0 Kč
×

Recenze: Přináší Honor 70 5G špičkový design a výkon?

04.12.2022

Recenze Honoru 70 5G je pro mě trochu nostalgická, protože ještě před pár lety byla moje první recenze vůbec právě recenze na mobil této značky – Honor 20. Tehdy jsem z něj byla upřímně unešená. Zaujala mě stejně tak i novinka Honor 70 5G? Jaké má fotoaparáty, výkon či baterii? Přinesla nějaké novinky, které vás dostanou do kolen? Přečtěte si tuto recenzi a dozvíte se všechno, co potřebujete a chcete vědět.

Honor 70 5G

Technické parametry:
Procesor: 8jádrový Qualcomm Snapdragon 778G+
Operační systém: Android 12.0 s nadstavbou Magic UI
Displej: 6,67" OLED displej, 1080 × 2400 px,
120Hz obnovovací frekvence
Fotoaparát: trojitý zadní fotoaparát (54 + 50 + 2 Mpx)
s f/1,9; přední 32 Mpx s f/2,4
Paměť: 256GB ROM, 8GB RAM,
nepodporuje paměťové karty
Baterie: 4 800 mAh Li-Pol, 66W rychlonabíjení
Čtečka otisků prstů: optická v displeji
Čtečka tváře: ano
SIM karta: nano SIM (dual SIM)
Ostatní: akcelerometr (G-senzor), digitální kompas,
gyroskop, senzor přiblížení (proximity), světelný senzor,
4G/LTE, 5G, A-GPS, Beidou, Bluetooth, Galileo, GLONASS,
GPS, NFC, Wi-Fi
Rozměry: Š × V × H: 7,3 × 16,1 × 0,8 cm
Hmotnost výrobku: 0,2 kg

O čem se dočtete:

Co všechno na mě vykouklo z balení?

Bezpodmínečné požadavky: Honor 70 5G, nabíječka. Splněny. Balení je opravdu příjemné, kromě těchto dvou věcí v něm najdete také jehlu na port pro SIM kartu a kryt na mobil. Velmi oceňuju, že byla v balení nabíječka – jak jste si už všimli, výrobci ji v poslední době do balení moc nedávají.

Balení Honor 70 5G

Skutečně nablýskaný design Honoru 70 5G

Honor 70 5G se mezi ostatními smartphony designem určitě neztratí. Vůbec není nudný a vyniká třpytivými zády, která zaujmou už na první pohled. Když se na něm láme světlo, odhalí vám krásné barvy. Design si drží styl svých předchůdců, takže se něco podobného možná i dalo čekat. Záda jsou ale plastová, což možná někomu nesedne, ale mně osobně to nepřekáží, spíš vyhovuje. Po obvodu mobilu najdete na pravé straně tlačítka ovládání hlasitosti a tlačítko zamykání. Spodní hrana nabízí nanoSIM port, mikrofon, USB-C port a reproduktor. Protilehlá horní strana má v sobě mikrofon.

Design Honor 70 5G

Pokud se vám třpytivý design nelíbí, můžete si vybrat matný černý design nebo příjemnou zelenou variantu.

Na třpytivých zádech naleznete moduly 2 zadních fotoaparátů, které vyčnívají a jsou dost velké. Honor 70 5G se mírně houpe na stole, ale není to tak hrozné, skutečně je to pouze velmi jemné houpání. Tělo je tenoučké a displej na okrajích zaoblený. Nahoře ve středu displeje je výřez fotoaparátu. Mobil se drží v ruce velmi dobře, rozměry 7,3 × 16,1 × 0,8 cm jsou podle mě ideální, ale to už záleží na každém.

Honor 70 5G je trochu ukrácený o ochranu... je odolný jen proti poškrábání na přední a zadní straně, proti vodě ani prachu odolný není.

