Rozhodli jste si pořídit tablet? Potom je potřeba jeho výběr podřídit účelu, kterému má sloužit. Není totiž tablet jako tablet. Já jsem proto Redmi Pad Pro od Xiaomi podrobila všestrannému testování pro většinu modelových situací. Jak v něm tento tablet obstál? Dočtete se dále v recenzi.
Rozměry a hmotnost: 280 × 181,9 × 7,5 mm, 571 g
Displej: TFT IPS, 12,1" (2 560 × 1 600 px)
Výkon: Qualcomm Snapdragon 7s Gen2
Paměť: RAM: 6 GB, vnitřní paměť: 128 GB
Fotoaparát: 8Mpx zadní kamera, 8Mpx selfie kamera, autofocus,
video: 1 920 × 1 080 px, 30 FPS
Operační systém: Android 14
Akumulátor: 10 000 mAh
Tablet ke mně dorazil v prémiově vyhlížející krabici. Po netrpělivém otevření už na mě vykouklo samotné zařízení. Součástí balení je samozřejmě i nabíjecí kabel USB-A/USB-C a nechyběly ani příručky k používání. Neuškodilo by přihodit i adaptér, ale rozumím tomu, že aby se tablet vešel do příjemné cenové kategorie, bylo třeba udělat sem tam nějaký kompromis.
Rozměry tabletu činí 280 × 181,9 × 7,5 mm a hmotnost je solidních 571 g. Není to tedy žádný „drobek“. Ovšem díky kvalitní konstrukci působí mnohem subtilněji, než jsem podle přečtení technických specifikací čekala.
Tělo Xiaomi Redmi Pad Pro je totiž z hliníku. Hliník sice není nejluxusnější materiál, který se dá u tabletů použít, ale je lehoučký a myslím si, že pořád vypadá stylově. Nemluvě o tom, že ušetřil náklady na výrobu, tím pádem i zákazníkovu peněženku. Kolébka hlasitosti je umístěna v pravém horním rohu přístroje. Tlačítko zapínání a vypínání potom v její těsné blízkosti, ovšem shora. Při používání tabletu na výšku se mi s tlačítky domlouvalo skvěle. Na šířku pro mě zezačátku byla umístěná trochu „z ruky“ (na opačné straně, než bych čekala), ale po několika dnech už jsem si na ně krásně zvykla.
Na zadní straně se nachází jeden fotoobjektiv společně s LED diodou blesku, která se tváří jako druhý objektiv. Oba tyto „objektivy“ jsou poměrně mohutné, ale opticky dělají záda tabletu menší, což ve výsledku vypadá moc dobře. Na svou cenovou kategorii vypadá tablet výrazně prémiově, což bývá obvykle vzácnost.
Výrobce do Xiaomi Redmi Pad Pro vsadil 12,1palcový IPS displej s rozlišením 2 560 x 1 600 px a obnovovací frekvencí 120 Hz. Maximální jas dosahuje na automatiku 600 nitů, takže dobrá zpráva je, že ani na přímém slunci nebudete mít potíže cokoliv přečíst. Dočkáte se i podpory Dolby Vision díky nadstandardnímu HDR displeji.
Rámečky jsou o trochu silnější, než znáte z jiných modelů. Někomu by to mohlo vadit, ale za mě je plocha displeje dostačující i tak. Celý panel je chráněný sklíčkem Gorilla Glass 3.
Ještě považuji za důležité upozornit, že čtečku otisků prstů byste u Redmi Pad Pro hledali marně. To mě například celkem mrzelo, vzhledem k tomu, že ji používám jako primární ochranu zařízení. Pomocí 8Mpx přední kamerky si ale můžete nastavit odemykání pomocí skenu obličeje, které fungovalo obstojně i ve zhoršených světelných podmínkách.
Pod pokličkou Xiaomi Redmi Pad Pro se skrývá osmijádrový procesor Snapdragon 7s Gen 2 od Qualcommu s 2,4GHz frekvencí. Není to sice aktuálně nejnovější procesor, ale myslím si, že výrobce zde rozhodně nešetřil a dopřál zákazníkům to nejlepší, co v této cenové skupině mohl. S 6GB operační pamětí nabízí solidní výkon, za který by se nemusel stydět ani tablet o pár tisíc dražší. 128GB interní paměť není vůbec málo, ale je tu podpora až 1,5TB paměťových karet. Nicméně podpory SIM karet se u tohoto modelu nedočkáte.
