Sportem ku zdraví! Ať už jste příznivci posiloven, domácího cvičení nebo přespolního běhu, každou aktivitu vám mohou zpříjemnit oblíbené songy. Poradíme vám, jak si vybrat ta správná sluchátka na běhání i do bazénu. Vy sami si zvolte, jestli dáte přednost drátové, bezdrátové nebo True wireless variantě a my vám pomůžeme si koupit ta nejlepší.
O čem se dočtete:
Sluchátka na běhání do 800 Kč
Nejrozšířenější a zároveň nejoblíbenější variantou jsou „drátová sluchátka“. K pohybovým aktivitám je vhodnější volit lehčí a skladnější provedení, tedy špunty, nebo sluchátka pecky. A protože špuntová sluchátka drží v uchu rozhodně lépe a mají také vyšší kvalitu zvuku, při volbě levných sluchátek doporučujeme tento typ provedení. Oproti bezdrátovým modelům oceníte, že nemusíte hlídat, kolik vám zbývá baterky. Daní za pohodlí je ale občas zamotaný kabel či nechtěné vytrhnutí sluchátek z uší.
I za cenu do 800 Kč lze sehnat slušné kousky, dokonce i s doživotní zárukou! Důkazem jsou třeba modely od značky Koss. K oblíbeným patří i sluchátka GoGEN nebo JBL.
Pokud při běhu využíváte pouzdro na telefon, je pro vás vhodnější kratší délka kabelu než standardních 120 cm.
Jde to i bez drátů
Neoslovila vás nabídka drátových sluchátek? V tom případě asi toužíte po pravé svobodě. Pokud nechcete řešit zamotaný kabel, pak pro vás nejspíš budou Bluetooth sluchátka na sport ta pravá. Ale pozor, nejsou bezdrátová jako bezdrátová!
Když zrovna neposloucháte hudbu, sluchátka spojená záhlavním kabelem si můžete zavěsit přes krk a nespadnou vám. Na druhou stranu vám kabel můžete překážet při cvičení nebo se zachytit za tričko... Proto doporučujeme True Wireless sluchátka, tedy sluchátka, která nejsou navzájem propojena kabelem – jedná se o samostatné špunty s dobíjecím pouzdrem. Jaké výhody s sebou přinášejí, jsme pro vás sepsali v samostatném článku. Je ale nutné počítat s tím, že budete vždy hlídat baterku a taky si za „bezdráty“ trochu připlatíte.
Bezdrátová sluchátka na běhání
Ať už hledáte Bluetooth sluchátka na běh či do posilovny, v první řadě budete potřebovat to stejné – odolnost proti potu či vodě. Sledujte proto pečlivě stupeň krytí u každého modelu! Pro běh zvolte ideálně co nejvyšší stupeň (minimálně IPx4) jelikož budou sluchátka v kontaktu nejen s potem, ale může je snadno dostihnout i déšť. Nemusíte se bát, že by vám při sprintech vypadla z ucha, sportovní sluchátka jsou vyrobena tak, aby vám skvěle padla.
Běžecká sluchátka je dobré volit otevřená nebo minimálně polouzavřená, která poskytují dobrou kvalitu přehrávaného zvuku. Nevýhodou tohoto typu náušníků je, že zvuk uslyší i vaše okolí, to vám ale nejspíš při běhu překážet nebude. Vy navíc uslyšíte např. i troubící auto (to se může vážně hodit).
Bezdrátová sluchátka do posilovny
U modelů do posilovny taktéž platí, že je bezpečnější zvolit sluchátka odolná proti potu. Milovníkům cvičení ve fitku doporučujeme ta s funkcí potlačení okolního hluku ANC. Oblíbené hity tak totiž uslyšíte opravdu jen vy a nebudete se o ně dělit s okolím.
Bezdrátová sluchátka AirPods
Oblíbeným modelem mezi bezdrátovými sluchátky jsou nepochybně i AirPods. Apple tím spustil úplnou mánii true wireless sluchátek. Jedná se o typ zařízení, jež nejsou drátem propojená ani se zdrojem zvuku, ani mezi sebou. O nabíjení Airpodů se stará nabíjecí pouzdro, díky kterému vydrží mnohem déle. Pro hudební fajnšmekry je tu ještě lepší verze, a to Bluetooth bezdrátová sluchátka Apple - Apple AirPods Pro.
Bezdrátová sluchátka na plavání
Najít sluchátka, která s vámi bez problémů přežijí pravidelné plavecké tréninky i s potápěním, už je celkem kumšt. Naštěstí i taková existují!
Vyrážíte do bazénu nebo obecně za sportem a klasická bezdrátová sluchátka vás neoslovila, jelikož s sebou nechcete nebo nemůžete tahat mobil? Máme řešení – bezdrátová sluchátka s mp3 přehrávačem! K čemu jsou dobrá? Nejen, že se obejdete bez káblů, ale zároveň můžete nechat smartphone klidně doma. Jediné, co tak při vyběhnutí z domu budete potřebovat, budou klíče a sluchátka. Vypněte na chvíli online svět a vychutnejte si opravdovou svobodu!
Nejznámějšími sluchátky s přehrávačem jsou modely od značky SONY. Cenově se pohybují cca od 2500 do 3500 Kč. Za tu cenu ovšem získáte mnoho výhod. Walkmanová sluchátka s přiléhavým mostem přes hlavu fungují i v extrémních podmínkách, a to od 5 stupňů pod bodem mrazu až do 45 °C. Nezaleknou se prachu ani vody, do posilovny či do bazénu (i slaného moře) jsou díky krytí jako dělaná.
Moderní plavecké MP3 přehrávače Sony v sobě navíc ukrývají 4GB interní paměť, s klidem tak do nich můžete nasázet několik stovek songů. Navíc mají funkci rychlonabíjení i pořádnou baterku. Zajímají vás konkrétní čísla? Pokud se naladíte na songy uložené v paměti sluchátek, máte k dispozici až 12 hodin přehrávání. Při aktivním využívání Bluetooth (pokud se přece jen rozhodnete vzít s sebou i telefon) si užijete zhruba 4hodinový poslech. No a díky rychlonabíjení jste zpět na stovce za 1,5 hodiny. To zní dost dobře, co?
Pokud hledáte sluchátka na cesty nebo se chcete podrobněji seznámit s jednotlivými typy sluchátek, mrkněte také do našeho článku Jak vybrat sluchátka.
Související články: