0 Kč
×

Recenze fitness náramku Xiaomi Mi Band 6: Ten chcete mít na ruce

20.07.2021

Jelikož jsem majitelkou fitness náramku Xiaomi Mi Band 3, novou „šestku“ jsem si nemohla nechat ujít. Na první pohled mě okouzlil větší, a hlavně barevný displej či velká nabídka sportovních aktivit. I proto jsem nabídku na recenzi náramku s velkou radostí přijala.

Xiaomi Mi Band 6

Technické specifikace:
Displej: 1,56" AMOLED displej
Operační systém: Vlastní OS
Kompatibilní operační systémy: iOS, Android
Rozměry: 4,74 × 1,86 × 1,27 cm; 0,01 kg
Voděodolnost: do 50 m (5 ATM)
Baterie: 125 mAh

O čem se dočtete:

Trojkovou generaci fitness náramku Xiaomi Mi Band 3 nosím na zápěstí už nějaký ten rok a jsem s ní až na malé výjimky velmi spokojená. Upgradu jsem se dlouho bránila, nicméně když nám do redakce přišel Mi Band 6, už jsem neodolala. Svým potencionálním majitelům slibuje například větší displej s jemnějším rozlišením, rozšířenou nabídku fitness režimů nebo v poslední době hodně skloňovaný senzor pro měření okysličení krve. Tak se na něj (na náramek i senzor) pojďme podívat blíž.

Můžete se podívat i na naší videorecenzi.

Větší displej

Určitě se vám bude zamlouvat. Xiaomi totiž Mi Band 6 vybavilo AMOLED displejem o velikosti 1,56 palců. Výrazně zmenšené rámečky umožnily narůst displeje až o polovinu, přičemž rozměry samotného náramku se nezměnily. Já jsem si oproti Mi Band 3 musela zvyknout na absenci ovládacího tlačítka a fakt, že veškerá obsluha náramku probíhá prostřednictvím dotykové obrazovky.

Chvilku mi trvalo, než jsem přišla na to, jak se z menu dostat zpátky na „hlavní“ displej s ciferníkem, pak už ale všechno běželo jako po drátkách. A ještě jedna poznámka – pokud budete stejně jako já přecházet z trojky na šestku, rozhodně budete nějakou dobu u vytržení z toho, že displej je barevný.

Když už jsem zmínila barvy, sluší se pochválit jejich věrné vyobrazení. Můžete počítat také s výbornými pozorovacími úhly. Čitelnost na přímém slunci je trošku horší, i když máte jas daný na maximum. V běžném světle jsem měla po celou dobu testování nastavenou třetí úroveň z celkových pěti. Je škoda, že náramek postrádá funkci automatického jasu a musíte ho ladit ručně. Není to úplně po ruce, musíte projít přes hlavní menu do nastavení a pak zvolit možnost Brightness. Možná už tušíte, že náramek zatím bohužel nepodporuje češtinu. Na jeho ovládání vám však budou stačit základy angličtiny.

Vzhled displeje si můžete navolit podle svého. Xiaomi totiž vybavilo náramek60 různými motivy ciferníků, ze kterých si troufám říct vybere opravdu každý. Já jsem při testování zůstala konzervativní a vybrala si ciferník přímo od výrobce. Zobrazované informace jsem si nastavila podle svého a primárně tak sledovala kroky, srdeční tep, stav baterie nebo ukazatel PAI. Ten je mimochodem docela zajímavý, protože vám zhodnotí množství celkové aktivity vzhledem k vašemu věku a pohlaví.

Xiaomi Mi Band 6

Sportem ku zdraví

Jak už jsem zmínila, Xiaomi Mi Band 6 toho počítá opravdu hodně. Jsou to samozřejmě kroky, ušlá vzdálenost nebo spálené kalorie. Součástí je také v poslední době hodně vyzdvihovaný SpO2, neboli měření okysličení krve. Šestá generace náramku je vůbec první, která ho do výbavy dostala. Měření se spouští ručně, takže se do něj můžete pustit kdykoli se vám zachce. Mějte ovšem na paměti, že náramek je necertifikované (nelékařské) zařízení – výsledné hodnoty proto berte pouze orientačně.