Displej s miliardou barev

Displej je dost důležitý parametr a Honor 70 5G příliš nezaostává ani za konkurencí ve střední cenové kategorii. OLED displej se 6,67 palci, 1,07 miliardou barev a jemným Full HD+ rozlišením (1080 × 2400 px) všechno zobrazuje opravdu krásně. Displej působí navzdory velikosti úzký, což má trochu na svědomí (v dobrém) ohnutý displej. Navíc má super čitelnost na slunci, kterou jsem ocenila.

Displej Honor 70 5G

Animace jsou skutečně plynulé, a to díky 120Hz obnovovací frekvenci. Pokud byste chtěli šetřit výkon, můžete si v nastaveních vybrat kromě 120Hz i 60Hz. Chcete mít přehled? Pak se vám bude hodit funkce Always-On, která vám bude zobrazovat informace na displeji. Musíte však počítat s tím, že se vám rychleji vybije baterka.

Optická čtečka otisků prstů je zabudovaná v displeji, fungovala spolehlivě, bleskově, problémy jí dělal jen vlhčí prst. Na střední cenovou kategorii to je též solidní výkon. A když už jsem u té ochrany, rovnou zmíním čtečku tváře, která fungovala na jedničku, a to i v šeru.

Fotografie a videa s vychytávkami

Starší řada Honor 50 nabízela až 4 snímače, z toho hlavní měl 108 Mpx. V recenzi na model 50 se dočtete víc. Honor 70 5G dostal 3 snímače, z toho hlavní má 54 Mpx, širokoúhlý 50 Mpx a makro cvaká objekty pouze s 2 Mpx. Světelnost je f/1,9 jako u modelu 50. Přední fotoaparát nabízí 32 Mpx a vyšší světelnost, a to f/2,4.

Recenze Honor 70 5G

Parametry foťáků bychom měli, ale jak to šlo v praxi? Fotografie hlavního a širokoúhlého snímače mají bez zapnutí funkce „Vysoké rozlišení“ vlastně jen 12,5 Mpx. Tak dělají fajn fotky přes den i v noci, ale ve větším šeru je na nich trošku vidět obrysy. Občas se objeví nějaké to přepálení od slunce (to i v režimu Velké rozlišení) a podobně. Velmi však chválím noční režim, ten se výrobci opravdu podařil. Na druhé straně širokoúhlý snímač deformuje obraz na krajích fotky, což jsem si všimla hned při prvním focení.

Plné rozlišení zachytí všechny vaše zážitky ve vysoké kvalitě, fotky mají sytější barvy, ale stále přirozené, víc detailů a obrysy jsou mnohem jemnější, nenápadnější, i když občas dojde k přepálení obrazu.

Fotoaparat Honor 70 5G

Co se týká videí Honoru 70 5G, ta si natočíte v rozlišení 3840 × 2160 (4K s 30 fps). Video má i stabilizaci, což je velká výhoda, není to ale nic nečekaného.

Videa však mají vychytávky. Jak Honor 50, tak Honor 70 5G má možnost „Víc videí“. K ní přibylo také video „Sólové vystřižení“, které znamená, že si můžete natáčet video, ve kterém mobil identifikuje osobu, jež si určíte, a bude ji zároveň s videem natáčet ve speciálním menším okénku.

To zní super, když to člověk napíše, v praxi už to však tak super nebylo. Napříč tomu, že funkci Víc videí měl už Honor 50, tak v průběhu natáčení na Honoru 70 5G se videa trhala (sekala, ale po troškách). Přitom výrobce měl prostor to vylepšit. Videa se sekala nejen při natáčení, ale také už natočená v galerii. Je to teda super nápad, ale jeho zrealizování neohromí.

O trochu vylepšený výkon, ale stačil?

I v tomto případě se v porovnání s modelem 50 udělaly pouze malé krůčky. Osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 778G+ (1× Cortex A78, 3× Cortex A78 a 4× Cortex A55) má pouze o něco vylepšený čipset. Všechno zvládal hravě, bez sekání, dokonce jsem jej nepřistihla ani při přehřívání. Problém měl při zmiňovaných videích, ta mu dávala zabrat.

