0 Kč
×

Recenze: Xiaomi Redmi Note 12 vás dokáže očarovat

06.05.2023

Uvažujete o novém telefonu, ale nechcete někde nechat desetitisíce? Pak je tu pro vás Xiaomi Redmi Note 12. Toto zařízení v sobě skrývá vysoký výkon, krásné designové provedení, úctyhodný fotoaparát a opravdu povedený displej, na který je radost pohledět. Pojďte se mnou zjistit, že je opravdu o co stát a že vás tento smartphone dokáže oslnit.

Recenze Xiaomi Redmi Note 12

Technické parametry:

Procesor: osmijádrový Qualcomm Snapdragon 685
Paměť: 4 GB RAM
Úložiště: 64 GB interní, nepodporuje paměťové karty
Displej: 6,7" AMOLED Full HD+ 2400 × 1080 px s obnovovací
frekvencí až 120 Hz, ~391 ppi
Zadní fotoaparát: 3 čočky (50 Mpx f/1,8 + 8 Mpx + 2 Mpx)
Přední selfie fotoaparát: 13 Mpx f/2,5
Baterie: Li-Pol 5000 mAh, rychlonabíjení (max 33 W)
Technologie: Bluetooth, GPS, NFC, Wi-Fi, Beidou, Galileo,
GLONASS, 4G/LTE (nepodporuje 5G), čtečka otisků prstů, snímač obličeje
Operační systém: Android 12 + MIUI 14

O čem se dočtete:

Co se skrývá v balení

Ihned po otevření na vás kouká nový Xiaomi Redmi Note 12. Kromě telefonu v krabičce najdete další potřebné věci. Patří mezi ně ultra rychlá nabíječka s USB-C kabelem, obal na telefon, pin pro otevření slotu se SIM kartou a návody. Nic speciálního se tady neděje, ale zároveň vám nic nebude chybět. Například u nových iPhonů jsme si již zvykli, že k zařízení nedostaneme nabíjecí adaptér, takže alespoň to je určitě vítaná změna. Můžeme tedy říct, že se jedná o jednoduché balení, které zákazníkovi poskytne, co potřebuje.

Recenze Xiaomi Redmi Note 12

Povedený kousek, se kterým se rádi ukážete

Vypíchnout si zaslouží určitě provedení telefonu, se kterým si v Xiaomi vyhráli. Redmi Note 12 přichází ve dvou barevných provedeních: šedé a modré. K recenzi se mi do rukou dostala nebeská modrá, která na světle navíc odráží matné odlesky. Vzhledově nemám telefonu prakticky co vytknout. Přední straně dominuje 6,7" AMOLED Full HD+ displej v provedení typu průstřel. To znamená tenké rámečky, čistý displej, který „narušuje“ pouze čočka předního fotoaparátu.

O něco zajímavější je to vzadu. Na zádech vás kromě barvy zcela jistě zaujme fotoaparát. Dohromady tři čočky s bleskem lehce vystupují z povrchu, takže se telefon při položení na záda jemně pohupuje. Na to jsme si již v dnešní době u telefonů zvykli a i přesto, že jsem osobně zastáncem rovné plochy, se současným trendem fotoaparátů již nelze tohoto docílit.

Připravte se na poměrně velké rozměry, takže vám Xiaomi Redmi Note 12 zabere v podstatě celou jednu kapsu u džínů. Telefon však váží pouhých 200 gramů, takže hmotnosti se určitě nemusíte obávat. 7,6 cm na šířku, 16,6 na výšku a lehce pod 1 cm do hloubky. To vám poskytne zhruba představu, jak velký smartphone je.

Recenze Xiaomi Redmi Note 12

Telefon se i díky použitým materiálům v ruce drží příjemně a neměl jsem strach, že by mi měl vyklouznout. A to mám poměrně malé dlaně. Xiaomi Redmi Note 12 tak udrží relativně lehce i ženská ruka.

 Tlačítka jsou umístěna zhruba uprostřed telefonu, takže nenastane situace, kdy byste museli pro snížení hlasitosti nebo odemknutí zařízení použít druhou ruku. To je určitě plus, protože u konkurence se můžeme často setkat se situací, kdy prostě nedokážeme smartphone ovládat jednou rukou. Tlačítka jsou příjemná na dotek a působí, že opravdu něco vydrží.

