Chytré hodinky Amazfit GTS 3 vynikají svým velkým displejem, nízkou hmotností i slušnou výdrží. Díky speciálním senzorům dokážou monitorovat vaše zdraví, obzvlášť je oceníte při sportovních aktivitách, ale i při řadě dalších činností v rámci každodenního života.
Do rukou se mi dostala krabička kompaktních rozměrů, ve které čekal další, sněhově bílý „boxík“ s decentním logem Amazfit znázorňujícím chameleona. Po jeho otevření na mě již vykoukly chytré hodinky Amazfit GTS 3 v celé své kráse. Musím ocenit důmyslnost balení, jelikož hodinky jsou umístěny na kartonové „konstrukci“ složené ze dvou krabiček, kdy po jejich rozpojení hodinky jednoduše vyjmete. V jedné z těchto krabiček potom naleznete napájecí kabel a ve druhé návod k použití.
Nezapomeňte se podívat i na naši videorecenzi.
Co na první pohled upoutá, je jednoznačně 1,75" velký hranatý AMOLED displej se zakulacenými rohy, obdobně jako u Apple Watch, a s jemným přechodem skla s okraji. Boky jsou z broušeného hliníku, který vypadá působivě, a záda z tvrzeného plastu. Hodinky mají silikonový pásek, který na pohled působí v celku obyčejně. Na dotyk je však velmi příjemný a v kombinaci s nízkou váhou hodinek, která je pouhých 24,4 g, po chvíli ani nevíte, že máte něco na ruce.
Komu by však pásek nevyhovoval, jistě ocení možnost výměny za jiný, díky jeho standardizované šířce 20 mm. Hodinky Amazfit GTS 3 jsou k dostání ve 3 barevných provedeních. Já jsem měla k testování černou klasiku (Graphite Black), vyrábí se ještě v elegantní bílé (Ivory White) a světle hnědé barvě (Terra Rose). Jakožto žena, bych si asi spíše vybrala jednu ze světlejších dvou variant, ale to už je otázka preferencí.
Displej hodinek mě opravdu baví, v pozitivním slova smyslu samozřejmě. Díky velké úhlopříčce máte všechny potřebné informace jako na dlani. Disponuje dostatečně rychlou odezvou na dotek, zásluhou spolehlivé automatické regulace jasu a velké intenzitě maximálního jasu je zaručena čitelnost i na přímém slunci.
Displej je chráněn temperovaným sklem s oleofobickou ochranou proti ulpívání otisků prstů, která funguje skvěle, dávám palec nahoru! Na pravé straně displeje se nachází ovládací korunka s haptickou odezvou, jejímž otáčením se lze pohybovat v menu za doprovodu jemných vibrací, což je pro efekt působivé a vítané.
Bohatá nabídka ciferníků umožňuje si hodinky přizpůsobit svému stylu, náladě a rozpoložení. K dispozici je více než 100 různých ciferníků a z toho 15 vyniká pohyblivými animacemi pro oživení. Hodinky Amazfit GTS 3 jsou také vybaveny funkcí always-on, díky které můžete kdykoli mrknout kolik je hodin, na stav baterie, počet ušlých kroků a případné příchozí notifikace i na zamčeném displeji.
A co vám tedy mohou chytré hodinky Amazfit GTS 3 nabídnout? Jsou vybaveny stopkami, odpočítáváním, časovačem i baterkou. Je zde funkce pro vyhledávání telefonu, což je velmi praktické, akorát já osobně bych asi uvítala méně ostrý zvuk. Ten, který se mi na telefonu spustil, mě doslova vylekal a byl velmi nepříjemný. Na druhou stranu je fakt, že pro rychlé nalezení telefonu je výrazný zvuk žádoucí.
Také zde naleznete seznam úkolů, které si zapíšete v aplikaci Zepp a přes hodinky už jen úkoly kontrolujete a odškrtáváte. Zkrátka máte To-Do list neustále doslova po ruce. Dále nabízí možnost „chytrého buzení“ či přehled o přesném čase východu a západu slunce v daný den. Na túře se díky kompasu jen tak neztratíte, ale GPS to samozřejmě jistí. Hodinky Amazfit GTS 3 dokážou váš život obohatit především v roli osobního trenéra, pomůžou vám změřit a získat přehled o vašich výkonech při nejrůznějších sportech.
Chytré hodinky v lednu dostaly nový update a po aktualizaci je k dispozici i čeština.
Pro vámi nejčastěji vykonávané sporty vytvoří statistiky. Změří uběhnuté trasy či trasy ujeté na kole, díky jejich odolnosti a vodotěsnosti do 5 ATM jsou vhodné i na plavání. Celkově podporují 150 sportovních režimů, mezi kterými se najdou dokonce třeba šachy nebo stolní hry. Praktická je také Sportovní zátěž, díky které se dozvíte, zda jste se cvičení věnovali po celý týden dostatečně. Doba zotavení vám zase prozradí počet hodin, který potřebujete k odpočinku a regeneraci.
Nemusí však jít jen o sport jako takový, hodinky Amazfit GTS 3 měří i běžný pohyb. Patří sem počet kroků, počet vystoupaných pater, doba chůze a doba sezení. Pokud sedíte moc dlouho, upozorní vás, že je třeba se projít a protáhnout. Nezapomeňte, že veškerý pohyb se počítá!