Grafická karta Adreno 642L zvládá hry dobře, a to i s vyššími detaily, přičemž vyšší snímkovou frekvenci na plynulé hraní zabezpečuje GPU Turbo X. Načítání bylo rychlé a hry se nesekaly.

Videa Honor 70 5G

Pozitivně hodnotím paměť, jelikož interní má až 256 GB a RAM si vysloužila 8 GB. A to vám podle mě bude na běžné používání stačit. A i kdyby ne, na výběr bohužel nemáte, protože Honor 70 5G nepodporuje paměťové karty.

Baterie Honoru 70 překvapila, operační systém ne

Výdrž baterie mě v dobrém překvapila. 4 800 mAh nezní jako něco převratného, ale v praxi se osvědčila. O to víc mě potěšilo superrychlé nabíjení Honor SuperCharge s výkonem až 66 W. Z nuly na 60 % se dostanete už za 20 minut, což můžu jen potvrdit.

Při používání vám mobil vydrží celý den. Pokud mu dáte pořádně zabrat, vybijete baterii samozřejmě o něco dřív. S tak rychlým nabíjením je to však celkem nepodstatné, protože i kdybyste si v noci zapomněli dát mobil nabít, než se ráno nachystáte do práce, nabije se vám.

Recenze Honor 70 5G

A teď k operačnímu systému. V první řadě musím říct, že oceňuju snahu Androidu s nadstavbou Magic UI. Začnu ale fakty, protože jinak to asi bude dost subjektivní pohled: Systém je svižný, má pěkné animace, i lokalizace je v pořádku. Pár vychytávek má (které najdeme i jinde), a to například tmavý režim, ovládání gesty či plovoucí okénka s aplikacemi. Kromě jiného je super, že můžete využívat také zvětšení složky, takže ji potom nemusíte otvírat, stačí kliknout na aplikaci, která je v něm. 

A s čím jsem nebyla spokojená (a mám k tomu důvody)? Začnu horní lištou. Na Androidu jsem zvyklá, stejně jako asi i jiní, že horní lištu otevřu jednoduchým pohybem prstu po displeji směrem shora dolů. Je jedno, jestli prstem přejdu po spodku displeje, středu, nebo až od vrchu. Horní lišta se rozvine vždy. To však neplatí pro Honor 70 5G, protože když potáhnete prstem od středu displeje, tak se vám otevře vyhledávání Honor. Nedokážu si představit, že si dennodenně musím přesouvat mobil v ruce tak, abych dosáhla až na horní lištu při tak časté aktivitě, jako je otvírání horní lišty. Nemyslím si, že je vyhledávání tak důležité jak horní lišta. Priority.

Recenze Honor 70 5G

Druhý důvod, proč jsem nebyla až tak spokojená, je šipka zpět. Nemůžu si pomoct, ale opravdu nemám iPhone hlavně proto, že mi nesedí jejich šipka zpět v levém horním rohu, na který se těžko dosahuje, nebo alternativní řešení potažení prstu zprava od kraje displeje doleva. A tato nadstavba má vracení se zpět na předešlou obrazovku vyřešené přesně takto, ne jako typický Android s šipkou v levém dolním rohu vedle tlačítka Domů. Vím, že je to fakt detail, který jinému překážet nebude, ale podle mě by toto mělo zůstat v iOS, ne v Androidech. Jsem si jistá, že vícero uživatelům Androidů vyhovuje klasické rozmístění těchto tlačítek, protože jsou na to už roky zvyklí. 

K operačnímu systému je ještě třeba podotknout, že inteligentní asistent Yoyo je v porovnání např. s Bixby od Samsungu nebo Siri od Apple zatím velmi nezkušený. Nečekejte od něho zázraky.

Zvuk je základ, doslova

Na spodní straně Honoru 70 5G najdete jeden reproduktor. Hraje dost nahlas, stereo mně osobně na poslouchání bez sluchátek až tak nechybí, někomu by však chybět mohlo. Honor 70 5G nemá 3,5mm jack na sluchátka, což také chápu. Sluchátka si připojíte přes rychlý Bluetooth 5.2.