Pak už je to klasika. Nahoře najdeme ještě 3.5mm Jack, což ocení zejména milovníci hudby a drátových sluchátek. Na spodní straně se nachází dva reproduktory a zdířka pro USB-C napájení. A to je zhruba vše. Xiaomi šlo cestou minimalistického designu, který bude vyhovovat většině uživatelů.

Design Xiaomi Redmi Note 12

Film i video si na displeji Redmi Note 12 přehrajete s radostí

Na to, za kolik se Xiaomi Redmi Note 12 nabízí, u něj najdeme velmi kvalitní displej. Úhlopříčka 6,7" a technologie AMOLED Full HD+ s rozlišením 2400 × 1080 px zajistí, že si na obrazovce užijete vše, co si rozhodnete pustit. Ideální na líné večery v posteli, kdy ani nemáte chuť pouštět televizi.

Velmi příjemná je 120 Hz frekvence displeje, díky čemuž působí zařízení mnohem plynulejším dojmem. Změnu ze 60 na 120 Hz jednoduše provedete v nastavení. Dávejte si však pozor, protože vyšší frekvence mnohem více vybíjí baterii než klasických 60 Hertzů. Díky obrovské baterii jsem však téměř nikdy nemusel frekvenci snižovat.

Displej Xiaomi Redmi Note 12

Kontrast a barvy jsou na vysoké úrovni, avšak občas jsem měl na sluníčku problém některé věci vidět. I když jsem zvýšil jas na maximum, nedokáže se zobrazovací plocha vyrovnat technologii OLED. Není to však žádný velký problém a během běžného používání si to pravděpodobně ani neuvědomíte.

Xiaomi se rozhodlo pro provedení typu průstřel, takže displej zabírá opravdu téměř celou přední plochu. I díky tomu se dokážete mnohem jednodušeji vtáhnout do vašeho oblíbeného pořadu. Pokud jste zvyklí na notifikační diodu, tady ji bohužel nenajdete. Prakticky to ale ničemu nevadí. Většina výrobců již tuto funkci nenabízí, aby mohli udržet maximální zobrazovací plochu a osobně si myslím, že se jedná o krok správným směrem.

Fotoaparát Xiaomi Redmi Note 12

Nadstavba MIUI pozvedává Android na novou úroveň

Xiaomi Redmi Note 12 operuje na Androidu 12. Jak jsme ale už u tohoto výrobce zvyklí, telefon běží na nadstavbě MIUI 14. Díky tomu telefony od Xiaomi působí unikátnějším dojmem a není tomu jinak ani u tohoto zařízení.

Vzhledově se jedná o velmi povedené UI (uživatelské prostředí) a díky větší kontrole samotné společnosti nad uživatelským rozhraním máte pocit, že věci běží tak nějak lépe než u čistého Androidu. Vše je přehledné, intuitivní a neměl jsem problémy najít to, co jsem zrovna potřeboval.

V telefonu si můžete téměř vše upravit podle vašich potřeb. Baví vás widgety? Tady jich najdete hromady. Chcete si upravit celkový vzhled aplikací? I to hravě zvládnete. Pokud chcete vědět jak na to, stačí se podívat na nějaké návody na YouTube a s trochou trpělivosti vše určitě zvládnete. I přesto, že jsme na takovou úroveň customizace u Android zařízení obecně zvyklí, jedná se o příjemné zpestření.

Recenze Xiaomi Redmi Note 12

Výkonné zařízení, které dlouuho vydrží

Dvě U nejsou chyba. Baterie o velikosti 5000 mAh nabízí opravdu dlouhou dobu používání. A to ani nemusíte jet v žádném úsporném režimu. I při celodenním používání, kdy jsem si několik hodin pouštěl hudbu, scroloval sociální sítě, občas si zahrál hru a koukl na nějaká videa na Youtube se mi nestalo, že by mi baterie nestačila. Byl jsem opravdu překvapený, jak dlouho Xiaomi Redmi Note 12 zůstává v pozoru. Když jsem se opravdu snažil dát telefonu zabrat, vydržel mi zhruba 2 dny používání.

I kdyby se vám ale náhodou stalo, že se mobil během dne vybije, není nic jednoduššího než ho ultra rychle nabít. A to Redmi Note 12 umí. Až 33 W rychlonabíjení díky přiloženému adaptéru zvládne vrátit vaše zařízení zpátky do hry zhruba za 20 minut. Pokud jste tedy zrovna na cestách, určitě vám to přijde vhod.