I v oblasti zdraví mají hodinky Amazfit GTS 3 široké využití. Monitorují spánek, ale také míru stresu, měření srdečního tepu, okysličení krve a na případné abnormální hodnoty vás upozorní. Na základě monitoringu spánku si můžete na grafu ověřit, jak dlouho jste spali tvrdým, jak dlouho lehký spánkem a jak dlouhou dobu trvala vaše REM fáze. Také zjistíte, jak dlouho usínáte a můžete tyto hodnoty porovnat s ostatními uživateli. Ženy také mohou využít monitorování menstruačního cyklu.
Jelikož setkání s hodinkami Amazfit GTS 3 je zároveň mou první zkušeností s chytrými hodinkami, nemohu je srovnávat s jinou značkou či modelem. Zároveň se nedá říct, že by mi zde něco vyloženě chybělo. Jediné, co u tohoto modelu trošku postrádám, je funkce NFC pro bezkontaktní placení, kterou hodinky Amazfit GTS 3 nedisponují. Na českém trhu nelze využít původně avizovaného hlasového asistenta Alexa. Není zde ani možnost přijímat hovory či odpovídat na zprávy, ale tuhle výsadu ráda přenechám svému chytrému telefonu, i když chápu, že někomu by konkrétně tato funkce mohla chybět.
Pro plné využití potenciálu hodinek Amazfit GTS 3 je třeba stáhnout si nejnovější verzi aplikace Zepp OS. Aby vše fungovalo, je nutné mít v chytrém telefonu operační systém Android 7.0, iOS 12.0 nebo vyšší. Při prvním spuštění hodinek se zobrazí QR kód, který si naskenujete do telefonu a budete přímo odkázáni na správnou verzi aplikace, tu si stáhnete a potom už jen postupujete podle pokynů v aplikaci.
Po úspěšném spárování telefonu s hodinkami si v aplikaci vyplníte osobní údaje, jako je pohlaví, váha, výška a věk. Aplikace je relativně intuitivní. Přiznám se však, že ne vždy jsem vše našla na první dobrou. Je potřeba si všechno proklikat a metodou pokus-omyl se zorientovat. Aplikace Zepp OS se skládá ze 3 sekcí, kterými jsou: „domovská stránka“, „zdraví“ a „profil“.
Na „domovské stránce“ najdete například měření kvality a délky spánku, měření tepové frekvence, krokoměr, počet spálených kalorií či měření trasy, která se vám zobrazí na mapce. Také zde najdete již zmíněný praktický To-Do list nebo možnost nastavení si denních cílů jako je počet ušlých kroků, spálených kalorií apod.
V sekci „Zdraví“ se opět setkáte s možností nastavení si denních cílů v různých oblastech a zároveň je zde přehled vašich dosažených rekordů v počtu kilometrů, které jste pokořili. Aplikace zde dokonce nabízí možnost přidat si „Přátelé“ a zřejmě s nimi můžete touto formou sdílet své sportovní úspěchy, já tuto možnost nevyužila.
V sekci „Profil“ potom opět můžete spravovat nastavení svých cílů, ale také třeba notifikace příchozích hovorů či SMS zpráv, e-mailů a připomínky. Díky tomu můžete například nastavit čas, po kterém vás hodinky upozorní, že už sedíte příliš dlouho a je čas se projít a protáhnout.
Hodinky Amazfit GTS 3 jsou vybaveny 250mAh baterií, která slibuje výdrž až 12 dní a v úsporném režimu dokonce 24 dní. Záleží samozřejmě v jakém rozsahu hodinky využíváte, jak moc a často sportujete atd. Já osobně jsem byla s více jak týdenní výdrží baterie velice spokojená.
Amazfit GTS 3 plně nabijete přibližně za hodinu a půl, a to pomocí nabíjecího kabelu s USB-A a na druhé straně s magnetickým portem, který se přikládá k zadní straně hodinek.
Můj celkový pocit z chytrých hodinek Amazfit GTS 3 je více než dobrý. Pokud hledáte hodinky za slušnou cenu, s jednoduchým čistým designem, dlouhou výdrží a nízkou hmotností, potom jsou Amazfit GTS 3 ty pravé pro vás. Velké množství praktických funkcí i sportovních režimů dokáže usnadnit život či dokonce pomoci k jeho zkvalitnění v oblasti zdraví a kondice. Co by se dalo vytknout, je absence funkce NFC pro bezkontaktní placení či možnost vyřídit telefonní hovor nebo SMS. Já osobně jsem taky občas trochu bloudila v aplikaci Zepp OS. Nicméně celkový poměr ceny a výkonu Amazfit GTS 3 je perfektní!
Klady (+) | Zápory (-) |
+ výdrž | – absence funkce NFC |
+ 1,75" AMOLED displej | – chybí možnost vyřídit hovor / napsat SMS |
+ spolehlivé a rychlé reakce | |
+ otočná korunka s haptickou odezvou | |
+ bohatá nabídka funkcí | |
+ bohatá nabídka ciferníků | |
+ vodotěsnost | |
+ cena |