Jak jsem avizovala dříve, tablet je velmi specifické zařízení, které každý používá zcela jiným způsobem. Já osobně jsem na něm prováděla základní kancelářské práce jako psaní e-mailů nebo tvoření prezentací.
Vřele doporučuji přikoupit Smart pen pro vaše zdařilé grafické návrhy, rychlé poznámky a také pouzdro na tablet s klávesnicí pro ještě lepší spolupráci se zařízením při psaní textů. Já jsem je k dispozici neměla, takže v posledních dnech testování přece jen zvítězila zábava v podobě filmů, videí, projíždění sociálních sítí, hraní her a podobných činností, při nichž si zamilujete komfort velké obrazovky Xiaomi Redmi Pad Pro. S každou překážkou si tablet poradil obstojně. Se zasekáváním a neplynulostí jsem se během testování nesetkala, tedy až na graficky náročnější hry, které jsou ale určené spíš čistě herním zařízením, takže to tabletu umím odpustit.
O potěšení vašich uší se starají 4 reproduktory umístěné po dvou po obou stranách přístroje. Mile mě překvapila funkce Dolby Atmos. Díky ní zvuk zní plně, čistě a dostatečně hlasitě. Čili kdybyste byli dlouhodobě zvyklí na luxusní dražší přístroje, tak rozdíl pravděpodobně poznáte. Ale jestli se pohybujete v podobné cenové kategorii jako Xiaomi Redmi Pad Pro, jsem si jistá, že budete s poslechem maximálně spokojení.
Jistě, tablet není zařízení, které si člověk pořídí kvůli fotoaparátu. Ale je to zase jedna z výhod oproti například klasickému notebooku. Na zádech Xiaomi Redmi Pad Pro se nachází jediný 8Mpx fotoaparát. Fotky pořízené pomocí něj jsou slušné, bez šumu a živých barev. Ve zhoršených světelných podmínkách se už bohužel o příliš kvalitních snímcích mluvit nedá, dnešní fotografické standardy jsou přeci jen jinde a nepřísluší tabletům.
Jak jsem psala dříve, na přední straně tabletu je umístěná rovněž 8Mpx selfie kamerka. Fotky pomocí ní pořízené jsou ucházející a při pracovních „callech“ nabízí naprosto optimální kvalitu.
Zde přichází bod, na jehož popisování jsem se těšila nejvíce, a to 10 000mAh akumulátor. Pro představu, telefony mívají okolo 4 000 mAh. Tablet bez problému vydržel i 3 dny bez nabíjení. Záleží samozřejmě na tom, na co jej konkrétně používáte. Když jsem na něm prováděla rutinní kancelářské činnosti, výdrž se pohybovala v řádech dní. S přáteli jsme si ale nemohli odpustit zatěžkávací test v podobě „game night“. Ale ani to Xiaomi Redmi Pad Pro nerozhodilo a na méně než 2 dny výdrže jsem nikdy neklesla.
Samozřejmě úměrně k délce výdrže se zařízení nabíjí. Na natankování plné pomocí 33W nabíječky si tedy vyhraďte alespoň 2 hodiny.
Tablet Xiaomi Redmi Pad Pro je solidní přístroj, který se nezalekne žádné výzvy. Už na první pohled vás zaujme stylovým designem a pohodlným ovládáním. Na pohled druhý potom oceníte povedený IPS displej s rozlišením 2 560 x 1 600 px.
Za sebe velmi chválím Dolby atmos funkci, která je zárukou skutečného potěšení z poslechu. Co se týká výkonu, Snapdragon 7s Gen 2 vám kryje záda při jakékoliv aktivitě. Ať už budete potřebovat tvrdě dřít v práci, nebo si užívat volné chvíle při sledování her a filmů.
Tabletu vytýkám snad jen absenci čtečky otisků prstů a podporu SIM karet, takže mimo Wi-Fi budete muset počítat s hotspotem z jiného zařízení.
Pokud ale hledáte spolehlivé zařízení za přívětivou cenu s několikadenní výdrží, utíkejte si pro svůj Xiaomi Redmi Pad Pro.
Klady (+): | Zápory (-) |
+ Výkonný Snapdragon 7s Gen 2 | - Chybí čtečka otisků prstů |
+ Plný zvuk | - Chybí podpora SIM |
+ Stylový design | |
+ Dlouhá výdrž baterie | |
+ Podpora paměťových karet |