Recenze Xiaomi Redmi Note 12

Xiaomi Redmi Note 12 běží na osmijádrovém Snapdragon 685 procesoru a 4 GB RAM paměti. Procesor je vyroben 6nm technologií, díky čemuž dokázali inženýři přichystat opravdu malý, výkonný a energeticky efektivní čip. Při hraní her jsem neměl téměř žádné potíže, a to jsem zkoušel i nejnovější Asphalt 9. Pokud jste hráč, určitě si přijdete na své. Akorát pozor na přehřívání, s čímž telefon občas trochu zápasil.

4 GB RAM paměti zajistí, že můžete nechat běžet i několik aplikací najednou bez větších problémů. Přechody mezi aplikacemi jsou rovněž plynulé a nestalo se mi, že bych musel zdlouhavě čekat, když jsem zrovna potřeboval přeskočit z chatování s kamarády do hudební aplikace, abych si přepnul písničku.

Recenze Xiaomi Redmi Note 12

Chod telefonu bych celkově zhodnotil jako velmi příjemný, bez čekání a záseků. Naštěstí se nedostavila žádná frustrace ani po pár dnech používání, jak tomu často u levnějších Android zařízení bývá.

V oblasti konektivity Xiaomi Redmi Note 12 nic nechybí

Telefon disponuje všemi podstatnými senzory a čipy, které pro běžné fungování budete potřebovat. Samozřejmostí je rychlé Wi-Fi připojení, NFC pro placení mobilem v obchodě a Bluetooth 5.1. Bohužel zařízení nepodporuje 5G síť, která se stává stále více a více běžnější.

Dále se jedná o systémy jako GLONASS, GPS, Galileo a Beidu, které dohromady tvoří vše potřebné pro správné fungování navigace v telefonu. Co se týče senzorů, tak zde najdeme například akcelerometr, díky kterému budete přesně vědět, kolik kroků jste za den ušli. Poté G-senzor pro detekci zrychlení, světelný senzor, který snímá světlo z okolí a podle intenzity upravuje jas. A spoustu dalších.

Konektivita Xiaomi Redmi Note 12

Fotoaparát za konkurencí nezaostává

Pokud máte střízlivé představy o tom, jaké zařízení si kupujete, fotoaparát u Xiaomi Redmi Note 12 vás příjemně překvapí. Zařízení pracuje se 3 čočkami vzadu a jednou selfie kamerou. 50 Mpx hlavní fotoaparát se postará o hezké fotky venku, uvnitř, za dobrých i zhoršených světelných podmínek. Zajímavé je, že telefon zpracovává fotografie až poté, co zmáčknete spoušť, takže výsledek fotografování se liší od toho, co vám ukazuje obrazovka mobilu. Tak jen ať jste na to připraveni.

Obecně se mi dařilo zachytit hezké okamžiky a pro vytváření vzpomínek může být Redmi Note 12 ideálním parťákem. Dokázal si poradit i s detaily fotografií díky technologii PDAF pro ostré snímky. 2 Mpx makro čočka je super, když chcete opravdu vyfotit předmět s velkým detailem. Telefon rozmaže pozadí a nechá vystoupit to, co zrovna potřebujete.

Fotoaparát Xiaomi Redmi Note 12

Selfies jsou na tom trošičku hůře. Pokud se budete srovnávat s většinou influencerů a dalších, kteří postují na sociální sítě, neočekávejte stejnou kvalitu, jakou vidíte u nich. Jestli se však chcete jen občas vyfotit se svou drahou polovičkou a udělat si hezkou vzpomínku, poslouží i přední kamera poměrně dobře.

Horší je to s přibližováním vzdálenějších předmětů. Xiaomi Redmi Note 12 si v tomto případě počíná trochu hůře a při větším zoomu vidíte, jak se obraz rozpadá na pixely a drasticky se zvyšuje šum. Raději tedy přijďte vždy trochu blíž. Ono to ve výsledku ničemu neuškodí.

Trošku mě frustrovala doba mezi otevřením fotoaparátů a možností stisknutí spouště. Telefonu trvá trošičku dýl, než se dostane do stavu, kdy je připraven na fotografování. Pokud budete potřebovat velmi rychle zachytit nějaký moment, očekávejte, že s tím možná občas narazíte. Videa dokáže Xiaomi Redmi Note 12 pořídit solidní. Maximální kvalita je však Full HD 1920 × 1080, což je v dnešní době naprostý standard.