Ale zpět ke sportu. Xiaomi Mi Band 6 vám nabídne hned 30 fitness režimů. Kromě řekněme tradičních sportů jako běh, chůze či jízda na kole u něj najdete třeba také bowling, basketbal, box, badminton, tanec nebo HIIT (intenzivní intervalový trénink). Přiznám se, že žádný velký sportovec nejsem, ale občas cvičím pilates nebo jógu a chodím plavat. Proto mě u fitness náramku předně zajímá, jestli mi umí změřit tyto aktivity. A s potěšením říkám, že Xiaomi Mi Band 6 tohle umí!

Xiaomi Mi Band 6

Hlavně režim plavání (přesněji Pool swimming) mi udělal velkou radost. Na trojkovém náramku totiž chybí a nelze využít ani jiný sportovní režim, jelikož náramek se neumí uprostřed aktivity zamknout a přelévání vody při tempu vám aktivitu zastaví. To u šestky vůbec nehrozí! Nejenže můžete rovnou využít režim plavání, ve kterém dokonce lze nastavit i délku bazénu, ale náramek se také umí během spuštěné aktivity zamknout. A jak asi správně tušíte, Xiaomi Mi Band 6 je voděodolný až do 50 m.

Pokud si rádi měříte na mapách uběhlou nebo ušlou vzdálenost, možná vás lehce zklame, že GPS náramek stále nepodporuje. Tedy za předpokladu, že aktivitu spustíte jen na náramku a nevyběhnete zároveň s telefonem. V takovém případě náramek měří vzdálenost na základě ušlých kroků. Jste-li však zvyklí telefon při sportu mít u sebe, nic neřešíte, protože sdílení GPS z telefonu funguje bez problémů.

Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6 si vás pěkně změří

Měření sportovních aktivit, kroků, spálených kalorií nebo vzdálenosti jsem už zmínila. Ovšem to není vše, co vám Xiaomi Mi Band 6 změří. S jeho pomocí získáte docela podrobný monitoring spánku, který vám rozdělí do 4 fází – průměrný hluboký spánek, průměrný lehký spánek, průměrný REM spánek a průměrná doba vzhůru. Během spánku náramek sleduje také srdeční tep či kvalitu dýchání.

Mě docela zaujala Analýza kvality spánku, kterou najdete v aplikaci Mi Fit. Díky ní jsem se dozvěděla, že jsem minulou noc usnula pozdě, neměla jsem dostatek spánku a doba hlubokého spánku byla krátká. No, mám co zlepšovat. Mimochodem, aplikace Mi Fit je dostupná pro iOS i Android a je v češtině.

Xiaomi Mi Band 6

Pokud jste stejně jako já žena, oceníte možnost sledování menstruačního cyklu včetně odeslání upozornění o začátku menstruační nebo ovulační fáze do aplikace nebo přímo do náramku. Úplně všichni se pak mohou těšit ještě na ukazatel míry stresu nebo měření srdečního tepu.

Prodloužená ruka telefonu

Xiaomi Mi Band 6 si s chytrým telefonem rozumí parádně a řekla bych, že je jedno, zda vlastníte iPhone nebo smartphone s operačním systémem Android. Po stáhnutí aplikace Mi Fit se můj iPhone s náramkem spároval během chvilky a pak už jsem vesele mohla využívat všechny výhody z toho plynoucí. Začala bych upozorněním z Messengeru, což je moje asi nejvyužívanější funkce. Byť jsem výše psala, že náramek zatím nepodporuje češtinu, tak české zprávy vám zobrazí v plné parádě i s diakritikou a smajlíky. To třeba Xiaomi Mi Band 3 nezvládá a místo písmena s čárkou či háčkem zobrazí otazník, což není příliš uživatelsky příjemné.

Xiaomi Mi Band 6

Nicméně zpátky k šestce. Samozřejmě vás umí upozornit na příchozí hovor, ovšem volat z něj nemůžete. Jediné, co vám dovolí, je hovor odmítnout. Zavibruje vám také při příchozí SMS. Pokud se už teď chytáte za hlavu, že naopak žádné notifikace z telefonu na náramku zobrazovat nechcete, nebojte, všechno se dá nastavit v aplikaci podle vašeho gusta.

Dalším příjemným překvapením je možnost ovládat přes náramek hudební přehrávač, a to i v případě, že si pouštíte hudbu přes Apple Music, případně posloucháte podcasty z aplikace Apple Podcasts. Nechybí ani přehled počasí nebo budík, který jde lehce nastavit přímo na náramku, takže kvůli tomu nemusíte otvírat aplikaci v mobilu.

Xiaomi Mi Band 6

Ta výdrž!

