále jen nechválila, začnu tentokrát od konce – Samsung ve svém marketingu nahazuje udičku jménem 100x zoom, nenechte se však zaháčkovat, se stonásobně přiblíženou fotkou příliš parády neuděláte. Navíc udržet v ruce takové přiblížení dá poměrně fušku. Osobně jsem jej využívala spíše jako dalekohled, protože i když snímky nejsou nic moc, samotné přiblížení je obdivuhodné. Co ale naopak velice chválím a co mi při využívání vyššího zoomu pomohlo, byl celkový náhled fotografovaného objektu v rohu obrazovky. Jakmile se vám tento pomocný hledáček rozsvítí žlutě, dává vám najevo, že je záběr stabilizovaný a můžete fotit.

Hledacek
Pomocný hledáček pomůže s orientací i stabilizací při velkém přiblížení


A jsme zpátky u pochval. Co se týče 3x a 10x teleobjektivu, nemám co vytknout. Velmi dobře zde pracuje optická stabilizace, zejména u 10násobného přiblížení mě výsledek mile překvapil. Za dobrých světelných podmínek umí tento snímač s ohniskovou vzdáleností 240 mm podat skutečně kvalitní výkon. V rychlém menu máte možnost zvolit i 30x zoom, kvalita snímku je při dobrých podmínkách stále slušná, s dalším přiblížením fotografovaného objektu však kvalita úměrně klesá.

hlavni_3x_10x_3

Ukázka přiblížení: zleva běžné foto, 3x zoom, 10x zoom
 

hlavni_3x_10x_2

Další ukázkové snímky:

siroky+hlavni

Vlevo snímek pořízený širokoúhlým snímačem, vpravo hlavním snímačem
 

3x_zoom+10_zoom

Vlevo 3x přiblížení, vpravo 10x přiblížení
 

30x_zoom+100x_zoom

Vlevo 30x přiblížení, vpravo 100x přiblížení
 

siroky+hlavni_1

Širokoúhlý snímač versus hlavní snímač
 
3x_zoom+10_zoom_2

3x zoom versus 10x zoom
 

30x_zoom+100x_zoom_2

30x zoom versus 100x zoom
 

ukazka_foto_3

ukazka_foto_1

ukazka_foto_2

ukazka_foto_4

full_screen_2

Video v 8K a další bonusy

Máte-li doma 8K televizi Samsung, pak u smartphonu Galaxy S21 Ultra 5G uvítáte možnost nahrávání videa v 8K při 24 FPS. Nicméně, pořízení videa v rozlišení 8K není úplnou novinkou, tento nadstandard nabízela i předchozí řada S20. Co je však oproti dvacítkám novinkou, je pořizování videa 4K v 60 FPS u všech kamer. Druhou novinkou je duální pořizování záznamu přední i zadní kamerou současně a natáček můžete i zvuk.

8K-video

S21 Ultra 5G umožňuje rovněž nahrávání  tzv. Portrétního videa, výsledek je však spíše efektní než kvalitní. Ale snaha se cení a možná, když na této vychytávce výrobce zapracuje, skrývá se v ní poměrně zajímavý potenciál. Zajímavě se jeví také nový režim „Pohled režiséra“, kdy se vám na displeji zobrazují náhledy ze všech kamer a vy si jednoduše přepínáte, kterým objektivem bude záznam pořízený. Bonusem je, že i při pořizování videa vám telefon stále nabízí rychlé přepínání mezi standardním, přiblíženým či širokoúhlým záběrem a co jsem měla možnost shlédnout v počítači, kvalita videí vypadala více než slibně.

Stále ve spojení s 5G i Bluetooth 5.2

Konektivita letošní vlajkové lodi je skutečně na top úrovni. Majitele čeká nejnovější verze Bluetooth 5.2, technologie UWB, Wi-Fi 6e a samozřejmě nechybí 5G. Dále ve výbavě najdete NFC, GPS, GLONASS či Galileo.

S21_Ultra_5G_9

Závěr

Co říci závěrem recenze jednoho z nejlepších chytrých telefonů na trhu? Že se jen velice těžko hledají mouchy a vady na kráse. Telefon splňuje vše, co se od něj při cenovce přes 30 000 Kč očekává a přidává i pár bonusů. Mezi nimi např. naprostou novinku – podporu S Pen, nechybí bezdrátové spojení DeX či propojení s Windows. Luxusní fotovýbava dosáhla další mety v podobě rychlého laserového ostření, nechybí optická stabilizace, kterou u dvojice teleobjektivů rozhodně uvítáte. K 8K videu přibyly nové video režimy včetně duálního nahrávání. Když k tomu přičtete slušnou výdrž baterie, výkonný procesor, který šlape jako hodinky, displej, který vám svým rozlišením a 120Hz frekvencí podá nádherný obraz, pak není nad čím váhat. Samsung Galaxy S21 Ultra 5G bude váš nový miláček.
 

Plusy (+): Mínusy (-):
+ Elegantní design s matným tvrzeným sklem - Absence napájecího adaptéru
Špičkový fotoaparát s laserovým ostřením - Pouze 25W nabíjení
Optická stabilizace - Nepodporuje paměťové karty
Nahrávání 8K videí - Přehřívání při vyšší zátěži
+ Vysoký výkon
+ Podpora S Pen

 

Tlacitko

Další aktuality

Novinky LG OLED TV 2024

Novinky LG OLED TV 2024

V první polovině roku 2024 vstoupily na trh s televizemi nové modely OLED TV od výrobce LG. Nová série se čtverkou na konci přináší mnohem víc než jen změnu v názvu. V následujícím článku vám pomůžeme...... Celý článek
Jak vybrat žehličku na vlasy?

Jak vybrat žehličku na vlasy?

Kvalitní žehlička na vlasy pracuje přesně tak, jak právě chcete – jednou vlasy vyrovná a dodá jim úžasný lesk, jindy zase vytvoří moderní vlny jako ze salonu. Jak vybrat žehličku na vlasy, která bude ...... Celý článek
Recenze: Kráječ GRAEF SKS 11022 - Vždy pořádně zostra

Recenze: Kráječ GRAEF SKS 11022 - Vždy pořádně zostra

Práce s nožem a přesné krájení surovin jsou snad první dovednosti, které se vyučují na kuchařské škole. Co když vám ale prozradím, že existuje rychlejší, pohodlnější a bezpečnější cesta, jak získat v ...... Celý článek
Jak vytvořit domácí letní kino na zahradě?

Jak vytvořit domácí letní kino na zahradě?

Zbožňujete atmosféru letního kina? Pokud ano, nemusíte cestovat daleko. Domácí letní kino si můžete vytvořit i ve vaší zahradě nebo na terase a kdykoli si užít dobrý film se svými nejbližšími. Co bude...... Celý článek
Apple Intelligence: Umělá inteligence pro každodenní spolupráci

Apple Intelligence: Umělá inteligence pro každodenní spolupráci

Apple ukázal 11. června na své Keynote hned několik novinek. Mezi ně patří revoluční iOS 18 i nové operační systémy pro Apple Watch, iPady a Macy. V závěru prezentace byla představena umělá inteligenc...... Celý článek