Fotoaparát Xiaomi Redmi Note 12

Závěrečné hodnocení Xiaomi Redmi Note 12

Xiaomi Redmi Note 12 jsem měl možnost testovat zhruba 14 dní a během té doby jsem se dokázal s telefonem poměrně dobře sžít. Na začátku jsem byl trochu skeptický vzhledem k cenové tříde, ale telefon dokázal mé obavy rychle vyvrátit. Při běžném používání se mi nestalo, že bych musel na něco zbytečně dlouho čekat. Vše působilo příjemným a plynulým dojmem. Tomu napomáhá i 120Hz obrazovka.

Pokud si potrpíte na úpravu vlastního zařízení, určitě si přijdete na své. Nadstavba MIUI 14 nabízí celou řadu cest, jak si z telefonu udělat opravdu vlastní, unikátní hračku. Vybít telefon na 0 % byl opravdu oříšek. A i když se mi to povedlo, čekal na mě v zásuvce 33W dobíjecí adaptér, takže jsem si ani nestihl udělat kafe a už jsem byl zpět někde na 80 %.

Jedinou oblastí, kde zařízení trošku pokulhává, je fotoaparát, v dané cenové kategorii je to ale odpovídající kvalita. Za běžných světelných podmínek pořídíte solidní snímky, na které bude radost koukat i po letech. Celkově se jedná o velmi povedené zařízení, se kterým nešlápnete vedle.
 

Klady (+) Zápory (-)
+ hezký 120Hz displej - horší selfie kamera
+ rychlý procesor Snapdragon 685 - problémy s rychlým pořizováním snímků a fotek na dálku
+ 33W rychlonabíjení - větší rozměry mohou někomu dělat problémy
+ plynulý chod celého systému  
+ vzhledově krásné zařízení  

 

CHCI XIAOMI REDMI NOTE 12


Ukázkové snímky:

Ukázkové snímky Xiaomi Redmi Note 12

Ukázkové snímky Xiaomi Redmi Note 12

Ukázkové snímky Xiaomi Redmi Note 12

Další aktuality

Extrémní myčky Whirlpool MaxiSpace: Více místa pro nádobí, méně starostí pro vás!

Extrémní myčky Whirlpool MaxiSpace: Více místa pro nádobí, méně starostí pro vás!

/VIDEO/ Uvažujete o koupi nové myčky nádobí, která si hravě poradí s nádobím různých tvarů a velikostí? Hledáte spolehlivý spotřebič, který vás zbaví starostí hlavně při každodenním vkládání a vyndává...... Celý článek
Co znamenají symboly na troubě?

Co znamenají symboly na troubě?

Abyste mohli správně a efektivně využívat všechny programy a funkce své trouby, musíte znát význam piktogramů na displeji nebo otočném voliči svého spotřebiče. Symboly na troubě informují o různých re...... Celý článek
Recenze: Bezdrátová sluchátka Marshall Major V lákají na dlouhou výdrž

Recenze: Bezdrátová sluchátka Marshall Major V lákají na dlouhou výdrž

Britskou značku Marshall netřeba dlouze představovat, zvlášť ne hudebním fajnšmekrům. Každému se po jejím vyslovení určitě vybaví něco jiného, pro nás je Marshall hlavně synonymem pro kvalitní sluchát...... Celý článek
Jedeme na roadtrip aneb Jak se připravit na cestu, která je vaším cílem

Jedeme na roadtrip aneb Jak se připravit na cestu, která je vaším cílem

Roadtrip je skvělou příležitostí, jak poznávat krásy a taje okolního světa po vlastní ose. Ať už ale razíte do hlubin panenské přírody nebo vás láká ruch velkoměst, dříve či později narazíte na osudov...... Celý článek
Jak fungují speciální přihrádky LG Fresh Balancer a LG Fresh Converter?

Jak fungují speciální přihrádky LG Fresh Balancer a LG Fresh Converter?

Plánujete si pořídit novou lednici, ale nejste si jistí, zda správně rozumíte technologiím a funkcím, které tyto spotřebiče nabízí? V následujícím článku objasníme princip fungování přihrádek na ovoce...... Celý článek