Výrobce udává, že Xiaomi Mi Band 6 vydrží na jedno nabití až dva týdny. To je reálné za předpokladu, že hodně osekáte položky, které vám má měřit a v podstatě si ho necháte „jen“ na počítání kroků, vzdálenosti, kalorií a zobrazování upozornění. Já jsem náramek vytížila docela dost – za dobu testování jsem v podstatě nesundala z ruky a nechala si měřit skoro všechno, co šlo. V průměru mi vydržel týden až týden a půl. Za mě rozhodně palec nahoru.

Plusové body si u mě náramek získal i při samotném nabíjení. Je totiž řešené magneticky, přičemž konektor připojujete ze zadní strany náramku. Díky tomu nemusíte náramek před každým nabíjením složitě „vysvlékat“ z řemínku. Například u Xiaomi Mi Band 3 tohle podstupovat musíte a po nějaké době vás to začne trošku rozčilovat.

Během nabíjení se na displeji náramku po poklepání zobrazí velké hodiny a aktuální stav nabití, takže na první pohled hnedka zjistíte, kolik ještě zbývá do stovky. Mimochodem, do té se vám Xiaomi Mi Band 6 nabije v průměru za hodinu a půl až dvě hodiny.

Xiaomi Mi Band 6

Závěr

Ve srovnání s „trojkou“ je Xiaomi Mi Band 6 vážně někde jinde. Nicméně větší displej a přítomnost měření okysličení krve dává důvod k upgradu také majitelům pětkové nebo čtyřkové generace náramku. Xiaomi Mi Band 6 je skvělou volbou i pro ty, kteří o koupi nějakého toho fitness náramku teprve přemýšlejí. Úplně všem totiž nabídne přesné měření kroků, opravdu pestrou škálu sportovních režimů, měření a analýzu spánku či ukazatel míry stresu. Prostřednictvím náramku ovládnete svůj hudební přehrávač nebo rychle zkontrolujete, kdo a co vám píše. Xiaomi Mi Band 6 zatím neumí česky, ovšem to by se během několika měsíců snad mělo změnit. Až se tak stane, nebude vám v cestě k jeho pořízení stát už vůbec nic.

Klady Zápory

+ větší displej

- prozatím nepodporuje češtinu

+ přítomnost měření okysličení krve

- nelze volat nebo reagovat na příchozí zprávy
+ možnost ovládat hudební přehrávač
  • - chybí funkce automatického jasu

+ pestrá nabídka sportovních režimů

 

+ přehledná aplikace Mi Fit v češtině

 

Xiaomi Mi Band 6

 

Další aktuality

Novinky LG OLED TV 2024

Novinky LG OLED TV 2024

V první polovině roku 2024 vstoupily na trh s televizemi nové modely OLED TV od výrobce LG. Nová série se čtverkou na konci přináší mnohem víc než jen změnu v názvu. V následujícím článku vám pomůžeme...... Celý článek
Jak vybrat žehličku na vlasy?

Jak vybrat žehličku na vlasy?

Kvalitní žehlička na vlasy pracuje přesně tak, jak právě chcete – jednou vlasy vyrovná a dodá jim úžasný lesk, jindy zase vytvoří moderní vlny jako ze salonu. Jak vybrat žehličku na vlasy, která bude ...... Celý článek
Recenze: Kráječ GRAEF SKS 11022 - Vždy pořádně zostra

Recenze: Kráječ GRAEF SKS 11022 - Vždy pořádně zostra

Práce s nožem a přesné krájení surovin jsou snad první dovednosti, které se vyučují na kuchařské škole. Co když vám ale prozradím, že existuje rychlejší, pohodlnější a bezpečnější cesta, jak získat v ...... Celý článek
Jak vytvořit domácí letní kino na zahradě?

Jak vytvořit domácí letní kino na zahradě?

Zbožňujete atmosféru letního kina? Pokud ano, nemusíte cestovat daleko. Domácí letní kino si můžete vytvořit i ve vaší zahradě nebo na terase a kdykoli si užít dobrý film se svými nejbližšími. Co bude...... Celý článek
Apple Intelligence: Umělá inteligence pro každodenní spolupráci

Apple Intelligence: Umělá inteligence pro každodenní spolupráci

Apple ukázal 11. června na své Keynote hned několik novinek. Mezi ně patří revoluční iOS 18 i nové operační systémy pro Apple Watch, iPady a Macy. V závěru prezentace byla představena umělá inteligenc...... Celý článek