Konektivita Honor 70 5G

V nabídce nastavení zvuku máme celkem příjemné překvapení – zvukové efekty HONOR Histen. Vylepšení zvuku osobně uvítám vždy, takže jsem byla spokojená.

Závěr

Mobil Honor 70 5G se tak trochu přecenil. Má v sobě velký potenciál, který vám při běžných aktivitách bude stačit, některé funkce ale výrobce nedotáhl úplně do konce (jako Víc videí). Výkon je jinak solidní, fotoaparát fotí pěkné fotky, když si zapnete možnost Velké rozlišení. Velmi pozitivně hodnotím výdrž baterieperfektně rychlé nabíjení. Android má nadstavbu Magic UI, jejíž nevýhoda je slabý asistent Yoyo. Potěší zkrátka spíš méně náročné uživatele, ty nejnáročnější by mohl zklamat. 

Klady (+): Zápory (-):
+ výdrž baterie - nedoladěné funkce videí
+ 66 W rychlonabíjení - fotoaparáty
+ 120Hz obnovovací frekvence - nepodporuje paměťové karty
+ svižný chod systému - slabý asistent Yoyo

 

Honor 70 5G

Ukázkové snímky:

Honor 70 5G

Fotografie bez nočního režimu.

Honor 70 5G

Fotografie s nočním režimem.

Honor 70 5G

Fotografie se základním rozlišením.

Honor 70 5G

Fotografie s velkým rozlišením.

Honor 70 5G

Fotografie se základním rozlišením.

Honor 70 5G

Fotografie s velkým rozlišením.

Honor 70 5G

Fotografie širokoúhlého fotoaparátu.

Honor 70 5G

Honor 70 5G má maximálně 10× zoom. 

Honor 70 5G

Makro fotoaparát Honoru 70 5G. 

Honor 70 5G

Fotografie s funkcí clony.

Další aktuality

Extrémní myčky Whirlpool MaxiSpace: Více místa pro nádobí, méně starostí pro vás!

Extrémní myčky Whirlpool MaxiSpace: Více místa pro nádobí, méně starostí pro vás!

Uvažujete o koupi nové myčky nádobí, která si hravě poradí s nádobím různých tvarů a velikostí? Hledáte spolehlivý spotřebič, který vás zbaví starostí hlavně při každodenním vkládání a vyndávání talíř...... Celý článek
Co znamenají symboly na troubě?

Co znamenají symboly na troubě?

Abyste mohli správně a efektivně využívat všechny programy a funkce své trouby, musíte znát význam piktogramů na displeji nebo otočném voliči svého spotřebiče. Symboly na troubě informují o různých re...... Celý článek
Recenze: Bezdrátová sluchátka Marshall Major V lákají na dlouhou výdrž

Recenze: Bezdrátová sluchátka Marshall Major V lákají na dlouhou výdrž

Britskou značku Marshall netřeba dlouze představovat, zvlášť ne hudebním fajnšmekrům. Každému se po jejím vyslovení určitě vybaví něco jiného, pro nás je Marshall hlavně synonymem pro kvalitní sluchát...... Celý článek
Jedeme na roadtrip aneb Jak se připravit na cestu, která je vaším cílem

Jedeme na roadtrip aneb Jak se připravit na cestu, která je vaším cílem

Roadtrip je skvělou příležitostí, jak poznávat krásy a taje okolního světa po vlastní ose. Ať už ale razíte do hlubin panenské přírody nebo vás láká ruch velkoměst, dříve či později narazíte na osudov...... Celý článek
Jak fungují speciální přihrádky LG Fresh Balancer a LG Fresh Converter?

Jak fungují speciální přihrádky LG Fresh Balancer a LG Fresh Converter?

Plánujete si pořídit novou lednici, ale nejste si jistí, zda správně rozumíte technologiím a funkcím, které tyto spotřebiče nabízí? V následujícím článku objasníme princip fungování přihrádek na ovoce...... Celý článek